Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Olej z specyfikacją BMW LL01 i jeśli miasto 75% to lepiej spisze się 0w40 np. Ravenol. Nie radzę iść wyżej z lepkością niż 5w40 bo tylko zmniejszysz ochronę silnika w zimie nie wspominając o braku aprobaty BMW. Wszystkie filtry, płyny dobierzesz na podstawie nr. VIN w tym sklepie: https://czescidobmw.pl

 

Dzięki bardzo. Będę brał go zatem. W międzyczasie dobrałem po numerach OE resztę płynów i filtrów, tylko ten silnikowy mnie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz coś pomiędzy Amosil a Ravenol z specyfikacją BMW LL01 lub 04, optymalną lepkością dla warunków w jakich użytkujesz samochód będzie 0w40.

 

OK wezmę Ravenol LL01. Obstawiam że wcześniej byl inny olej więc pewnie płukanke można wrzucić profilaktycznie. Pytanie jaką najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Temat walkowany mnostwo razy. Polecanych i tak naprawde uzywanych przez ludzi plukanek jest raptem kilka. Czy myslisz ze twoj silnik jest jakis super wyjatkowy ze musi miec inna plukanke niz pozostale? Zeby bylo na temat- liqui moly engine flush. Twoja arogancja i chamstwo nie wrozy dobrze na tym forum.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat walkowany mnostwo razy. Polecanych i tak naprawde uzywanych przez ludzi plukanek jest raptem kilka. Czy myslisz ze twoj silnik jest jakis super wyjatkowy ze musi miec inna plukanke niz pozostale? Zeby bylo na temat- liqui moly engine flush. Twoja arogancja i chamstwo nie wrozy dobrze na tym forum.

 

Jeśli chodzi o wprowadzenie wartości na forum to ja zapytałem a w odpowiedzi/Twojej wypowiedzi dostałem to co dostałem więc zacznij od siebie rozważanie na temat tego kto tu co na forum wnosi. Gdyby nie było takich wypowiedzi jak Twoja pseudo odpowiedź na moje pytanie to zdecydowanie więcej osób korzystało by z tego forum. A tak niestety niektórzy gorzej znoszą takie odpowiedzi Twojego typu niż ja i wola w ogóle nie korzystać.


Także fajnie że odpisałeś tez na temat ale zastanów się czy nie łatwiej bylo odpisać tak od razu. Nie było by docinek, byłby sukces bo była by odpowiedź i była by szybciej. A dla tych co zapomnieli po co jest forum - Forum jest od zadawania pytań na które nie znamy odpowiedzi.


Peace :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

feel_x niepotrzebnie się chłopaka czepiasz.

To że pyta jaką użyć płukankę to tylko dobrze świadczy że dba o silnik.

Ponad rok temu kupiłem synowi Mitsubishi i często zaglądam na to forom. Poza jednym użytkownikiem który sam zrezygnował z udzielania się, nie spotkałem się nigdy by ktoś komuś był tam wilkiem. Czego niestety można zaobserwować na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
OK wezmę Ravenol LL01.

Widzę, że Ravenol na tym forum jest dość popularny. Przyznam szczerze, że nie miałem wcześniej styczności z tą marką, jak ona się ma jakościowo np do Millersa czy Liqui Moly?

Podobny przedział cenowy, ale jak z jakością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAVENOL to oleje posiadające ( w większości) w swoim składzie dość duży udział baz syntetycznych ( PAO), a MILLERS i LM (poza kilkoma wyjątkami) to oleje HC.

Zamiast LM zwróć uwagę na MEGUIN (to samo tylko dużo taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chciałbym się dowiedzieć jaki polecacie olej do silnika 2.0d w BMW f30 oznaczenie 318d.

Dotychczas od nowości lany był Castrol, obecny przebieg to 170tys i krótko przed wymiana pokazał się komunikat aby dolać litr oleju.



Model: F30

Silnik: 318d

Przebieg: 170tys km

Styl jazdy: dynamiczny

Użytkowanie: głównie trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: ?

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: Castrol 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czeka mnie wymiana oleju po dotarciu. Silnik B48 w G20 330 xi.


Rozważam Motul, Ravenol lub Penrite. 0w30. Jazda 70% miasto, 30% trasa. Lubię podusić czasami na obrotach


Motul: 0w30 ll-12

Ravenol: 0w30 FES ll-12

Ravenol: 0w30 SSO ll-01

Penrite: 0w30 HPR 0 - niby ll-01


Doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witajcie, chciałbym się dowiedzieć jaki polecacie olej do silnika 2.0d w BMW f30 oznaczenie 318d.

Dotychczas od nowości lany był Castrol, obecny przebieg to 170tys i krótko przed wymiana pokazał się komunikat aby dolać litr oleju.



Model: F30

Silnik: 318d

Przebieg: 170tys km

Styl jazdy: dynamiczny

Użytkowanie: głównie trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: ?

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: Castrol 5w30

 

Jeśli akceptujesz trochę wyższą cenę to Ravenol VMP 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć, czeka mnie wymiana oleju po dotarciu. Silnik B48 w G20 330 xi.


Rozważam Motul, Ravenol lub Penrite. 0w30. Jazda 70% miasto, 30% trasa. Lubię podusić czasami na obrotach


Motul: 0w30 ll-12

Ravenol: 0w30 FES ll-12

Ravenol: 0w30 SSO ll-01

Penrite: 0w30 HPR 0 - niby ll-01


Doradzicie?

 

Motula bym odpuścił, wybierz między dwoma pozostałymi a będzie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Cześć, czeka mnie wymiana oleju po dotarciu. Silnik B48 w G20 330 xi.


Rozważam Motul, Ravenol lub Penrite. 0w30. Jazda 70% miasto, 30% trasa. Lubię podusić czasami na obrotach


Motul: 0w30 ll-12

Ravenol: 0w30 FES ll-12

Ravenol: 0w30 SSO ll-01

Penrite: 0w30 HPR 0 - niby ll-01


Doradzicie?

 

Cześć,



do silnika B48 można stosować również oleje zgodne z aprobatą BMW LL-04. Moim zdaniem oleje tego typu to zdecydowanie lepszy wybór niż BMW LL-12. Aprobata BMW LL-12 oznacza lekkobieżne oleje o obniżonym HTHS. Myślę, że podyktowane jest to chęcią uzyskania najniższej możliwej emisji spalin oraz obniżeniu zużycia paliwa. I tak HTHS Motula oraz Ravenola zgodnych z aprobatą BMW LL-12 wynosi 3,0. Osobiście obawiałbym się zastosować w mocnym benzynowym silniku olej o niższym HTHS niż 3,5. W związku z tym polecam olej BMW TWINPOWER TURBO LL-04 0W-30 (BMW nie podaje jego HTHS, ale zgodnie z aprobatą BMW LL-04 musi być ono równe lub wyższe niż 3,5 ; z niezależnej analizy wiadomo, że olej ten ma wysoki indeks lepkości 175 oraz bardzo wysoką temperaturę zapłonu 242°C co zapewnia wysoki poziom ochrony benzynowego silnika: https://www.oil-club.ru/forum/topic/19237-bmw-twinpower-turbo-longlife-04-0w-30-svezhee/) lub RAVENOL VMP 5W-30 (zgodny z aprobatą BMW LL-04).



Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czeka mnie wymiana oleju po dotarciu. Silnik B48 w G20 330 xi.


Rozważam Motul, Ravenol lub Penrite. 0w30. Jazda 70% miasto, 30% trasa. Lubię podusić czasami na obrotach


Motul: 0w30 ll-12

Ravenol: 0w30 FES ll-12

Ravenol: 0w30 SSO ll-01

Penrite: 0w30 HPR 0 - niby ll-01


Doradzicie?

 

Cześć,



do silnika B48 można stosować również oleje zgodne z aprobatą BMW LL-04. Moim zdaniem oleje tego typu to zdecydowanie lepszy wybór niż BMW LL-12. Aprobata BMW LL-12 oznacza lekkobieżne oleje o obniżonym HTHS. Myślę, że podyktowane jest to chęcią uzyskania najniższej możliwej emisji spalin oraz obniżeniu zużycia paliwa. I tak HTHS Motula oraz Ravenola zgodnych z aprobatą BMW LL-12 wynosi 3,0. Osobiście obawiałbym się zastosować w mocnym benzynowym silniku olej o niższym HTHS niż 3,5. W związku z tym polecam olej BMW TWINPOWER TURBO LL-04 0W-30 (BMW nie podaje jego HTHS, ale zgodnie z aprobatą BMW LL-04 musi być ono równe lub wyższe niż 3,5 ; z niezależnej analizy wiadomo, że olej ten ma wysoki indeks lepkości 175 oraz bardzo wysoką temperaturę zapłonu 242°C co zapewnia wysoki poziom ochrony benzynowego silnika: https://www.oil-club.ru/forum/topic/19237-bmw-twinpower-turbo-longlife-04-0w-30-svezhee/) lub RAVENOL VMP 5W-30 (zgodny z aprobatą BMW LL-04).



Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

 


Dziękuje za odpowiedź. Ten olej bmw to jest PAO? Co myślisz o Amsoil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu


Dziękuje za odpowiedź. Ten olej bmw to jest PAO? Co myślisz o Amsoil?

 

Nie ma za co. Nie jest to olej PAO, ale również nie jest to 'hydrokrak'. To olej typu GTL.


Z Amsoil nie mam żadnego doświadczenia. Na temat olejów tego producenta na pewno wypowiedzą się inni użytkownicy aktywni w tym temacie.


Niezależna analiza oleju BMW TWINPOWER TURBO LL-04 0W-30:

https://www.oil-club.ru/forum/topic/19237-bmw-twinpower-turbo-longlife-04-0w-30-svezhee/


Widmo Fouriera IR potwierdza wersję, w której zastosowano tutaj GTL.

Wniosek: olej jest naprawdę całkowicie syntetyczny. Wykonane na pakiecie Infineum. Producent Shell na bazie olejów bazowych GTL. Z plusów, bardzo wysoki błysk - dobra stabilność termiczna oleju, bardzo niska zawartość popiołu i siarki - tłok i zawór będą czystsze. Bardzo czysty olej bazowy - GTL syntetyzowany z gazu. Low NOACK - niskie zużycie odpadów wśród olejów 0W-30. Nie znaleziono istotnych minusów. W przypadku samochodów BMW, w których zalecany jest LL-04, w których istnieją nowoczesne katalizatory lub filtry DPF, w których występuje turbosprężarka, jest to najlepszy olej Shell i Infineum.



Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiłem ten olej u Ciebie. Mam nadzieję, że będzie ok :wink:

 


Dziękuje za odpowiedź. Ten olej bmw to jest PAO? Co myślisz o Amsoil?

 

Nie ma za co. Nie jest to olej PAO, ale również nie jest to 'hydrokrak'. To olej typu GTL.


Z Amsoil nie mam żadnego doświadczenia. Na temat olejów tego producenta na pewno wypowiedzą się inni użytkownicy aktywni w tym temacie.


Niezależna analiza oleju BMW TWINPOWER TURBO LL-04 0W-30:

https://www.oil-club.ru/forum/topic/19237-bmw-twinpower-turbo-longlife-04-0w-30-svezhee/


Widmo Fouriera IR potwierdza wersję, w której zastosowano tutaj GTL.

Wniosek: olej jest naprawdę całkowicie syntetyczny. Wykonane na pakiecie Infineum. Producent Shell na bazie olejów bazowych GTL. Z plusów, bardzo wysoki błysk - dobra stabilność termiczna oleju, bardzo niska zawartość popiołu i siarki - tłok i zawór będą czystsze. Bardzo czysty olej bazowy - GTL syntetyzowany z gazu. Low NOACK - niskie zużycie odpadów wśród olejów 0W-30. Nie znaleziono istotnych minusów. W przypadku samochodów BMW, w których zalecany jest LL-04, w których istnieją nowoczesne katalizatory lub filtry DPF, w których występuje turbosprężarka, jest to najlepszy olej Shell i Infineum.



Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu

Dziękuję za zamówienie.


Używam go w swoim N55 i jestem zadowolony. Analiza z oil-club.ru również jest pozytywna, więc jestem pewny, że będziesz zadowolony.



Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam!

E92 335D 2007r

DPF / EGR out

Hybrydowe turbo

Pompa r90

400km 900nm


Jaki olej byłby w tym przypadku najlepszy ?

 

Amsoil lub Ravenol 0w40 lub 5w40 z specyfikacją BMW LL01 lub 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.