Skocz do zawartości

530XD Touring madBMW-4


madseason

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Śmierdziel zaczął znaczyć teren płynem chłodniczym, więc trzeba było szybko zabrać się do roboty.

Znalazłem w końcu sklep, gdzie mają częśći od ręki (kosztują 2x tyle co w internetach) :shock: , a także miejscówę, gdzie można sobie wynająć podnośnik na godziny (w gratisie dostęp do narzędzi, smarów, silikonów i trytytek). Cztery godzinki, nerwy i dłonie postrzępione uszczelką pompy, rolka napinacza nie wymieniona, ale poza tym wszystko super.

Pompa wody była już w stanie agonalnym, do tego stopnia, że wytarła trochę ameliniium z bloku wirnikiem, rolka miała kilka mm lzu na boki.


Zrobione, odpowietrzone i w drogę. Zrobiło się cicho (jak na dizla) :8)


Pompę wody dostałem jakąś włoską - SALERI.IT. Ktoś wię co to za firma? Nigdy nie widziałęm ich części w sklepach w PL.

A z przemyśleń - łatwiej się pracje na M54 :mrgreen:



05b90e5209bab5b8d1cc2a088009881e_orig.jpg


a3ff574f063d6117c9c873e5a03c202e_orig.jpg


f23a505186b368fd0558e8111cc6657d_orig.jpg


4a8ac7cea777b25ce88b4d77ad7d0e81_orig.jpg


6a42da4bfe3d0beea0493c540d958db6_orig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nadszedł czas eksperymentów :P


Mam swoją sprawdzoną trasę - jadę na zakupy, później na Shella zatankować i wracam pod dom. Trasa zróżnicowana 50 - 120 kmh - i wiocha i autostrada, ale zawsze jadę przepisowo na tempomacie, hamulec i gaz sporadycznie używany, a, że robię tą trasę od prawie 2 lat regularnie co 2 tygodnie, uznałem, że idelnie może nadać się pod jakieś testy.


No więc zakupiłem sobie jakiegoś działającego cuda ustrojstwa z aledrogo, zalałem do baku i silnika, zrobiłem 1500km, żeby się ułożyło i efekt jest jak na zdjęciach. Z rzeczy które już wcześniej zauważyłem, to, że w trasie po niemieckich autobanach około 1l/100km spalanie spadło, ale wstrzymałem się z wydaniem finalnej opinii do czasu, aż przjadę moją trasą - tamperatura niższa, przebieg większy, ale spalanie 11% niższe na takim krótkim odcinku, wcześniej zdarzały się różnice 0.1 litra/100km, ale, że aż tak? Będę dalej eksperymentował, zobaczymy czy wyniki będą się utrzymywać :8)


BTW, jeśli ktoś myśli, że spalanie duże - to jest 300m różnicy poziomu po drodze.


A jako bonus - oszukać przeznaczenie - taka wakacyjna przygoda :shock: -



848ab5ac7e5ee68e4bb0b22ffe913ea4_orig.jpg


955d4f924c9eed1a5336aa57412348ab_orig.jpg


084aafa17d3beaf58ae87721c8feeead_orig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Własnie nie wiem dlaczego tak z d.. wyszło.


Ale co tam papiery, jak można na furze udokumentować. Tak goni na nowym turbo, że znaczek odleciał z maski :mrgreen:



31663fa1817069acee085673d4fb0e50_orig.jpg


4612c46164eafad55df492a075b77d04_orig.jpg


3e17aacbd401a29656cb4fb3cb6e9044_orig.jpg


3a1edc7d5a809cd54a37a675564a6e17_big.jpg?1582724845

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Nic się nie dzieje, jeździć nie trzeba, wziąłem na przegonienie i przepalenie DPF - sypnęło błędami, któe zniknęły dopiero po kilku km jazdy, więc to znak, że trzeba podładować śmierdziela.

Może jakąś trasę uda się w święta zrobić, może nie do PL na kwarantanne, ale chociaż trochę po alpejskich pagórkach :)


A z nudów aż do FV siędogrzebałem w końcu ;)


8d09e515f0a3d04d2b127d29d0e985ea_orig.jpg


952bc4f60a4596f5b5893d17211c02f5_orig.jpg


80ecbe59c4d7896dfdaee7f4246f9e92_orig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ostatnio mam wrażenie, że jeżdżę elektrykiem :D

Ale uznałem, że ładowanie 4A to za dużo, zostawiłem na 1A i odczekałem na spokojnie, aż się załąduje do pełna. A po wszystkim wycieczka na wypalanie DPF. W końcu udało się zrobić to poprawnie. Pył spadł do minimum, błędu DPF - brak. :cool2:


fd79074e3d47d50eb06ac8e7f5436664_orig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

No co za lipa, wszystko moje galerie na pokazywarce jadą.....

 

Drodzy Użytkownicy


Informujemy, że w dniu 22.06.2020r serwis Pokazywarka.pl, zostanie zamknięty.


Do momentu zdjęcia z emisji, czyli do dnia 22.06.2020r, będzie możliwy dostęp do serwisu, w tym do kont i treści.


Od dnia 20.05.2020r wyłączona została możliwość zakładania nowych kont oraz dodawania treści przez użytkowników niezarejestrowanych.


Więcej informacji tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Pierwszą stronę przeniosłem na szybko, więcej jak będę miał czas, a póki co rzucam tutaj to co miałem jeszcze na dysku :)


A teraz czas na zakupy przed serwisem na koniec lipca:


Nr1 - intercooler, który chciałem już w lutym zakładać, ale nie było na stanie, może dojdzie na czas.


Nr2 - hamulce


A dalej to już backup zdjęć.


ztapYit.png


t3LGCWl.png


1v6jLIX.jpg


TtSl5Fs.jpg


s1GFzot.jpg


vyZwbps.jpg


a593Dfd.png


bTy4w7D.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chłodnica już czeka - całkiem spory kawał amelinium :)


I bateria ma się całkiem dobrze z tego co w logach widać, mimo jazdy miejskiej głównie.


zwaYx28.png


mEXEFVK.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Długo myślałem, w końcu już nawet prawie kupiłem dedykowanego androida prosto z chin... ale coś mnie naszło do rozmyślań i poszukiwań. Zacząłem się zastanawiać nad dobrą nawigacją i wyszło, że garmin króluje. Więc wziąłem go po wagę, rozważyłem wszystkie za i przeciw, a następnie zrobiłem odwrotnie niż mi się wydawało, że powinienem. :mrgreen:

Chyba jednak przeważyła mobilność takiego urządzenia, i dedykowana jedna funkcja w której powinien być naprawdę dobry - prowadzenie do celu i znajdywanie POI, a dodatkowo można wpiąc i na rower i do innego samochodu i mniej pałowania z roamingami, sciąganiem map, brakiem zasięgu itp (jak naprzykład w google maps, z których do tej pory korzystałem i były w miarę ok).

Próbowałem też innymi na telefonie - sygic wiesza się po 30 minutach nawigacji, a OSMand+ jest masakrycznie niedopracowany i wolny, a poza tym przełączanie między navi, muzą, janosikiem itp już nie raz wyprowadziło mnie na manowce na autobanach.


Tak więc zbudowałem sobie pewną wizję w głowie i zaopatrzyłem w garmina z kamerą cofania, bo tylko tych dwóch rzeczy mi brakuje w samochodzie.


Podłaczanie pewnie w weekend. Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie w codziennym użytkowaniu.


XVDBs1I.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakoś tak mi się to widzi. Przynajmniej teraz jest prawilnie - w stronę kierowcy i dam radę wypalcować co trzeba, bo we wnękę to musiałbym się pochylać, żeby coś klepnąć :cool2: Z drugiej strony, trochę nie do końca mi się ten bajzel podoba, ale już za późno.


Za to funkcjonalnie z pierwszych testów - fajne ma bajery, bo i pokazuje limity prędkości włącznie z odległością kiedy się zaczną, aktualną prędkość, po kolei jakie zakręty będą, pogodę w najbliższych godzina i Traffic też idzie po DAB+. Więc jak na navi - faktycznie solidnie, szkoda że nie wypuszczają aplikacji na androida.


lsjtY3O.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nastąpiły pewne postępy w profanacji e61 :norty:


Doszła zabawka z Chin, więc lutowanie przy pomocy power banka to była czysta przyjemność. A jak już się zabrałem za lutowanie kamery do światła wstecznego to z rozpędu dolutowałem ledy w bagażniku.



cShV4nm.jpg


JtHUXcU.jpg


C4kMC4V.jpg


2bazR4w.jpg


0vVcJ9F.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musiałem trochę zmodydikować układ ledów - w nocy tak dawały po oczach, że mimo, iż dużo światła dają, to za mocno po oczach.


Przeklejone zostały na słupki - teraz jest idealnie. Dorzuce zdjęcie nocne przy okazji, a w przyszłości może uda się znaleźć jakieś ledy na czarnym pasku, o wiele lepiej się wpasują w plastik.


4CrYbIK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Takie znalazłem z renowacji:


CCB3JqH.jpg


Y2onmKP.png


I jeszcze ledyw nowej lokalizacji pod wieczór, w nocy jeszcze lepiej :)


vYPQAE8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trzeba aktualizację zrobić z powodu zakończenia pracy pokazywarki - coś mało zdjęć fury zostało w galerii.

A z drugiej strony posłużą jako dowody - przed własnoręczną korektą lakieru i maszynowym woskowaniem, do którego dojdzie niedługo. :8) Mam nadzieję, że jakiś świrus mi planu nie pokrzyżuje.


c1TKLvJ.jpg


ZidjUVM.jpg


k0j7xsu.jpg


5i3wGQz.jpg


k0C8KGs.jpg


c0r9pNG.jpg


KylwPaH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Trochę szaleństwa zakupowego, ale na efekty jeszcze przyjdzie poczekać, jak wróci od mechanika i doszlifuję śmierdziela to zdjęcia porobię.

Przy okazji DPF poszedł do płukania chemicznego.


B8F9YNk.png


EyXj6ir.png


AEXX2Qk.png


A tak pompa vacuum w środku się zjechała.


MjLKsJV.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Śmierdziel wrócił od mechanika, zrobione jak zwykle dobrze :)


A sam zabrałem się za wiatrak klimatyzacji. Skoro już wymiennik był na wierzchu to go potraktowałem po całości odgrzybiaczem. Nowy nissens już uzbrojony i czeka. Stary już świergolił w zakrętach, dorobił się rdzy i najwyraźniej przyszedł jego czas.


Intercooler bardzo ładnie się spasował, nie trzeba chłodnicy skrzyni przedkładać. Tylko trochę podciąć kierownice powietrza.



H3suz6S.jpg


1Dc6PYn.jpg


ASgRcTS.jpg


hvkWtLg.jpg


50nT3AS.jpg


dfaNtfH.jpg


lGmn5Fj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.