Skocz do zawartości

Usunięcie podzuszki lędźwiowej


slawek7302

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie


Od 2 miesięcy zostałem właścicielem (razem z firmą leasingową ;) ) wymarzonego autka - 540 xD. Jest zachwycające tyle, że jeden szczegół psuje mi całą radość z jazdy - ból pleców. Mam fotele komfort z i próbowałem już większość z "pierdyliona" ustawień ale nic nie pomaga bo jak przysłowiowa "drzazga w fiu%#@" ugniata mnie poduszka od lędźwi... Wiem, że można wypuścić z niej powietrze, że można przesuwać w górę i dół ale to nic nie pomaga. Gniecie mnie tam gdzie aktualnie się znajduje i nawet całkiem bez powietrza ją czuję. Mam wrażenie, że tylko jej pozbycie się spowoduje, że będzie lepiej. Chciałem się zapytać czy taka czynność jest możliwa, skomplikowana i czy mogła by jakoś pozostać niezauważona w aucie z gwarancją? Ewentualnie czy macie jakieś inne pomysły? Chce mi się wyć jak pomyślę, że przez jedną pierdołę - jeśli jej nie rozwiążę - będę się musiał pozbyć takiego cudu o 300+KM. Pomóżcie, pls.



Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na Twoim miejscu starałbym się nie ruszać ORI fotela, jak bym miał podobny problem (auto na gwarancji itp itd) pierwsze pytania zadałbym w ASO, ale odpowiedź była by na NIEMOŻLIWE. Pomyślałbym o kupieniu używki fotela i dobrym tapicerze, a ori zostawić, ze zgodnością zestawienia auta. Ale to tylko moje przemyślenia, bo dla mnie te fotele są wygodne. Powodzenia w rozwiązaniu problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć


Nie jestem pewien czy kupienie używanego fotela byłoby lepszym rozwiązaniem. Taka czynność nie może zostać niezauważona przez ASO. Tapicer również chyba nie wiele pomoże bo musi czegoś napchać do fotela a to też pewnie jest wbrew warunkom :( Myślałem o demontażu bo (jeśli jest łatwy) to mogę go zrobić sam i wypróbować czy jest później lepiej czy nie i ew raz na 30000 km, przed serwisem zamontować poduszkę z powrotem. Wydaje mi się to prostsze niż wymiana całego fotela. No i oczywiście dochodzi estetyka - gdzie znaleźć używkę z takim samym wyglądem jak mój (prawie) nowy, takim samym kolorem i tymi wszystkimi dodatkami?

Dlatego chciałem zapytać na forum czy taka czynność jest prosta? Widziałem info jak zamontować taką poduszkę i wydawało się to bułką z masłem - więc jeśli demontaż jest analogiczny to byłoby to "szybkie, łatwe i przyjemne". Poza tym przy montażu widziałem, że można ustawić poduszkę na różnych wysokościach więc może nie trzeba by jej było nawet usuwać a jedynie np. obniżyć?


Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Liczę na Was bo nie chcę się rozstawać z marką a jak nie znajdę opcji to będę musiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wydaje mi się ten problem z gatunku "dziwnych" - jedź do ASO i może wypróbuj inne auto z takimi fotelami (niech Ci dadzą na parę dni zastępcze podobne... ??? ) , bo albo masz wadliwy fotel (najprawdopodobniej), albo może jest coś z Twoimi plecami - ja na te fotele absolutnie nie narzekam i też nie słyszałem o takich problemach.

Może okazać się, że nakombinujesz się z wywaleniem tej poduszki i będzie podobnie albo jeszcze gorzej, może nie w tym jest problem - trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Witam


Pewnie, że problem jest dziwny ale nie jestem jedyny - kupa ludzi na tym forum narzeka na wygodę foteli i na podparcie lędźwiowe, choćby tu: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=131&t=224722

Co do sugestii, że to coś z plecami to zgadzam się - to na bank ale ich niestety nie można kupić na allegro i muszę zostać z tym co mam :)

Testowałem wiele foteli w BMW ale z reguły też odczuwałem taki sam ból więc nie sądzę, że fotel jest uszkodzony a raczej, że nie pasuje do mnie - a ten nie pasujący element to właśnie podpórka lędźwi. Raz przejechałem inną BMK-ą ponad 3 tys kilometrów w 3 dni bez bólu ale ona nie miała Komfortów tylko zwykłe siedzenia (albo Sport). Właśnie wydaje mi się, że tam nie było podpórki i było o wiele lepiej. Stąd moje pytanie jak się jej pozbyć??

Jak się uda a nie pomoże to trudno kupię Merca ;) ale na razie chcę dać szansę mojej ulubionej marce.

Za wszelką pomoc i sugestie dziękuje a nowe są bardzo mile widziane


Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz coś nie tak. Może powietrze nie schodzi do końca. Komforty w 5/7/X5 to najwygodniejsze fotele na jakich siedziałem. Nigdy nie biorę podpórki lędźwiowej, bo jej nie używam, ale ja jeździłem DEMO to wszystkie podpórkę miały 5/7/3 itd i nigdy nie miałem problemu. Jedź sprawdź. Szkoda zachodzić w głowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki lędźwiowe w fotelu znajdują się między stelażem a pianką. Bez powietrza poduszka ma grubość kilku mm, ma powierzchnię +/- kartki A4, nie sadzę żeby można było pustą poduszkę wyczuć przez gąbkę.

Jedyny sposób to zdjąć osłonę oparcia, i sprawdzić czy w poduszce nie zostaje powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Bardzo dziękuję za rady. Faktycznie sprawdzę czy nie zostaje w niej powietrze. Wczoraj testowałem różne położenia góra/dół, nadmuchana, wypuszczona na max (we wszystkich możliwych położeniach) ale zawsze była kicha. Czuję to tak jakby była tam twarda poprzeczka - nawet bez powietrza.. I w tym miejscu gdzie ją czuję zaczynają mnie boleć/piec plecy/kręgosłup. Wystarczy, że podłożę sobie miękką poduszkę (gąbkową) i jest po bólu.


Rozmontuję oparcie fotela i zerknę - w końcu to nic nie kosztuje i nie sądzę, że mogę coś popsuć


Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz wadliwego fotela to raczej nic ci nie pomoże. Auto w leasingu czyli lepiej nie grzebać, jak coś uszkodzisz to koszta niemiłosierne. Fotele w bmw serii 5 są dość specyficzne , tzn dla ludzi z problemami z plecami bym ich nie polecał.W 3gt jeździ się dużo bardziej wygodnie. Sam miałem problemy z plecami i jazda bmw 5 nie była bardzo komfortowa. Na szczęście udało mi się wzmocnić partie mięśni za to odpowiedzialne i wyleczyłem plecy. O dziwo problem z komfortem w bmw też znikł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz zdjęcie jak to mniej więcej wygląda

https://allegro.pl/oferta/poduszka-podparcia-ledzwi-bmw-f20-f30-f36-7869588652

Też często mam wrażenie w różnych modelach BMW że czuję podparcie lędźwiowe mimo iż nie jest napompowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.