Skocz do zawartości

COMFORTMEDIA.PL - ANDROID W TWOIM BMW


COMFORTMEDIA.PL

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam z niecierpliwością na tidala.


Chłopaki nie dajcie sie zwariowac z tą instrukcja to nie wiele wniesie do funkcjonalności urządzenia, choć wytłumaczenie poszczególnych ustawien sie przyda nie jednemu.

Gdyby każdy kupujący dostał instrukcję zbędne byłyby tłumaczenia poszczególnych ustawień a "chłopaki" nie musieli by tracić czasu pomagając każdemu z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze jedna ważna sprawa przy użyciu DAC, jaśli twój android nie wymagał podłączenia do wejścia AUX w samochodzie dodatkowego kabla aby uzyskać dźwięk, koniecznie musisz odpiąć wewnętrzne połączenie Android Radio>>>Radio BMW (Ekranowane kabelki), piny na wtyczce to 30 i 35 dla obu kanałów. U mnie wystarczyło rozpiąć już przygotowane złącze we wiązce Androida.


https://share.icloud.com/photos/0YKcnOAVoCfJem1TrKfirUUMg

 

Czy ktoś uprzejmy mógłby podpowiedzieć, które konkretnie piny mam rozpiąć? Jak je poznać? Link do zdjęcia nie działa. Nie widziałem żadnych ekranowanych przewodów..

Mam dzwięk pezez DAC, wcześniej android nie wymagał podłączenia do AUX.

Stacja to android 9, zakupiona od bmw media. Bmw f30, lci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja kilka słów od siebie, jako że skorzystałem z usług (zakup + montaż).

Zacznę od najważniejszego, czyli obsługi klienta (nie, cena nie jest dla mnie najważniejsza).

Tutaj choćbym szukał, doczepić się nie ma czego. No może rada dla Łukasza, zapisuj sobie wszystko, bo widać że roboty dużo i co nieco ucieka po drodze. Kontakt jest bez przerwy, naprawdę nie ma z niczym kłopotu. Co do ceny... Tu z racją jest jak z dupą, każdy ma swoją. Kolega zakupił identyczny sprzęt na ali, wydał w przeliczeniu coś koło 1940 PLN i ma to samo. Porównywaliśmy wszystko co się dało i naprawdę ma dokładnie to samo OPRÓCZ ekranu antyrefleksyjnego. Tu już każdy musi sam sobie podjąć decyzję, czy tysiaka dopłaca i ma wparcie + gwarancję, czy też nie. Na sprzęty za 1300-1400 PLN nawet nie patrzcie, bo te dziadostwa po 2 GB RAM-u mają, więc nie mają szans uciągnąć sprzętu.

Montaż:

Co by nie mówić, chłopaki w Radiocar wiedzą co robić, co nie oznacza że robią to jak trzeba. Świetna ekipa, super obsługa, no ale... Wideorejestrator podłączyli mi cholera wie pod jakie źródło zasilania i po wyłączeniu zapłonu kamera również się wyłącza. Urządzenie za 800 PLN jest totalnie bezużyteczne, bo tryb parkingowy jak wiadomo jest bezcenny. Dzięki takiemu trybowi w Mio udało się złapać gościa, który przerysował mi auto, po czym uciekł. Z urządzenia ściągnąłem filmik, raz dwa na policję i po sprawie. Tutaj byłbym w czarnej du..e. Póki co pomijam problem z cicho grającym sprzętem do momentu wrzucenia biegu wstecznego, bo liczę że jutrzejszy update załatwi sprawę.

Nie dajcie też namówić się na zestaw Focal typu plug&play do BMW E70. Koszt 2600 PLN, ale efekt jest kompletnie tego nie wart.


Podsumowując, ze swojej strony polecam zakup w BMWMEDIA, właśnie choćby na podejście do klienta, jak wspomniałem na początku. Kwestia ceny sprzętu jest do indywidualnych rozważań. Wg. mnie warto dopłacić i mieć tzw. spokój. Łukasz świątek piątek, czy niedziela jest pod telefonem i podczas rozmowy czuć ewidentnie, że nie zbywa człowieka, a stara się pomóc i za to wielki, wielki pozytyw.


ps. Łukaszu, zmieńcie dostawcę kamery cofania, bo jest naprawdę słaba. Żeby nie powiedzieć beznadziejna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu

Dzień Dobry,


@Marioes

Nie ma oczywiście żadnej wiązki, trzeba dołożyć


@grodzish

Wpisany kolega w kalendarz


@ULOK

W sensie chciałbyś założyc kamere cofania i tuner TV?


@neoxxx3

Tak szczerze to kolega "grzegorz914 " i " klusek_20 " ma chyba największe doświadczenie w tej kwestii


@Tomash148

Szczegółowa opinia Kolego :cool2: , dzięki za plusy i minusy. Kwestie rejestratora wyjaśnimy, co do kamer pracujemy nad tym, niedługo będą kamery z optyką Sony dostępne, ale temat jeszcze nie gotowy


Miłego dnia i Zapraszamy do kontaktu

Jutro napisze jeszcze troche więcej informacji

Ł.

ComfortMedia

Montaż na terenie całego kraju

Telefon 884-883-037, Mail kontakt@comfortmedia.pl

FB https://www.facebook.com/Comfort-Media-Android-w-Twoim-BMW-102755611412663

YT https://www.youtube.com/channel/UCieU99psIdMYqQRRNLeOWJw

GXjJXJB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BvPHlC5.jpg


po rozpięciu pinów 30 i 35 dzwięk kompletnie przestał działać - zarówno przez wewnętrzne połączenie audio jak i przez DAC do AUX w podłokietniku. Kiedy na rozpiętych pinach, końcówką kabla jack dotykałem obudowy gniazda AUX w podłokietniku - dzwięk działał. Jesteś pewny, że te przewody odpowiadają za kanały Lewy/Prawy AUX?

Po ponownym spięciu przewodów wszystko wróciło do normy - dzwięk przez DAC do aux w podłokietniku działa znakomicie i jest super - zanim jednak polutuje te przewody z powrotem na stałę - czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to ma być zrobione?

te piny mają być rozpięte czy nie i jeżeli tak to które dokładnie bo na pewno nie 30 i 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neoxxx3


Zrobiłeś to w złym miejscu.

Nie odpinasz nic z kostki w radiu bo wtedy stracisz całkowicie dźwięk z Androida i wejścia AUX w samochodzie, rozpinasz tylko połączenie pomiędzy Radiem a Androidem, kabelki które idą z Androida do Radia na piny 30, i 35 a dźwięk wyprowadzasz po DAC do AUX, ale tylko w przypadku jeśli takie połączenie było wykonane fabrycznie na quadlocku w wiązce z Androida, jeśli nie ma takiego to nic nie robisz i wspinasz DAC do AUX. Rozpięcie tego połączenia zapobiega zwarciu jakie powstanie po wpięciu DAC do AUX i kolizji sygnałów wyjściowych z Androida i DAC.


Czytać ze zrozumieniem co się pisze.


Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu

Dzień Dobry,


Wszystkich zainteresowanych informujemy, że na dniach zmieniamy nazwę z Bmwmedia na MMretrofit.

Jest to związane ze zgłoszeniem roszczenia jakie otrzymaliśmy odnoście używania znaków i towarów zastrzeżonych.


Obecnie budujemy nowy sklep na domenie MMretrofit.com .Sklep będzie miał dużo większy asortyment niż dotychczas i będzie skierowany do szerszej grupy fanów marki.

W nowym sklepie znajdziecie

- nawigacje android / kamery cofania / moduły dab+, tunery Tv, routery, rejestratory jazdy, moduły obd2, dedykowane ładowarki indukcyjne, różne moduły carplay, szeroką game produktów dedykowanych, dotyczących nagłośnienia, nowe lampy, pływające kierunkowskazy led, zagłówki multimedialne i wiele wiele więcej


Chcielibyśmy Wszystkim Życzyć Zdrowych i Wesołych Świąt oraz udanej zabawy sylwestrowej.


Otwarcie nowego sklepu jest przewidziane do końca stycznia, wszelką korespondencje oraz zamówienia do tego czasu proszę kierować na email: kontakt@mmretrofit.com oraz telefonicznie pod numerem 884883037


Pozdrawiamy

Zespół MMretrofit.com

ComfortMedia

Montaż na terenie całego kraju

Telefon 884-883-037, Mail kontakt@comfortmedia.pl

FB https://www.facebook.com/Comfort-Media-Android-w-Twoim-BMW-102755611412663

YT https://www.youtube.com/channel/UCieU99psIdMYqQRRNLeOWJw

GXjJXJB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem poważnie zainteresowany ofertą Państwa firmy i chciałbym wymienić jednostkę multimedialną w moim BMW E90 z małą nawigacją Buissnes z 2006 roku. Mam do Państwa kilka pytań:

- Jak wygląda sprawa gwarancji?

- Chciałbym, żeby to Państwo zamontowali u mnie cały sprzęt, jest to możliwe? Ile to trwa?

- Rozumiem, że system jest po angielsku, jednak nawigacja jest po polsku, spotify itd?

- Zależy mi na Apple Car, dadzą Państwo radę?

- W przypadku kamery cofania, wraz z ruszaniem kierownicą linie na ekranie się poruszają?

- Co najważniejsze: system działa bez najmniejszego zająknięcia? Jest płynny?

- Zastanawiam się nad kamerą cofania, z tym że chciałbym ją umieścić obok przycisku do otwierania klapy, da radę? Czy czujniki integrują się z systemem?

- W przypadku kamery cofania, czy linie pomocnicze działają zgodnie z kierownicą?

Z góry dziękuje za poświęcona czas na udzielenie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu

@Arhkoe

Jutro w wolnym czasie napiszę co i jak,


@adamov1988

Koszt urzadzenia to 2999zł -150zł dla uzytkowników bmw klubu, urządzenia są na stanie.


Wszelkie wysyłki realizujemy po 05.01.2020 jak wrócimy z urlopu, Miłego Sylwestra :wink:

Ł.

ComfortMedia

Montaż na terenie całego kraju

Telefon 884-883-037, Mail kontakt@comfortmedia.pl

FB https://www.facebook.com/Comfort-Media-Android-w-Twoim-BMW-102755611412663

YT https://www.youtube.com/channel/UCieU99psIdMYqQRRNLeOWJw

GXjJXJB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy do tej jednostki można podłączyć wzmacniacz bezpośrednio (z pominięciem radia BMW)? Skoro sygnał audio idzie do aux w radiu, to powinna być możliwość podłączenia go do wzmacniacza.

Użycie DAC mnie nie interesuje, zresztą pod USB podłączyłbym pamięć z plikami FLAC / MP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arhkoe

Jutro w wolnym czasie napiszę co i jak,


@adamov1988

Koszt urzadzenia to 2999zł -150zł dla uzytkowników bmw klubu, urządzenia są na stanie.


Wszelkie wysyłki realizujemy po 05.01.2020 jak wrócimy z urlopu, Miłego Sylwestra :wink:

Ł.

 


Jaki był by szacunkowy koszt kupna i założenia na gotowo tego typu zestawu Android czujnik/antena GPS + zestaw kamer 360 + dwa monitory w tylne zagłówki.

Jaki czas instalacji tego wszystkiego ?

Auto BMW F30 przedlift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć wbudowany w jednostkę bluetooth ?

Korzystam z oryginalnego bluetootha. Wcześniej nie miałem problemów, ale niedawno chciałem się połączyć z Vgate iCar, więc wyłączyłem oryginalnego bluetootha i niestety z rozpędu zamiast z Vgate sparowałem telefon z modułem androida.

Rozłączyłem się, w telefonie anulowałem powiązanie, ale teraz co minutę, gdy jestem w aucie, telefon wybudza się i prosi o podanie kodu pin do połączenie z bluetoothem androida.


EDIT: OK chyba sobie poradziłem. Zmieniłem ustawienia bluetooth w factory setting. Arm setting --> Bluetooth switch ---> Original Bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu

Cześć Wszystkim,


Dogrywamy obecnie wszelkie kwestie dotyczące działania nowego portalu, zajmie to jeszcze chwilę, pod koniec tygodnia napiszemy co i jak.


@Albert z Moniek

Jest dla twojego auta dedykowane rozwiązanie


@Yar

Nie można, usb masz dwa


@Grzesiek1985

Jak nasz temat to się odezwij, ustalimy skąd taki problem


@Klaudiusz Wojszko

Zadzwoń, ustalimy co potrzebujesz


@Fleurpink

Zadzwoń albo napisz, ustalimy co potrzebujesz


Pozdrawiam

Łukasz

884883037

kontakt@mmretrofit.com

ComfortMedia

Montaż na terenie całego kraju

Telefon 884-883-037, Mail kontakt@comfortmedia.pl

FB https://www.facebook.com/Comfort-Media-Android-w-Twoim-BMW-102755611412663

YT https://www.youtube.com/channel/UCieU99psIdMYqQRRNLeOWJw

GXjJXJB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.