Skocz do zawartości

BMW X5 E70 dziwne zachowanie hamulca ręcznego


BMWXFBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zakładam nowy wątek bo nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na mój problem.


Hamulec elektryczny po wyłączeniu zapłonu sam zwalnia (wraca do pozycji odblokowania), czy ktoś może spotkał się z taką sytuacją.

Hamulec podczas pracy samochodu normalnie już działa. Miałem wcześniej awarie standardową hamulca ale się z tym już uporałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wyglądało to następująco. Podczas otwierania auta z kluczyka z tyłu samochodu (okolice lewego tylnego koła) wydobywał się dziwny głośny dźwięk. Po około 4-5 sekundach ustał. Przy odpaleniu auta miałem komunikaty o błędzie hamulca i nie mogłem ruszyć. Wtedy okazały się pomocne Wasze porady o lince awaryjnego odblokowywania hamulca. Sterownik został naprawiano i hamulec działa jak należy oprócz chwili kiedy gaszę silnik. Wtedy najprawdopodobniej sterownik dostaje sygnał aby zwolnić hamulec. Natomiast przy otwieraniu samochodu hamulec się automatycznie zaciąga.

Komputer pokazuje błędy 4 sterowników: VTG, DDE, DSC, EMF

Wskaźnik napięcia przycisku hamulca parkingowego:

Napięcie przewodu 1: 0.59V

Napięcie przewodu 2: 1.99V

Napięcie przewodu 3: 3.91V

Napięcie przewodu 4: 3.93V

Błędy:

00601D EMF: Złącze DSC: Sygnał nieprawidłowy

00601E EMF: Złącze DSC: Sygnał nieprawidłowy

Błędy są stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

PerłowyRumak1985 sądzę, że musisz podłączyć pod komputer i skasować błędy.

SilverRanger niestety wymiana silniczka nic nie pomogła, dalej są takie same objawy. Myśl laika spada napięcie poniżej 12V i hamulec zwalnia, musi mieć to jakieś powiązanie. Teraz bywa czasami tak, że w chwili otwierania samochodu z pilota słychać stukot w kole, ale hamulec działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu usterki hamulca, (zwalniania hamulca elektrycznego po wyłączeniu zapłonu). Podczas testowania hamulca zauważyłem że zmiana kolejności zaciągania hamulca pomaga czyli w kolejności takiej:

1. park na manetce skrzyni

2. wyłączanie zapłonu

3. zaciąganie elektrycznego hamulca

Wtedy wszystko działa prawidłowo.

Nie wiem czy dobrze myślę jak nie to poprawcie mnie, ale z autoholdem jest chyba tak, że jeśli jest aktywny to podczas wyłączania zapłonu zaciąga hamulec samoistnie (a jest odwrotnie). Autoholdu z przycisku nie włączę bo od razu wywala ikonki 4x4, abs itp. Zatem problem całej dolegliwości chyba leży w innym sterowniku, sądzę że jest winny DSC. Dzisiaj po całodniowej batalii znalazłem prawdopodobnie walnięty czujnik od DSC (czujnik przemieszczenia wzdłużnego/poprzecznego). Wartości jakie pokazuje podczas postoju:

prędkość obrotu wokół osi pionowej prawej strony samochodu wynosi 0,12*/s

prędkość obrotu wokół osi pionowej prawej strony samochodu wynosi 0,00*/s

przyspieszenie poprzeczne prawej strony samochodu wynosi 0,19m/s2

przyspieszenie poprzeczne prawej strony samochodu wynosi 0,00m/s2

przyspieszenie wzdłużne 0,27m/s2

Wiem, że to już jest inny dział ale to wszystko jest razem powiązane. Jeśli moderator uzna usunięcie tematu lub przeniesienie gdzie indziej to rozumiem.

Pytanie odnośnie tegoż czujnika. Czy w moim modelu e70L 3.0xd 245KM 2011r, mieści się on pod fotelem kierowcy i najważniejsze czy ktoś może po vinie rozkodować czy mam aktywny układ kierowniczy czy też nie, bo to są dwa różne czujniki. VIN WBAZW41060L444507. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.