Skocz do zawartości

CHIPTUNING BMW F30 F10 F01 F20.. & SERIA Exx OFERTA-PROMOCJA


ANDRZEJ 540

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z chipowaniem aut z xdrive na hamowniach 4x4?

Bylem przejazdem w rperformance ( Ragalotti) czyli chyba czolowka Warszawy i powiedzial, ze sie nie podejmuje chiptuningu dla mojego auta ( posiadam 2014 f30 320d xdrive at) bo kiedys mu sie wysypal Xdrive na hamowni. Powiedzial, ze skrzynka rozdzielcza jest z papieru i nie warto na 4x4 hamownie wjezdzac.

Wiem, ze kolega GC-S odpina dolaczanie napedu na przod i hamuje na sam tyl. Prawdopodobnie program bede robic u niego bo jestem z Krakowa, ale zaciekawil mnie temat.

Faktycznie sa jakies przeciwskazania przy hamowaniu Xdrive ?

Poprzedni wlasciciel mojego samochodu takowa skrzynke na gwarancji wymienial przy 40k km dlatego tym bardziej sie zmartwilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest to prawda, dlatego w regulaminie hamowni jest informacja, że w przypadku uszkodzeń podzespołów auta firma nie ponosi odpowiedzialności. Dlatego w przypadku Xdrive albo odpina się napęd albo hamownia drogowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to prawda, dlatego w regulaminie hamowni jest informacja, że w przypadku uszkodzeń podzespołów auta firma nie ponosi odpowiedzialności. Dlatego w przypadku Xdrive albo odpina się napęd albo hamownia drogowa.

 

Albo hamownia ze synchronizacją przedniej i tylnej osi - którą defacto posiadamy :) auta z Xdrive robimy codziennie ;-)




P1020430-1024x526.jpg


CHIPTUNING-BMW-G30-M550i-HAMOWNIA-6-1024x503.jpg

CHIPTUNING BMW ŁÓDŹ > STROJENIA INDYWDUALNE > TEL 794-053-715

ZAPRASZAMY NA MODYFIKACJE WSZYSTKIE MODELE BMW

http://www.TC-PERFORMANCE.eu


http://www.tc-performance.eu/app/uploads/2019/01/15/chiptuning-bmw-g-seria-2-e1547559341957.jpg


https://www.facebook.com/TeCePERFORMANCE -> ODWIEDŹ NASZ FANPAGE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Robiliście może e90 318d 143KM LCI 2009?

Jeśli tak to jak prezentowały się efekty?

:D setki sztuk :D


185KM 420Nm :cool2:

 

Witam

Mam F10 535xd 2014 150000km

Co można zrobić z tego auta?

Jaki bezpieczny przyrost?

Ile można osiągnąć bez wycinania DPF?

Proszę coś poradzic

370KM 700Nm :cool2:

 

Witam kogo polecicie Koledzy x okolic Poznania na chipa f07 3.0d

 

Autostrada i ogień do Łodzi :twisted:

CHIPTUNING BMW ŁÓDŹ > STROJENIA INDYWDUALNE > TEL 794-053-715

ZAPRASZAMY NA MODYFIKACJE WSZYSTKIE MODELE BMW

http://www.TC-PERFORMANCE.eu


http://www.tc-performance.eu/app/uploads/2019/01/15/chiptuning-bmw-g-seria-2-e1547559341957.jpg


https://www.facebook.com/TeCePERFORMANCE -> ODWIEDŹ NASZ FANPAGE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panów właścicieli, pierwszy raz tutaj zalogowałem się, na forum BMW. Zainteresował mnie temat tuningu F30 318d 100kw 2013 model silnika N47D20C.

Czytam wasze posty od 21-00. Jest 23.30 i nie wiele wiem.

Chciałbym dowiedzieć się od poturbowanych, chipowanych, co i na lepsze czy gorsze się zmieniło po tuningu.

Wiele sprzecznych informacji. Interesuje mnie, czy ktoś wzmocnił swój silnik ze 100kw do 125kw, jak to wpłynęło na trwałość mechaniczną, (klocki, tarcze, opony, zużycie paliwa, luzy w zawieszeniu.

Nic takiego nie znalazłem. Fakt zbyt bystry nie jestem.

Jedynie masa pytań typu: mam XY co możecie z tego zrobić i za ile? i dalej nic. Zrobił? nie zrobił? Zadowolony? zły?

Mam wrażenie, że czytam tablicę ogłoszeń, a nie forum wymiany doświadczeń.

Czego znowu nie rozumiem? Możecie to dla mnie zrobić i powiedzieć, co się zmieniło w Waszych kochanych zabawkach po tuningu, oprócz palenia gumy? Bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

A czy jest już możliwość dla zwykłego śmiertelnika zgrania jakimś MPPSem mapy po chipie w F30 320d? Bo planuję oddać do serwisu samochód na akcję serwisową przekładni i boję się, że mi zaktualizują wszystko i chip pójdzie się walić. A trochę szkoda...

edit.

To może ktoś z zachodniopomorskiego posiada sprzęt i by to mi ogarnął?

Albo ktoś wie którego ECU nie można na pewno aktualizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do użytkownika jnx jakie masz doświadczenia z chiptuningiem F48 2.0d xdrive 190 koni/ 400nm ? Tam nietypowo siedzi z tego co mi wiadomo dwusprzęgłówka DCT- jak ta skrzynia jest wytrzymała i ile można jej realnie przyłożyć momentu żeby się nie rozsypała?


Dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dlaczego nikt, albo prawie nikt nie mówi prawdy, że chiptuning to g...o, które powoduje głośniejszą pracę silnika?

Przecież to masakra - znacząco zmienia się brzmienie silnika - w przypadku mojego F01 z aksamitnego zmieniło się w twarde brzmienie w stylu muscle car. Zwiększa się też głośność. Dramatycznie zwiększa się głośność przy przyspieszaniu, ale przy spokojnej jeździe też jest zauważalnie głośniej.


Jeżeli nie chcesz, aby Twoje BMW brzmiało jak amerykańskie paści to NIE RÓB CHIPTUNING.


Zrobiłem ten błąd wczoraj i w pierwszym możliwym terminie za kilka dni przywracam normalne oprogramowanie. :duh: :mad2: :duh:

George Wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt, albo prawie nikt nie mówi prawdy, że chiptuning to g...o, które powoduje głośniejszą pracę silnika?

Jeżeli nie chcesz, aby Twoje BMW brzmiało jak amerykańskie paści to NIE RÓB CHIPTUNING.

pierwsze słyszę o takim przypadku, chyba jednak coś tam nie pykło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy temat jest aktualny. Zawsze jeździłem autami z wolnossącymi silnikami więc temat chip tuningu pomijałem. Teraz zakupiłem dla żony e84 2.0xd 177km n47 6hp zf i zastaną się nad dodaniem kilku Nm i poszerzeniu zakresu w jakim są dostępne. Na początku maja jestem umówiony na wymianę rozrządu a następnie chciałbym podnieść odrobinę mocy.

Czy jest sens robienia mapy bez hamowani? Obawiam się o papierowy xdrive, chyba że jest na to sposób?

Jaki jest orientacyjny koszt takiej usługi? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Posiadam diesla F30, 316d o mocy 85 kW i 116KM.

Prośba od laika samochodowego do kogoś kto ogarnia temat, a w zasadzie cztery pytania:


1: Czy w mojej wersji jest bezpieczne i możliwe zrobić Chip-Tuning ?

2: Jeżeli tak, to jaki jest optymalna i zalecana 'moc' takiego tuningu ?

3: Gdzie najlepiej zrobić taką usługę na Podkarpaciu ?

4: Ile taka usługa może kosztować mniej więcej ?


I to nie jest, tak że nic nie przeczytałem w necie na ten temat - owszem zgłębiłem internet, ale skoro jest forum gdzie mogą być ludzie co się znają na rzeczy, to po to jest forum żeby zapytać.

To pytam.

Dodam jeszcze, że samochód jest z 2013 roku, ma faktyczny przebieg 126tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może polecić na Dolnym Śląsku, albo w ościennych województwach kogoś kto mógłby wgrać mi serię do f31 po lifcie z b47.

Fabrycznie to wersja 136 koni ( Belgia), ale obecnie jest jakiś program (poprzedni właściciel się chwalił). Nie mam pojecia co jest zrobione i przez kogo,ale coś napewno. Setke robi w 7.7 sek, rozpedza sie do 230 prawie bez jakiejś specjalnej zadyszki. Oceniam że jest to jakieś 180 koni albo coś w tych okolicach.

Wszystko bylo by pięknie bo jezdzi sie fajnie i mega oszczędnie (4.7 najmniej 120 na autostradzie, średnio 5.4 z dystrybutora), ale silnik jest głośny i klekoczący.

Wszystko sprawne w aucie, korekcje (wiadomo to tylko korekcje) po 0 - 0.3. Wole jezdzic cichą 150-tka niż klekoczącym szybkim autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.