Skocz do zawartości

Wymiana CCC na stacje multimedialna Android


surfer84

Rekomendowane odpowiedzi

Nie połączysz się tym BT do zewnetrznego GPS , ten BT w tej jednostce łączy się tylko z telefonem , dodatkowo ma A2DP . Wszystkie OBD po BT też odpadają pozostaje tylko WIFI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może z jakąś aktualizacją to się poprawi ? Czy to technicznie nie możliwe ?


No ale nawet jeśli tak by musiało zostać... to z OBD wifi powiedzmy trafiłem. Więc może GPS 10Hz z wifi trzeba zakupić :roll:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mnichu: okazaju się że mam starą wersję apki gdzie usb nie ma ;)

Co do pozostalych rzeczy kolega sie już wypowiedział.

Tak obrazowo i najprościej, technicznie wszystko jest możliwe, bo to przecież zwykły android, tylko między androidem a modułem bluetooth czy wifi czy tez czymkolwiek innym jest jeszcze jedna "warstwa" - MCU, która taką obsługe musi mieć zaimplementowaną aby android mogł z niej korzystać. Tu zaczynają się jaja bo wiele rzeczy można by było dorobić lecz nigdzie nie ma żadnej dokumentacji do tych sprzętów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest blokada w Androidzie , żeby to odblokować trzeba by prawdopodobnie zrobić root-a . Nie próbuj robić roota ! na dzień dzisiejszy nie jest znany żaden sposób ratowania tej jednostki .


Torque działa bo WIFI OBD tak samo jak BTool pisany przez pawelgawel z forum

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@uris ma racje, 7.1 nie ma recovery ;(

Tylko zastanawiam się co chcesz tam odblokowywać, bo tymczasowy root w tej jednostce to 20 sekund ;)

 

Sprawdzałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem zapytanie do sprzedawcy o jakieś aktualizacje... zobaczymy co napisze :cool2:


Narazie więc czekam na OBD po wifi no i zdam relację. Co do GPS, to chyba nadal pozostanie mi komórka do tego ;)



No nic.... może ruscy coś złamią :mrgreen: Roota raz robiłem w życiu i to dawno temu, już nie umiałbym nawet :P


Dzięki za podpowiedzi koledzy. Chyba muszę odwiedzić kumpla i stestować jeszcze takie coś z andkiem 8.1 :8)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem do tyłu , śledziłem temat 8 miesięcy temu , przy roocie też można uwalić jak każdego Andka :D a wracając do BT można by odblokować udostępnienie NETA jak i komunikacje z innymi urządzeniami ,pytanie czemu jest zablokowane .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się modyfikacjami tych androidów od mniej więcej 1.5 roku i w kodzie systemu jest naprawde lekko mówiąc bałaganik. Co do rzeczy takich jak router, pełny BT, więcej ustawień etc. to wszystko jest przycięte i najprawdopodobniej nie obsługiwane przez hardware. Jak wspomniałem wcześniej brak jakiejkolwiek dokumentacji czy źródeł kodu nie ułatwia tematu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Napisałem zapytanie do sprzedawcy o jakieś aktualizacje... zobaczymy co napisze :cool2:


Narazie więc czekam na OBD po wifi no i zdam relację. Co do GPS, to chyba nadal pozostanie mi komórka do tego ;)



No nic.... może ruscy coś złamią :mrgreen: Roota raz robiłem w życiu i to dawno temu, już nie umiałbym nawet :P


Dzięki za podpowiedzi koledzy. Chyba muszę odwiedzić kumpla i stestować jeszcze takie coś z andkiem 8.1 :8)

Jest fajna stronka 4pda.ru :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Zglos sie do sprzedawcy, widac cos zostalo zmienione przez firme ktora to skladala, kod da sie tez wyciagnac z samego systemu ale do tego trzeba sie do jednostki podpiac kompem lub posiadac firmware rowniez od sprzedawcy. Inna sprawa ze te ustawienia da sie zmienic bez tego menu ale trzeba pogrzebac w sofcie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Witam, zakupiłem stacje multimedialna od firmy BMW media i mam problem z uruchomieniem kamery cofania. Wszystko dobrze podłączane, kamera sprawna, na wtyczce przy radiu jest obraz, przewód od światła wstecznego również doprowadzony, po wrzuceniu biegu mam na nim 12V lecz stacja nie przełącza się na obraz z kamery. Gdzie szukać przyczyny ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Trzeba podłączyć mini Jacka z androida do gniazda AUX w aucie (niestety chcąc słyszeć komendy z aplikacji, nie da się słuchać oryginalnego radia, bo nie można jednocześnie odtwarzać dźwięków z dwóch źródeł).

Jeśli chcesz słuchać muzyki z ori jednostki, a tylko komend z aplikacji, wystarczy podłączyć zewnętrzny mini głośnik (ja mam tak zrobione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podłączyć mini Jacka z androida do gniazda AUX w aucie (niestety chcąc słyszeć komendy z aplikacji, nie da się słuchać oryginalnego radia, bo nie można jednocześnie odtwarzać dźwięków z dwóch źródeł).

Jeśli chcesz słuchać muzyki z ori jednostki, a tylko komend z aplikacji, wystarczy podłączyć zewnętrzny mini głośnik (ja mam tak zrobione).

Ok, zainstalowałem aplikacją radiową i wszystko ok. W nowych google map nie mam trybu samochodowego, tylko przy korzystaniu z nawigacji. Da się jakoś tak ustawić, żeby po kliknięciu na ikonę nawigacji uruchamiał się tryb samochodowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.