Skocz do zawartości

Nie działa spryskiwacz przedniej szyby oraz czujnik


Krzysiek5332

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam bmw x3 f25 i mam problem tak jak wspomniałem w temacie.

Poczatkowo nie bylo problemow z czasem zaczelo juz dzialac tylko raz na jakis czas teraz juz nie dziala wogole.

Dzis sprawdzalem czy dziala pompka (dziala) poniewaz gdy probowalem uzyc plynu nie bylo jej slychac a wycieraczki normalnie sie ruszaja.

A drugim z moich problemow jest czujnik poziomu plynu spryskiwacza caly czas wyskakuje komunikat ze nie ma plynu pomimo ze jest pelno.

Z poczatku myslalem ze to problem czujnika lecz kupilem drugi i problem jest jak byl.

Z gory dziekuje za pomoc pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam podobny problem tzn nie działają spryskiwacze reflektorów oraz spryskiwacze przedniej szyby w ogóle nie słyszę pracy pompki, z tyłu wszystko ok pompka się uruchamia.

Może ktoś podpowie jakie bezpieczniki odpowiadają za pracę w/w przyszło mi do głowy, że to może one są winne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak spryskiwacza, pojawiający się bez powodu komunikat o braku płynu spryskiwacza to niestety typowy objaw zgnicia wiązki przewodów w prawym nadkolu.

Do uszkodzonego odcinka można się również dostać po demontażu filtra kabinowego i paru plastików. Naprawa najprostsza ( i najtańsza) to wycięcie uszkodzonych odcinków przewodów i wlutowanie nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak spryskiwacza, pojawiający się bez powodu komunikat o braku płynu spryskiwacza to niestety typowy objaw zgnicia wiązki przewodów w prawym nadkolu.

Do uszkodzonego odcinka można się również dostać po demontażu filtra kabinowego i paru plastików. Naprawa najprostsza ( i najtańsza) to wycięcie uszkodzonych odcinków przewodów i wlutowanie nowych.

 

To być może własnie na to gnicie przewodów w podszybiu jest akcja serwisowa. Wymieniają jakieś plastiki odpływowe tylko że ja zrozumiałem że z lewej strony. Obecnie czekam na części z ASO żeby w ramach akcji wymienili ten odpływ wody co są przewody oraz obudowę filtra powietrza (zamykającą) ponoć wilgoć do filtra się dostaje. W ASO byłem w ramach wymiany EGR na akcji i przy tym również mój X3 podlega pod akcje te co wymieniłem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mnie dopadł również ten sam problem. To jak BMW zaprojektowało odpływ wody z szyby i to z czego jest zrobiona wiązka pozostawię bez komentarza...

Pytanie mam, w którym miejscu Wam ta wiązka przegniła? Jedynie w tym w którym schodzi do nadkola? Czy również w miejscu gdzie wchodzi z jeszcze większą ilością przewodów do kabiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.