Skocz do zawartości

Opony zimowe X3 G01


koko666

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam przymierzać się do zakupu opon na zimę, mam typowe koła 19', opony bez RFT bo mam koło zapasowe. X3 ma dość nietypowy rozmiar 245/50/19 i jest raptem kilka modeli do wyboru, zastanawiam się nad Nokianem WR SUV 4, raż że mam bardzo dobre doświadczenia z Nokianem, szczególnie na śniegu, a dwa, że ma też najlepszą cenę. BWM poleca niby Bridgestone, ale jakoś wolałbym sam wybrać - pytanie tylko czy mogę i czy w razie jakiejś awarii Xdrive nikt nie będzie się doktoryzował czy to nie przez inne opony. Rozmiar przecież ten sam, 4 takie same opony więc nie widzę problemu, ale to, że ja go nie widzę nie znaczy że go nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Bierz takie, które zaleca producent - dobre dla ciebie i dla xDrive. Potem różnie bywa z ubezpieczycielem czy gwarancją w salonie jak skrzynia padnie.

Bridgestone Blizzak LM-001 RFT

Continental WinterContact TS 860 S SSR

Michelin Pilot Alpin 5 SUV ZP

Pirelli Winter Sottozero 3 r-f - te są za 924 zł obecnie, a więc 300 zł taniej niż reszta.

Przy 18" wychodzi 700 zł za oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz takie, które zaleca producent - dobre dla ciebie i dla xDrive. Potem różnie bywa z ubezpieczycielem czy gwarancją w salonie jak skrzynia padnie.

Bridgestone Blizzak LM-001 RFT

Continental WinterContact TS 860 S SSR

Michelin Pilot Alpin 5 SUV ZP

Pirelli Winter Sottozero 3 r-f - te są za 924 zł obecnie, a więc 300 zł taniej niż reszta.

Przy 18" wychodzi 700 zł za oponę.

Piszesz "bierz takie jak zaleca producent" a proponujesz koledze opony RFT, jak napisał wyraźnie że wziął samochód w konfiguracji bez RFT, a wszyscy wiemy z lektury forum że nie zakładamy RFT jeśli producent tego nie przewidział do danego modelu :wink: , podałeś wszystkie opony które są RFT, a jedyne opony 19 cali bez RFT to właśnie Nokian. Mierzyłem się z tym problemem i spytałem dealera, który też nie ma opon 19 cali bez RFT i jedyne co "podpowiada" to opony 18 cali... Bez komentarza... Także wniosek jest prosty jeśli mamy samochod który w konfiguracji nie ma RFT to kupujemy opony bez RFT i tu zostają nam tylko Nokian lub zmiana rozmiaru felgi, co było by bez sensu i serwis /ubezpieczyciel też by mógł mieć jakieś problemy :wink: (żart). Jeśli zgadza się rozmiar, opony są dopuszczone w UE, są kompatybilne z konfiguracją w tym wypadku brak RFT, to te Nokiany wyczerpują te parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najwazniejsze zeby byly opony z gwiazdka, czyli certyfikowane do bmw. Trzeba na to koniecznie zwrocic uwage bo te same modele wystepuja z gwiazdka I bez. Poza tym warto popytac o Cale kola do bmw, bo czasami za niewiele wiecej mozna dostac caly komplet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent dopuszcza zimowe 19" tylko RFT, zobacz w katalogu.

18" nie muszą być run on flat - takie ma w ofercie producent.

Jeśli kupiłem samochód nie dostosowany do RFT to niby jakim cudem nagle zimowe opony miałbym założyć RFT? W konfiguratorze jest to jasne albo bierzesz opony RFT albo bez RFT i tego co wybierzesz masz się trzymać, nie możesz zakładać RFT skoro kupiłeś samochód do tych opon nie dostosowany. Więc jeśli kupiłem na felgach 19 bez RFT to na zimę zakładam 19 bez RFT, to logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek jadę na wymianę oleju to podpytam w serwisie, ciekawy jestem co powiedzą. Kiedyś zanim jeszcze kupiłem to sprzedawca mówił, że w zasadzie mogę założyć co chcę, byle były z tej samej bajki i w rozmiarze fabrycznym. Nie uśmiecha mi się kupować felg 18'. bo właśnie dlatego zostałem przy 19' a nie 20' żeby na zimę nie kupować kolejnego zestawu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słupku przy drzwiach kierowcy jest naklejka z oponami do mojego auta, jedyne jakie znalazłem w sieci spełniające kryteria z naklejki (rozmiar, indeks nośności itp) to właśnie te Nokiany, wszystkie inne są RFT. Jedyne czego nie ma ten Nokian to gwiazdki homologacji BMW, pytanie czy jest ona konieczna, biorąc pod uwagę, że wszystkie 4 opony mam w tym samym rozmiarze (przy mieszanych już chyba musi być gwiazdka, żeby średnica 2 rożnych rozmiarów grała).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent dopuszcza zimowe 19" tylko RFT, zobacz w katalogu.

18" nie muszą być run on flat - takie ma w ofercie producent.

Jeśli kupiłem samochód nie dostosowany do RFT to niby jakim cudem nagle zimowe opony miałbym założyć RFT? W konfiguratorze jest to jasne albo bierzesz opony RFT albo bez RFT i tego co wybierzesz masz się trzymać, nie możesz zakładać RFT skoro kupiłeś samochód do tych opon nie dostosowany. Więc jeśli kupiłem na felgach 19 bez RFT to na zimę zakładam 19 bez RFT, to logiczne.

 

Letnie mam bez RFT, a zimowe z RFT kupione i zakladane w salonie BMW, wiec nie sadze aby salon sie podkladal i zalozyl zle opony. Akurat zimowki mam Bridgestone Blizzak i od lutego do kwietnia na nich jezdzilem. Na papierze nie bylem do nich przekonany, ale po weryfikacji na aucie i przejechaniu ok. 10tkm nie mam do nich zadnych zastrzezen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie mam bez RFT, a zimowe z RFT kupione i zakladane w salonie BMW, wiec nie sadze aby salon sie podkladal i zalozyl zle opony. Akurat zimowki mam Bridgestone Blizzak i od lutego do kwietnia na nich jezdzilem. Na papierze nie bylem do nich przekonany, ale po weryfikacji na aucie i przejechaniu ok. 10tkm nie mam do nich zadnych zastrzezen.

 

Latem jezdzisz z zestawem naprawczym ?

Mam letnie RFT ale na zime chce zalozyc balony i zastanawiam sie czy nie lepiej miec zwyklych opon 18'' zeby lepiej wybieraly mi nierownosci w gorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie mam bez RFT, a zimowe z RFT kupione i zakladane w salonie BMW, wiec nie sadze aby salon sie podkladal i zalozyl zle opony. Akurat zimowki mam Bridgestone Blizzak i od lutego do kwietnia na nich jezdzilem. Na papierze nie bylem do nich przekonany, ale po weryfikacji na aucie i przejechaniu ok. 10tkm nie mam do nich zadnych zastrzezen.

 

Latem jezdzisz z zestawem naprawczym ?

Mam letnie RFT ale na zime chce zalozyc balony i zastanawiam sie czy nie lepiej miec zwyklych opon 18'' zeby lepiej wybieraly mi nierownosci w gorach.

 

Tak, cos tam jest w bagazniku + assistance :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w ASO i usłyszałem (nie)ciekawe historie. Oczywiście nalegają na opony z gwiazdką, nie widzą jednak problemu z założeniem RFT do mojego auta, pomimo tego, że auto wyjechało od nich na zwykłych oponach.

Polecają rzecz jasna zakup całych kół 18', bo wtedy mogę mięć opony bez RFT, jednak wolałbym zostawić swoje 19', w sumie głównie dlatego na takich kupiłem. Nie znaleźli ani jednego rodzaju opon 19 bez RFT - więc albo 19" z RFT albo całe koła 18.

Teraz ceny: komplet opon 19' to u nich (po rabacie) 5400-5800zł, koła kompletne coś koło 8500. Za Bridgestone liczą 5400, zapytałem więc nieśmiało, dlaczego miałbym nie kupić ich na oponeo praktycznie za połowę tej kwoty - i tu usłyszałem ciekawą historie: te opony u nich lepsze, pewne, bo robią specjalnie dla nich bla bla bla... Nie dziwi mnie, że zawyżają cenę opon bo albo zarobia na dużej marży, albo sprzedadzą całe koła, więc zawsze wygrywają, jednak o ile zrozumiem naleganie na ich homologację (gwiazdkę) to te bajki z oponami lepszymi u nich niż w sklepie są już delikatnie mówiąc naciągane.

Ciekawy jestem czy jest jakiś sposób na sprawdzenie oficjalnego stanowiska BMW w tym temacie. Teoretycznie opony mają spełniać parametry na tabliczce, a tam nigdzie gwiazdek nie ma (ani oznaczenia RFT), poodbnie jest przecież z serwisowaniem, teoretycznie nie musi to być ASO, choć zalecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koko666, zgadzam się z Tobą w 100 %, skoro chciałem opony bez RF i producent bez żadnego problemu sprzedał mi samochód z oponami bez RF, to na logikę szukam na zimę opon bez RF... Jak ktoś kupuje samochód na oponach RF to ma w dekoderze vin "samochód z oponami typu RF" i wtedy faktyczny jak takich ktoś nie ma to na serwisie mogą pytać czemu nie stosuje pan/pani opon zgodnych ze specyfikacją samochodu wg vin... Ale teraz dochodzimy do sedna, że producent ma opony letnie 19' bez RF, ale dealer takich zimowych 19' nie ma więc oczywiście będzie robił wszystko żeby sprzedać jakie ma :), i nie chce się spierać czy można założyć oponę RF skoro dostaliśmy od producenta bez RF (skrót myślowy), tak jak piszesz na słupku jest napisane jakie masz mieć opony i nie ma tam nic o gwiazdce ani o RF więc Nokiany spełniają tą specyfikację z słupka. Jedynie co mogło by mnie przekonać jak bym zobaczył konkretny zapis w instrukcji samochodu dotyczące opon zimowych (bo już mamy ustalone letnie bez RF dał producent) " Producent zaleca przy felgach 19 cali opony zimowe RF z homologacja wyrażona za pomocą piktogramu w kształcie gwiazdy umieszczonej na oponie", jeśli ktoś mógłby coś takiego odnaleźć w zbliżonej formie to byłbym wdzięczny, bo nie ukrywam wolałbym wiedzieć że muszę mieć takie opony na zimę bo inaczej stracę gwarancję na np. Xdrive.

Mam taką nadzieję że słowem klucz jest słowo "zalecane" opony z gwiazdka, w domyśle bo na nich zarabiamy, bo mamy umowy z konkretnym producentami :D, także ja szukam dalej czy istnieje taki zapis o konieczności zimowych RF z gwiazdką, jeśli ktoś ma lub wie gdzie szukać to będę wdzięczny za kierunek poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja mówi, że gwiazdka jest zalecana, ale nie ma słowa, że konieczna. Sprzedawca w salonie mówi, że trzeba się trzymać tabliczki na drzwiach, a tam w specyfikacji gwiazdki nie ma, na serwisie już mają inne zdanie, a na dziale "części" to już sobie chyba jaja robią.


Białykolor - Ty też masz opony bez RFT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja mówi, że gwiazdka jest zalecana, ale nie ma słowa, że konieczna. Sprzedawca w salonie mówi, że trzeba się trzymać tabliczki na drzwiach, a tam w specyfikacji gwiazdki nie ma, na serwisie już mają inne zdanie, a na dziale "części" to już sobie chyba jaja robią.


Białykolor - Ty też masz opony bez RFT?

Tak mam opony bez RF, dokładnie takie chciałem, więc tym bardziej mi się to nie podoba że jestem zmuszony /skazany na zimowe 19' z RF bo głównie chodzi o gwiazdkę... I to nie był by problem że z gwiazdką będzie drożej, ale nie chce RF i koniec... Wg. mnie jest to nie fair że grają taką ideologią że nie mamy 19' bez RF to nie możesz kupić nic innego bo gwiazdka... Żeby tak jak piszesz ktoś powiedział oficjalnie najlepiej na piśmie "Musi być gwiazdka bo jest to konieczne do utrzymania gwarancji na napęd" i wtedy rozumiem, oficjalne stanowisko i koniec kropka, a tak to takie połączenie marketingu i żerowanie na obawach kupujących którzy dla świętego spokoju kupią czy to konieczne czy nie... Bo oni muszą zarobić i koniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale przeciez na oponeo tez mozna kupic opony z gwiazdka. Nie trzeba kupowac opon u dealera. Poza tym za pare stow wiecej wydane raz na pare lat nie ryzykujemy ryzykamprzepychania sie z gwarantem badz ubezpieczycielem. Dodatkowo dla kol zimowych wazna jest szerokosc opon. W laTo im szersza tym lepsza w zimie dokladnie odwrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez na oponeo tez mozna kupic opony z gwiazdka. Nie trzeba kupowac opon u dealera. Poza tym za pare stow wiecej wydane raz na pare lat nie ryzykujemy ryzykamprzepychania sie z gwarantem badz ubezpieczycielem. Dodatkowo dla kol zimowych wazna jest szerokosc opon. W laTo im szersza tym lepsza w zimie dokladnie odwrotnie.

Slonik40, tak jak pisałem nie o kasę chodzi, ja chętnie dopłacę do tej nieszczęsnej gwiazdki, nawet 300 zł za sztukę tylko nie ma 19 cali z gwiazdką bez RF ,i kwestia o jaką się rozbija to że kupuję samochód bez RF, producent mi go produkuje i... zbliża się zima i nagle okazuje się że muszę mieć samochód na RF choć absolutnie takiego nie chciałem i nie za to zapłaciłem. Tak jak koledzy pisali mogę wziąć 18 cali i będzie z gwiazdką i bez RF... Ale to dalej nie to co kupiłem, bo ja i kolega koko666 kupiliśmy samochód na lato, wiosnę, jesień, zimę na felgach 19 cali bez opon RF. I gdyby ktoś z BMW wskazał jakiś konkretny zapis oprócz "zalecane" to bym się dostosował w myśl zasady kupuje przestrzegam zasad gwarancji, ale jak pisał kolega koko666 to trochę naciągana i nie jednoznaczna opinia dealera dotyczącą tego konkretnego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kupiłem samochód jaki kupiłem, chciałem koła które mam i na takich chcę jeździć cały rok, nie chcę też opon RFT (bez wchodzenia w dyskusje czy auto lepiej się na nich prowadzi lub czy w lecie opony im szersze tym lepsze a w zimie im węższe - bo to też nie jest prawdą) i kupując go pytałem o zimówki - wtedy usłyszałem, że nie ma problemu, że mogę kupić to co na tabliczce (bez RFT i gwiazdki), a teraz mówią już coś innego. Nie chodzi tu o skąpstwo ani o to czy mnie stać na koła za 8,5 tysiaka, ale o podejście do klienta - bo gdybym wiedział to od razu to nie byłoby problemu, a tak czuje się jakby ktoś chciałby mnie wy.....ć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ze wprowadzili was wblad to jest nie fair, natomiast tu nie o skapstwo chodzi a o swiety spokoj a taki moze byc zaburzony w przypadku potrzeby naprawy auta na gwarancji I braku opon z homologacja czyli z gwiazdka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz rację kolego - święty spokój warty jest każdych pieniędzy, w zasadzie to jest też główny powód kupna nowego auta. Skończy się tak, że podobnie jak w poprzednim aucie będę miał 2 komplety kół, więc spokój i wygoda, choć niesmak pozostanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.