Skocz do zawartości

Ile kilometrów do remontu sklnika


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ciekawe. Mój przejechał prawie 160 tys km. do wymiany. Znam przynajmniej dwie M5 F10 gdzie obróciło panewkę przy około 120 tys. km, gdzie oleje były wymieniane co 20 tys km. i auta były jeżdżone tak jak się jeździ M.

W modelach e60 i e92 panewki się zacierają również przy około 100 tys. km.

Ogólnie w starszych M niż F90 i F80 należy przy około 100 tys. km wymienić panewki korbowodowe. Koszt takiej wymiany to około 4-5 tys. zł.

W nowych modelach M panewki zostały pokryte warstwą IROX i się mniej zużywają. Według teorii producenta (Federal Mogul) powinny zużywać się 9 krotnie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcji serwisowych było kilka (w Polsce również można było skorzystać):


1. pompa vacuum dla modeli wyprodukowanych miedzy 11.2012-07.2013

2. poduszka powietrzna kierowcy dla modeli 2013-2016

3. pompa oleju dla modeli wyprodukowanych od 07.2012 do 09.2012

4. wymiana mat na przewodach chłodzących turbiny - wszystkie modele


Co zrobić, chyba takie sytuacje zdarzają się każdej marce. Nawet Toyota miewa akcje serwisowe.

Nowy model M5 F90 też już miał akcję serwisową na wymianę całego silnika, ale dotyczyło to tylko 12 modeli: https://f90.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1546703


A prawda jest taka, że jak o auto dbasz, tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra ale jak zapytasz na forum o BMW M5 F10 to każdy z reguły odradził bo awaryjny silnik. W styczniu zmieniam samochód raczej na M4 chociaż wolałbym M5 ale właśnie dużo osób mi mówił że mam mnie brać M5 bo to tykającą bomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.