Skocz do zawartości

Który model wybrać i jaki jest odpowiedni do moich potrzeb ?


Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed wyborem auta na kolejne rok - dwa lata, marką BMW żyłem od małego i przejechanie się e90 335i sprawiło że dłużej już czekać nie mogę :D Zastanawiam się tylko jaki model powinienem wybrać.

Autem robię rocznie około 20 tys kilometrów, z czego 50% to dojazd z Ząbek do Warszawy (stanie w korkach to norma).

Początkowo mój wybór padł na f30 lub f10 z silnikiem 328i (f30 jak i f10 jezdzilem i oba auta mi odpowiadają) w zależności co znajdę w lepszym stanie, niestety po przeczytaniu wielu opinii przestraszyłem się jakości wykonania tych silników (rozrząd i pompa oleju po 80k).

Czytając opinie zmieniłem wybór na silnik 320d również w f10/f30 ale tam też są problemy i przeważnie po 150tys km jezdzimy na bombie (takie opinie spotkałem).

Wtedy pomyślałem , a może kupić coś starszego i znaleźć jakieś ładne E60 335i lub E90 i tu też pojawił się problem z tym że są to jednostki delikatne.

Ostatecznie mój wybór padł na E60 3.0i czyli starsze auto i wieksza niezawodność w porównaniu do f10/f30 bo to wolnossace v6.


Na czym mi zależy:

-automatyczna skrzynia

-osiagi poniżej 7 s

-silnik, który nie wyrzyga się po 100k kilometrów


Jeżeli chodzi o utrzymanie, to wydanie 5k na wymianę rozrządu nie jest dla mnie problemem, za to stanie w serwisie co miesiąc już tak (bez auta jak bez reki).


Co byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy
Skoro wymiana rozrządu to dla ciebie nie problem to po co chcesz kupić 15 letni samochód w którym nie trzeba go wymieniać za to może zepsuć się milion innych rzeczy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.