Skocz do zawartości

SPRZEDANE F10 @221KM 488Nm


arolst

Rekomendowane odpowiedzi

BMW kilka w życiu miałem, E46 3.0i cabrio, E93 3.0i, F31 318d w miedzy czasie było jeszcze z 5 innych aut :mrgreen:

i teraz padło na F10 :mrgreen:


Doszedłem do wniosku że założę galerie na forum (przy poprzednich autach nie pisałem za dużo) i przy okazji będę miał sam dla siebie info co kiedy było robione :8) :8) :8)


Po F31 juz wiedzialem ze na pewno chce automat i wiedzialem też że napewno nie chce zwykłego zawieszenia bo jest fatalne, auto musiało też mieć komforty :mrgreen:


Po przefiltrowaniu wszystkich serwisów motoryzacyjnych okazało się że aut bezwypadkowych z niedużym jak na 6-8 latki przebiegiem zostało z 20 sztuk. Komfortowe fotele +mpakierowe zawieszenie lub DDC zostalo ogłoszeń 5.

Po wykonaniu 5 telefonów i przefiltrowaniu ściemniaczy z tekstami w stylu "Panie ja nie wiem czy było lakierowane czy nie, lakiernikiem nie jestem" zostały 2 auta :)


Na początek Bimmer check:

25.01.13 - 30 198 km - wizyta serwisowa bez opisu

08.02.13 - 32 209 km - spinki mocowania osłony tylnej fotela

15.02.13 - 33 259 km - wizyta serwisowa bez opisu

17.09.13 - 64 359 km - prace przy pojeździe, serwis olejowy, olej, mikrofiltr, kontrola pojazdu, filtr powietrza, filtr paliwa, płyn hamulcowy

04.04.14 - 94 260 km - wizyta serwisowa bez opisu

01.05.14 - 96 391 km - wizyta serwisowa bez opisu

22.07.14 - 102 982 km - wizyta serwisowa bez opisu

30.01.15 - 125 618 km - serwis olejowy, olej, mikrofiltr, kontrola pojazdu, filtr powietrza, filtr paliwa


Ostatni odczyt z kluczyka - 125 618 km

 

następnie auto w polsce 4 lata u właściciela dużej firmy transportowej który ma swoich własnych mechaników dlatego zero dalszych wpisów


właściciel powiedział że miał jedną szkodę parkingową, przerysowane drzwi plus wgniecenie na tylnym błotniku przy drzwiach (nie robił tego)


info w ubezpieczeli sie zgadzało:

04/2019

161 842 km

ODNOTOWANO SZKODE NA POJEZDZIE

Kraj: POLSKA

Miejsce uszkodzenia: Lewa strona - Tyl, Lewy tyl

Kwota: 2000 - 2500 PLN

 

Drzwi spolerowane, nie ma śladu a błotnik do wyciągnięcia ( lakier nie naruszony wgniecenie na powierzchi 3cm z daleka nawet tego nie widać)


auto sprawdzone w Poznaniu u Mateusza z naszego forum, lakier wszędzie oryginalny, wszystkie szyby oryginalne, błedy na kompie : nie działające kamery coś z aku a pozatym lekko hałasujący wydech, szumiące opony, amorki, wtryski, dpf OK


Całe auto zgodne z VIN, nawet felgi 19 :mrgreen:


No i auto po drobnych negocjacjach kupione :mrgreen: :mrgreen:


kE5x597.jpg


d3CYLsm.jpg


Wyposażenie bardzo ciekawe min:

- pełen mpakiet czyli zderzaki, progi, kierownica, nakładki na progi, czarny sufit

- sprotowa skrzynia z łopatkami przy kierownicy

- kamery 360 surround view

- nawigacja duża professional

- fotele komfortowe z pamięcią kierowcy i pasażera

- lusterka wszystkie przyciemniane automatycznie

- regulowane zawieszenie EDC bardzo komfortowe na 19"

- szyberdach

- skladane lusterka


i inne


Kod typu FW11

Typ 520D (EUR)

Seria 5

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik N47T

Pojemność skokowa 2.00

Moc 135

Napęd HECK

Skrzynia biegów AUT

Kolor CARBONSCHWARZ METALLIC (416)

Tapicerka LEDER DAKOTA/DF VENETOBEIGE (LCDF)


Nazwa (ETK)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów

S1CBA CO2 UMFANG Zakres CO2

S223A ADAPTIVES FAHRWERK EDC

S230A EU SPEZIFISCHE ZUSATZUMFAENGE Zakres dodatkowy, charakteryst. dla UE

S258A BEREIFUNG MIT NOTLAUFEIGENSCHAFTEN Ogumienie zdatne do jazdy po uszkodzeniu

S2NDA M LM RAEDER DOPPELSP. 351 M, 19",MB Obr. BMW, st. le. M podw. spr. 351

S2PAA RADSCHRAUBENSICHERUNG Zabezpieczenie śrub kół

S2TBA SPORT-AUTOMATIK GETRIEBE Sportowa automatyczna skrzynia biegów

S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa

P337A M SPORTPAKET M Pakiet sportowy

S3AGA RUECKFAHRKAMERA Kamera jazdy wstecz

S3MBA INDIVIDUAL EXT LINE ALU SATINIERT Ind. linia wyp. wnętrza alum. satynow.

S403A GLASDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny, elektryczny

S430A INNEN- UND AUSSENSPIEGELPAKET Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie


S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S456A KOMFORTSITZE ELEKTRISCH VERSTELLBAR Fotel komfort z pamięcią

S464A SKISACK Worek na narty

S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku

S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S4CEA EDELHOLZAUSF.FINELINE ANTHRAZIT Wers. z dr. szlach. Fineline antracyt

S4URA AMBIENTES LICHT Oświetlenie wnętrza dookoła

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S575A ZUSAETZLICHE 12-V-STECKDOSE Dodatkowe gniazda 12V

S5DLA SURROUND VIEW Surround View

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional


S612A BMW ASSIST BMW Assist

S614A INTERNET VORBEREITUNG Instalacja sieci internet

S615A ERWEITERTE BMW ONLINE INFORMATION Rozszerzona informacja BMW Online

S616A BMW ONLINE BMW Online

S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Instalacja tel. kom. Business

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD

S6AAA BMW TELESERVICES BMW Teleservices

S6ABA STEUERUNG TELESERVICES Sterowanie teleserwisem

S6FLA USB-AUDIO-SCHNITTSTELLE Złącze USB-/Audio

S6NFA MUSIC-SCHNITTSTELLE FUER SMARTPHONE Złącze muzyki do smartfona

S6VCA STEUERUNG COMBOX Sterowanie Combox

S710A M LEDERLENKRAD M Kierownica skórzana

S715A M AERODYNAMIKPAKET Pakiet areodynamiczny M

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Podsufitka antracyt

S845A AKUSTISCHE GURTWARNUNG Akustyczne ostrzeżenie o pasach


S868A SPRACHVERSION NIEDERLAENDISCH Wersja językowa, niderlandzki

S877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Brak obsługi krzyżowej

S886A HOLLAENDISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, holenderski

S8KAA OELWARTUNGSINT. 30.000KM/24MONATE Dummy-SALAPA

S8S2A KODIERUNG ALARMSIGNAL Kodowanie sygnału alarmowego

S8S3A AUTOM. VERRIEGELUNG BEIM ANFAHREN Automatyczne ryglowanie prz ruszaniu

S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Aktywacja syst. telem. char. dla kraju

S8TFA AKTIVER FUSSGAENGERSCHUTZ. Aktywna ochrona pieszych

S8THA SPEED LIMIT INFO Speed Limit Info

S8TLA TAGFAHRLICHT FRONT UND HECK AKTIV Dummy-SALAPA

S8TNA TAGFAHRLICHT UEBER LICHTMENUE EINST Św.do jazdy dz.ustaw.przez m.świateł

S8V2A HINWEISSCHILD NCAP NIED/DEAN/SCHWED Tabliczka informacyjna


Nazwa (interfejs)


Nazwa (ETK)

S1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy Regeneration

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów



_______________________________________________________________________________________________________


01.08.2019

Zakup auta trasa ok 500 kilemetrów


przebieg auta ok 165k km


auto troche latało po drodze, okaząło się że z przodu są runflaty a z tyłu zwykłe opony, do tego przód ścięty od zewnątrz :duh:

szybka wizyta w lokalnej wulkanizacji i zakup używanych michelinów na przód bez RF (nowe opony wpadną na spokojnie)


04.08.2019

Przerejestowanie auta, wymiana wszystkich zardzewiałych śrubek od rejestracji i połamanych ramek przy okazji podklejenie tylnej ramki taśmą piankową żeby nic nie uderzało o klapę, odrazu lepiej wszystko wygląda :D


B6zi7tc.jpg

XF6oWxY.jpg


06.08.2019

Geometria robie od lat w jednym miejscu w Warszawie u Dobruckiego :8)


jgUSGoE.jpg


Odchylenia były spore, wrzucę później jeszcze skany geometrii, teraz auto już prawidłowo jeździ, całkowicie inne auto, nie wiem jak można było wcześniej tego nie zrobić...


08.08.2019

Małe domowe car-spa :mrgreen:


Mycie auta: szampon Shiny Garage

Usuwanie resztek gumy i smoły itp ValetPRO Citrus Tar and Glue Remover

Glinkowanie auta

deironizacja auta i felg : ADBL Vampire Liquid

Ponowne mycie

Cleaner P21S Paintwork Cleanser

opony Meguiar's Endurance High Gloss Gel

i na koniec wosk : Soft99 Authentic Premium Wax :mrgreen:


Środek odkurzony na szybko, skóry przeczyszczone zymol leather cleaner, plastiki apc 1/12 + zymol vinyl conditioner, wnętrze jest zadbane nie trzeba było specjalnie nic szorować.


Końcówki przepolerowowane Autosol alu polish


Foty na szybko telefonem, moze za jakis czas zrobie sesje.


V00zmFH.jpg


ARarXK2.jpg


ceFS9lB.jpg


XdtoWVm.jpg


krNtfn7.jpg


WTCyVHn.jpg


ajCXkDe.jpg


RK5ozAL.jpg



09.08.2019

To co najważniejsze ROZRZĄD w warsztacie polecanym na forum.


auto przy przebiegu 166k mialo wyciągnięty łańcuch, napinacz był w kiepskim stanie, czyli wymieniłem rozrzad w idealnym momencie :mrgreen:


przy okazji wymieniony olej na nowy +filtr olejowy +filtr powietrza


wvgh5u8.jpg


2KmzGDJ.jpg


MxMKz8d.jpg


ua0epYB.jpg


Ev10G30.jpg



10.08.2019

Wymiana uszczelki z klapkami na taką fabrycznie bez klapek od 518d czy 318d wszystko pasuję idealnie, pare godzin roboty. Nic na szczęście nie było urwane, wszystkie klapki na swoim miejscu.

przy okazji wyczyszczenie wszystkich elementów kolektora z nagaru a było go naprawdę dużo, otwory myśle żę były tak w 20% zaklejone. Udało się wszystko ładnie doczyścić


gZaiBOW.jpg

bz5NtMj.jpg

wp8Mfe2.jpg

wzhvAZE.jpg




Póki co tyle, auto po "małym" serwisie dużo lepiej jeździ, wiecej info wkrótce.

Edytowane przez arolst
gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupic sam klosz, natomiast o ile mi wiadomo, nie są to produkty ori bmw. Do tego problematyczna jest kwestia wymiany. Lampa jest zgrzana na twardym kleju, teoretycznie sa firmy, które sie w tym specjalizują, ale trzeba uwazac na partaczy, bo ich nie brakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

4) przyciemnienie szyb lub ori rolety jak uda sie kupić

..........

to już szukaj boczków z roletami bo trochę ci zejdzie.

Chociaż masz spore szanse na znalezienie takich boczków, z takim wykończeniem z roletami.

Ja mam z m pakietu alacantrę i nie ma szans znaleźć. Przystąpiłem do przebudowy i powiem ci, że jest rzeźnia. W F30 o niebo lepiej i szybko to zrobiłem.

W F10 jest wi ększy problem, jest podobnie jak w E60 - na forum jest jeden temat, któryś z kolegów przekładał rolety do siebie do E60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
.....

4) przyciemnienie szyb lub ori rolety jak uda sie kupić

..........

to już szukaj boczków z roletami bo trochę ci zejdzie.

Chociaż masz spore szanse na znalezienie takich boczków, z takim wykończeniem z roletami.

Ja mam z m pakietu alacantrę i nie ma szans znaleźć. Przystąpiłem do przebudowy i powiem ci, że jest rzeźnia. W F30 o niebo lepiej i szybko to zrobiłem.

W F10 jest wi ększy problem, jest podobnie jak w E60 - na forum jest jeden temat, któryś z kolegów przekładał rolety do siebie do E60.

 

Są takowe na allegro w kosmos cenie chyba.

Ja szukam czarnej skóry z roleta i głośnikiem - został mi prawy.

Dużo jest jasnych, ale alkantara czy czarna skóra - ciężko.


Można roletę przełożyć z jednego boczku do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie o tym mowie że z alcantara nie ma szans. Ale czarna skora (dakota) to widzialem nieraz. Sam kupilem wlasnie w czarnej skórze komplet za 150pln razem z roletami dużymi (oddzielnie musialem dokupić trójkątne).

A z przekładka nie jest tak łatwo.

Ja w tej chwili jeżdżę z roletą tylko z lewej, trzeba zrobić prawą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To właśnie o tym mowie że z alcantara nie ma szans. Ale czarna skora (dakota) to widzialem nieraz. Sam kupilem wlasnie w czarnej skórze komplet za 150pln razem z roletami dużymi (oddzielnie musialem dokupić trójkątne).

A z przekładka nie jest tak łatwo.

Ja w tej chwili jeżdżę z roletą tylko z lewej, trzeba zrobić prawą :(

Też szukam prawej.

Ale głośnik i roleta musi być.

Jak nie znajdę do końca sierpnia to będę przekładał roletę.

Najgorzej odkleić mocowanie z boczku resztą łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jednak piątka w M pakiecie dużo lepiej wygląda. Ciemny lakier , M pakiet z jasnym wnętrzem fajnie komponuje. Sportowo i elegancko zarazem, jak na serię 5 przystało.

Zrobiłeś rozrząd i masz przynajmniej spokój.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

w majowy weekend miałem troche czasu można było zając sie autem:


nowy akumulator, stary był jeszcze oryginalny BMW 90Ah 900A Banner (ponad 8lat wytrzymał), jeszcze był ok ale już kilka razy wyskoczył komunikat naładuj akumulator wiec wymieniłem na nowy, wybór padł na AGM 92ah 850A od mercedes'a varta (akurat była promocja).


Ojo88Am.jpg


następnie odkurzenie i czyszczenie auta:

przed:

3od9iJL.jpg


i po:

SGQRHqX.jpg


CSNYvb6.jpg


kyJhf4r.jpg


4rxgX76.jpg


AgVdEfl.jpg


4AzFV0q.jpg


wszystkie plastiki wyczyszczone apc i zabezpieczone Zymol vinyl conditioner



nowe dywaniki:

JU7mTzz.jpg




wymieniony na nowy ostatni zdarty element wnętrza:


3vw0X7V.jpg


9G3bcJN.jpg




auto zostało umyte i nawoskowane (na zdjęciach jeszcze na 17 zimówkach)


oKUV2ji.jpg


za1Ve5t.jpg


bEL1JRD.jpg


kupiłem też bagażnik na hak rowerowy (jestem bardzo zadowolony):

v3K81nK.jpg


nowa skóra na kierownicy (niestety poprzednia była już mocno wyślizgana ponad 170tys przebiegu) i dodatkowo wpadła nakładka na pokrętło od idrive'a


gL3Bhbl.jpg

L39VXnc.jpg



poki co przez prawie rok czasu problemów z autem zero :8)

Edytowane przez arolst
gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio kilka drobnostek, wymienione klocki hamulcowe z tyłu razem z czujnikiem.


Z tyłu na podszybiu sporo owadów i kurzu sie zebrało a ze dostęp kiepski postanowiłem że to wyciągnę i wyczyszczę :8) troche zabawy z tym było:

hNO9YCx.jpg

QuVbuNN.jpg

QBhqlHB.jpg



no i klasycznie, woda na progu drzwi po ulewie, po rozebraniu boczka drzwi okazało się że mata jest lekko odklejona :/


kupiłem nowy sznur butylowy 9mm i 6mm, stary został usunięty, wszystko dokładnie odtłuszczone, przykleiłem trochę więcej tego uszczelnienia niż było fabrycznie, wszystko podgrzane mocno suszarką i dociśnięte +w okolicach dolnych kołków dałem też trochę butylu


EYzANLi.jpg

96TMNMZ.jpg

3Wr9sNN.jpg


przy okazji zrobiłem też lewe drzwi mimo że nic nie przeciekało, po zdemontowaniu boczka okazało się że też klej nie trzyma w niektórych miejscach, całość była w dużo lepszym stanie niż z prawej strony. Wszystko tak jak w prawych drzwiach, usunięte i podklejone nowym butylem na nowo.

5n2I9c6.jpg


na koniec test wodny jeszcze przed zamontowaniem boczków, wszystko ładnie trzyma, przez niektóre otwory te dolne gdzie wchodzą kołki od boczka też woda potrafi wylatywać, polecam najlepiej je wymienić albo przynajmniej podkleić je też sznurem butylowym :wink: (ja podkleiłem akurat, przy okazji wymienie na nowe)

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wpadł mod "Gentlemen Function", narazie sam przycisk zostało jeszcze kodowanie :D

trzeba tylko zamienić plecy z starego modułu na nowy i tyle, wszystko pasuje idealnie, rozmiar ten sam, zdjęcie zrobione pod kątem dlatego wydaje sie że nie sa tego samego rozmiaru

QNDVXZA.jpg


wpadła tez mata do bagażnika, zdecydowałem się na Frogum Pro-Line, chwalą sie tym że są idealnie dopasowane, mierzone laserowo, moim zdaniem nie jest tak idealnie, wprawdzie nic nie lata i nie ma luzu, wszystkie boki przylegają ładnie, haczyki do siatki są dostępne ale sama podłoga maty za wcześnie sie kończy, rant powinien sie zaczynać z 2cm dalej, bardziej w pionie a tutaj nie wiem czy to widać ale brzegi zaczynają sie troche za wcześnie. Zapach ładny, pachnie troche jak Meguiar's Endurance Tire Gel, chyba że tym wysmarowali tą matę. :mrgreen:

Jakość wykonania bardzo dobra, spasowanie mogło być lepsze. Ogólnie takie 7.5 / 10. W tej cenie (ok 110zł) chyba nie ma nic ciekawszego.


Yksxhol.jpg

sDHQSYt.jpg

iEt77LN.jpg



Przy okazji przeglądu chip + EGR OFF

y5wzT2J.jpg


wrażenia ? inne auto :) narazie zrobiłem ok 500km po chipie, same plusy i do tego przy spokojnej trasie spalanie spadło ok 0.5l

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - jakbyś porównał N47 z N53, które miałeś w E93 (wnioskując po opisie w profilu)?

W całym przekroju - dynamika, odczucia z jazdy, "praktyczność", niezawodność, czy R6 Pb warte zachodu, czy nie, itp. :D


Pytam, gdyż może będę miał okazję odkupić za jakiś czas po znajomości 4er F33 420d z N47 i automatem w świetnej opcji wyposażenia, ale z drugiej strony ciągle kusi mnie to "mityczne" benzynowe 6 garów BMW i tutaj spoglądam w kierunku E93 LCI z N53 (lubię cabrio-hardtopy - aktualnie mam Volvo C70 II gen), ew. 435i/440i, ale to pieśń przyszłości. Podejrzewam, że takie 420d po chipie na jakieś 220ps z 8hp może dawać nawet lepsze odczucia z dynamiki od wolnossącego N53, no ale dźwięk R6 Pb vs R4 ON to już chyba całkiem inna kwestia (chociaż też słyszałem opinie, że N53 na postoju klekocze jak diesel, więc w sumie to może to nie aż taki duży atut N53).


Z góry dzięki za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze najpierw zastanów sie czy chcesz serie 4 czy 3 w cabrio :)

4 to typowa wygodna limuzyna, za to 3 cabrio z tego co widzę w podpisie masz/miałeś cabrio to wiesz że to auto nie jest super uniwersalne, tak naprawdę jak chcesz jechać na wycieczkę z złożonym dachem to 2 osoby jest idealnie, przy 3 juz sie robi problematycznie :mrgreen: ale e93 jest super autem, ja tak naprawdę sprzedałem je tylko dlatego że dziecko mi sie urodziło, przez chwile maiłem dwa auta ale cabrio jeździło 2dni w miesiącu wiec postanowiłem je sprzedać i tak naprawdę to był jedyny powód ale jest jeszcze jedna fajna opcja :mrgreen: seria 4 w cabrio tylko troche bardziej kosztowna.


Co do porównania N47 do N53 to nie wiem czy można te silniki postawić obok siebie, oba mają plusy i mają minusy:

jak jeździsz dieslem to myślisz sobie "nawet fajny ten silnik" tak właśnie miałem, poki nie wsiadłem w R6 w weekend :D uwierz mi że jest różnica, w manualu w benzynie masz odcięcie na 2 biegu przy 110km/h, jeździ sie inaczej, jazda sprawia wiecej radości.

Niestety N53 moim zdaniem jest kosztownym silnikiem, wtryski są bardzo delikatne i najgorsze jest to że nie możesz ich sprawdzić komputerowo bo mogą mieć dobre korekcje i zaraz być do wymiany (ja tak maiłem) do tego są przypadki ze siadają przy 60tys km... wtrysk do N53 kosztuje musisz sprawdzić ale ok 1000-1200zł za sztukę a jest ich 6 :| do tego pompa wody obowiązkowo do wymiany (1200zł) ceny podaje za same częsci jeszcze musisz doliczyć robocizne. Najgorsze jest to że zarówno pompa wody jak i wtryski mogą nie dawać żadnych objawów zużycia i nagle J*B, w pompie wody pada elektronika i nagle masz auto unieruchomione, dlatego warto to zrobić na dzień dobry. Wtryski w sumie czuć że auto nie pracuje równo ale jak będziesz za długo zwlekał z wymianą to mogą Ci wypalić dziure w tłoku... :) takie to MITYCZNE R6. Do tego N53 tak czyka czy klekocze, średnio to brzmi jak na benzyne.


N47 moim zdaniem jest taniej bo tak naprawdę robisz rozrząd który kosztuje 3-6tys (zależy z jakiego rejonu polski jesteś) + EGR na który jest akcja serwisowa i masz spokój (unikał bym Xdrive bo sporo osób ma z nim problemy) i tyle


Najwieksza różnica jest w spalaniu, N47 pali przy mega emeryckiej jeździe ok 5 litrów, minimum dla N53 to 7.2 jakie udało mi sie osiągnać. Z czego jak jedziesz dynamicznie to w dieslu skacze Ci spalanie do 7 a w benzynie do 11 :mrgreen:


Czy kupiłbym E93 jeszcze raz ? tak. Czy kupiłbym R6 ? TAK ale nie koniecznie n53, z całokształtu auta byłem bardzo zadowolony ale poleciało w ciągu roku 10k zł na właśnie w/w rzeczy


A tak wogole to najlepiej mi sie jeździło E46 cabrio 3.0 benzyna, to jest mityczne R6 i pewnie wrócę jeszcze do tego auta a nowsze silniki są coraz bardziej problematyczne.

Tyle.

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja Gentlemen zakodowana, przyciski zamontowane :)


aFq0cqL.jpg


brakowało mi haczyków do zakupów (jest tylko jeden po lewej), miałem kiedyś w Audi fabryczne chowane haczyki na sprężynie, dlaczego nie zamontować ich w BMW ? :mrgreen:

zamówione 2 sztuki, zamontowane


a0MxCQ3.jpg

hbmt0lV.jpg


a tak wyglądają schowane :

TLUlwuy.jpg


dodatkowo wpadł LED do bagażnika :D

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sam używam gumowych mat do bagażnika. Spokojniejszy jestem o czystość bagażnika. Mi się udało kupić oryginalną, ale z drugiej ręki, bo za nową dać ponad 600 zł, to moim zdaniem lekka przesada. A rysuje się ta guma jak diabli.

Te haczyki to bardzo pożyteczny i praktyczny mod. Mogła Skoda, nie mogło też BMW ? Ty po prostu poprawiłeś fabrykę :mrgreen:

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

styling 351 sprzedany, troche mi sie znudził pozatym chciałem 4x taka samą szerokość felgi na nowe opony


kupione styling 408M od M5 :mrgreen: nowe opony już jadą :8)


co ciekawe felgi są lżejsze od moich poprzednich 19 w sumie o ok 12-13kg !


eGooGNb.jpg

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i testuje opony całoroczne NOWOSC 2020 wersja EVO

opinie jak zawsze różne, przeczytałem wszystko co sie dało o oponach, opona w czołówce testów, robiona na bazie opony letniej (tak samo jak michelin crosslimate+ który odpadł ze wzgledu na to że jest bardzo głośny )

pierwszy rok napewno będzie super zobaczymy przyszły sezon :mrgreen:

wybór padł na : bridgestone Weather Control A005 EVO w rozmiarze 19" :mrgreen:


oszczędność żadna bo miałem felgi z oponami 17 i 19 , opony 2-3 letnie zimowe i letnie ale chciałem większe na zime stwierdziłem że sprzedam oba komplety i kupie coś innego :mrgreen:


BMW OEM 408M 19, wyczyszczone i nawoskowane:

FnjigN6.jpg


nowe opony:

YXMZ2r6.jpg

BOFROIm.jpg

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.