Skocz do zawartości

COMFORTMEDIA.PL - ANDROID W TWOIM BMW


COMFORTMEDIA.PL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partnerzy klubu

Skonsultuje odpowiedzi


Ł.

ComfortMedia

Montaż na terenie całego kraju

Telefon 884-883-037, Mail kontakt@comfortmedia.pl

FB https://www.facebook.com/Comfort-Media-Android-w-Twoim-BMW-102755611412663

YT https://www.youtube.com/channel/UCieU99psIdMYqQRRNLeOWJw

GXjJXJB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ma ktoś z was DAC-a? Możecie regulować głośność. Tony i bass z zakładki "muzyka". Ja mam cyrus soundkey i nie mam możliwości regulacji w żadnym kierunku czy na innych urządzeniach tak samo macie?

 

Chyba chodzi ci o zakładkę Ustawienia>>>Muzyka, używając DAC pomijasz wbudowaną kartę dźwiękową a te właśnie opcje o które pytasz do niej się odnoszą.

Zainstaluj sobie Volume Precise ze sklepu Google i będziesz miał pełną regulacje wszystkiego wraz z korektorem dla wyjścia DAC.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu

@tommy89

, wysłano. Dziękujemy.


@AndrzejekWWA

1. Zainstaluj sobie aplikacje ze sklepu do sprawdzenia siły sygnału gps - coś w stylu "gps signal" i sprawdź . Antenę możesz przełożyć na słupek.

2. W factory settings możesz zmienić ustawienie do ekranu i powinieneś mieć menu na całym ekranie, jak nie, możesz dogadać te kwestie z naszym działem wsparcia - podeśle Ci telefon w razie czego.

3. Z tym nic nie poradzimy


@slezer

Co do Daca, grzegorz914 ma oczywiście racje.

ComfortMedia

Montaż na terenie całego kraju

Telefon 884-883-037, Mail kontakt@comfortmedia.pl

FB https://www.facebook.com/Comfort-Media-Android-w-Twoim-BMW-102755611412663

YT https://www.youtube.com/channel/UCieU99psIdMYqQRRNLeOWJw

GXjJXJB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dowiedziałem o rozwiązaniu opisywanym w w/w wątku to aż podskoczyłem do góry. Moje BMW F10 z 2012 r. z CIC mogę znacznie odmłodzić wizualnie. Ale im dalej w las z wiedzą ( przeczytałem 21 stron tego wątku) tym więcej pytań i wątpliwości. Pozwolę sobie zadać je tutaj publicznie Panu Łukaszowi (sprzedającemu) może komuś też się przyda. Przejrzałem wcześniej cały wątek aby po raz setny nie pytać o jakość dźwięku, spolszczenie, a czemu 3 tys jak na Aliexpress jest po 1,2 tys. etc etc.

( Panie Łukaszu szacun za cierpliwość do nas). Interesuje mnie system z Android 9.0 z antyodblaskową matrycą z wykończeniem Black Piano + może jakieś dodatki jak mnie Pan nakręci, że mi to jest absolutnie niezbędne:). Wychodząc z założenia że nie ma głupich pytań- szczególnie jak na horyzoncie jest wizja wydania 3,5 klocka, zapytuje.

1. Czy przy wsiadaniu do auta uruchamia się system stary oryginalny BMW czy od razy Android 9.0 z wybranym przeze mnie wcześniej ekranem ( są trzy do wyboru jak w Android 8.1?). Czy można ustawić żeby z automatu wskakiwał Android bądź org BMW.

3. Czy język w Androdzie 9.0 jest polski, chiński, angielski. Najmniej interesuje mnie opcja nr 2, z angielskim- volume, power, down, up, turn off/on jaaakoś sobie poradzę.

4. Czy rozwiązana została już kwestia zgrania wyświetlacza Head Up z Androidem 9.0? wiem, że we wcześniejszych wersjach Androida Head up działał tylko z oryginalnymi mapami BMW.

6. Czy przy włączonym na stałe Bluetooth w telefonie (iPhone) Android 9.0 automatycznie połączy się z telefonem przy wsiadaniu w kwestii chociażby odbierania/dzwonienia (tak jest w org sys. BMW).

7. Czy potrzebuje przekodować (?) radio w swoim samochodzie. Taki gdzieś wątek przeczytałem, że występuje taka potrzeba. Mam chyba CIC Professional ( VIN DX22115).

8. Wspomniał Pan o możliwości zobaczenia wersji tzw. demo- auta z zamontowanym już tym systemem. Czy można to zobaczyć w Lublinie? Gdzie w Lublinie mogę zgłosić się na montaż w/w sprzętu ( ul. Zbożowa?). może któryś z forumowiczów z Lublina już to ma i miał by chwile żeby mi to pokazać na własne oczy.

9. Jakie Pan ma w ofercie dodatkowe komponenty do zestawu; kamerę cofania mam- gdzieś czytałem o adapterze-dostawce umożliwiającej bezprzewodowe Apple Car (czy to w ogóle ma sens skoro montujemy Androida 9.0?), nakładka dotykowa na sterownik iDrive, tuner do TV; może coś innego jeszcze?

11. Jak wygląda, jak działa funkcja lustra telefonu (iPhone) na Androidzie 9.0.

11. Czy włączony na stałe hotspot w telefonie załatwia sprawę internetu w Androidzie 9.0.? Podobno strasznie zżera to baterię, ale wydaje mi się to wygodniejsze od montowania routera w podłokietniku, ciągnięcia kabli etc. Może się mylę i coś źle zrozumiałem. Jestem otwarty na kwestię routera ale proszę o objaśnienie.

12. Zamawiam np. dzisiaj, kiedy mogę się umówić na montaż w Lublinie, jaki jest czas oczekiwania.

13. Decyduje się, umawiam się na montaż, płacę. Ale po 2 tygodniach nie działa to tak jak oczekiwałem. Technicznie nie mam zastrzeżeń, po prostu jestem rozczarowany. Jak wygląda kwestia zwrotu. Sprzęt chce kupić na firmę na FV.


Paweł, Lublin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu

@lubliner


Niezłe wypracowanie Kolego :)


Już odpowiadam, pokrótce, resztę proponuje ustalić telefonicznie, bądź osobiście :)


1. Włącza się oryginalne menu


3. Język polski/angielski , główne menu zostaje po angielsku, dwie firmy na tym kleknęły, jak komuś bardzo zależy kolega Bartek z forum może to zrobić za parę stówek, czy jest to potrzebne, proponuje ocenić po instalacji


4. Head up działa tylko z oryginalną nawigacją i tak zostanie, z wielu powodów.


6. Łączy się automatycznie, choć jak jest w aucie oryginalny zestaw głośnomówiący, to ten można nadal używać, jak nie ma, to sytuacja jest prosta


7. Nic nie przekodowywyjemy, wszystko ustawiamy w menu androida.


8.Auto demo tylko w Warszawie. W lublinie w razie czego jest serwis partnerski, i tam możemy Cię / Pana umówić


9. Carplay moim zdaniem jest głównie dla fanów jabłka, bo mamy tu już pełny system android. Carplay występuje w trzech wersjach, 1. wbudowany, 2. moduł usb - do którego podłączamy iphone, moduł usb bezprzewodowy.


11. Jak w nazwie, łączymy telefon przez aplikacje z urządzeniem i mamy lustro z telefonu - obraz/dźwięk. - ta opcja trochę "laguje" - ma opóźnienia - i generalnie nie ma większego zastosowania, chyba np. ze chce się przejrzeć zdjęcia czy filmy z telefonu


12. W lublinie po 20.08 na chwile obecną są terminy


13. Nie jesteśmy korporacją, można się z nami dogadać, oczywiście wszystko w ramach rozsądku


Pozdrawiam

Łukasz

884883037

ComfortMedia

Montaż na terenie całego kraju

Telefon 884-883-037, Mail kontakt@comfortmedia.pl

FB https://www.facebook.com/Comfort-Media-Android-w-Twoim-BMW-102755611412663

YT https://www.youtube.com/channel/UCieU99psIdMYqQRRNLeOWJw

GXjJXJB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMWMEDIA


W wszej odpowiedzi jest pewna nieścisłość co do punktu 1, a mianowicie system uruchamia się z takim menu w jakim zostanie po wyłączeniu samochodu, jeśli w opcjach faktory setup aktywuje się opcję ( memory) czyli zapamiętywania. I tak jak podczas wyłączenia będziesz na iDrive to po ponownym włączeniu auta uruchomi się na iDrive i odwrotnie.


Co do punktu 4 to HeadUp wykorzystuje dodatkowe wyjście LVDS z jednostki centralnej i dopóki stacja android takowego się nie doczeka to takiej możliwości nie będzie.


Punkt 11, najlepszym rozwiązaniem jest zakup modemu USB LTE/WiFI i wpięcie go do gniazda zapalniczki, wtedy z automatu będzie się włączał po każdym uruchomieniu silnika a stacja android połączy się z nim automatycznie. (Huawei E8372 lub dowolny inny z WiFi))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubliner

Przy opcji z modemem trzeba dorzucić do modemu kartę sim z jakimś pakietem internetowym. Czytałem gdzies komentarzach, ze jest problem wtedy z dwoma numerami karta sim z telefonu i karta sim z modemu.

 

Każda karta SIM ma inny numer , gdzie ty tutaj widzisz problem ? bo nie bardzo ogarniam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz914

Przy opcji z modemem trzeba dorzucić do modemu kartę sim z jakimś pakietem internetowym. Czytałem gdzies komentarzach, ze jest problem wtedy z dwoma numerami karta sim z telefonu i karta sim z modemu.

 

A jaki problem bo nie bardzo rozumię, ja nie widzę żadnego problemu, używam aero2 doładowuje po 3GB za 5zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu

Co do pamięci w urządzeniu, urządzenie zapisuję czy zostało wyłączone na oryginalnym menu , bądź menu android.

Z naszych obserwacji jednak wynika, że ta funkcja nie zawsze tak działa, więc przyjeliśmy, że zostaję na oryginalnym menu.


Nie będzie złącza do podłączenia wyświetlacz head-up. Google maps i inne zostaje na głownym ekranie.


Co do internetu, większości wystarczy udostępnienie internetu z telefonu, natomiast wygodniejszym rozwiązaniem jest router umieszczony w schowku


Ł.

ComfortMedia

Montaż na terenie całego kraju

Telefon 884-883-037, Mail kontakt@comfortmedia.pl

FB https://www.facebook.com/Comfort-Media-Android-w-Twoim-BMW-102755611412663

YT https://www.youtube.com/channel/UCieU99psIdMYqQRRNLeOWJw

GXjJXJB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Też chcę :) ale... mam specyficzne auto i czy ten system zadziała bez dodatkowych elementów. Mam e60 z 2006r CCC Profesjonal ale na rynek Japoński, czyli HDD w bagażniku, generalnie inny fizyczny system niż EU - mieliście do czynienia z Japończykami?


Druga sprawa to mam ogólne pytanie czy z poziomu tego systemu można regulować siłę głosu przód/tył lewo/prawo? Pytam bo znajomy ma podobny system, funkcja jest dostępna ale nie powoduje żadnego efektu/zmiany poziomu głośności.


Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu

@a.marcin


Cześć,


Jest moda na Japończyki i przyjeżdża ich cała masa, wszystko jest do ogarnięcia, ale odsyłam Cię do naszego działu technicznego, aby nie wprowadzić Cie w błąd co do podłączenia. Montaż może być Plug And Play, w zależności jaki masz system w aucie, potrzeba trochę więcej info, odezwij się poprzez wiadomość prywatną.


Fader i Balans będzie działał prawidłowo


Pozdrawiam

Łukasz

ComfortMedia

Montaż na terenie całego kraju

Telefon 884-883-037, Mail kontakt@comfortmedia.pl

FB https://www.facebook.com/Comfort-Media-Android-w-Twoim-BMW-102755611412663

YT https://www.youtube.com/channel/UCieU99psIdMYqQRRNLeOWJw

GXjJXJB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki router z punktu 3. byś polecił ?

 

Czy możecie przybliżyć jak to wygląda pod kątem dostępu do internetu?

 

Trzy sposoby:


- udostępniasz "internet" przez hotspot z telefonu - wygodne rozwiązania, ale bardzo zjada baterie, i jak przychodzi połączenie tracisz "internet" w urządzeniu i np na wyświetlanej mapie której akurat używasz


- modem na usb / na karte sim (jak do laptopa) - brak listy kompatybilnych modeli, choć działa większość huawei, karta musi być bez pin, bo urządzenie nie ma funkcji wpisania pin, powyższe zalecenia również nie gwarantują iż modem będzie działał prawidłowo, - Nie polecamy rozwiązania, ale jak ktoś ma już taki modem to można sprawdzić


- przenośny router, najlepsze rozwiązanie... podłączamy pod usb w schowku, aby było zasilanie, i zapominamy o temacie - połączenie jest szybkie i stabilne - Polecamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja polecam HUAWEI E8377

Ok, tylko ze ten co Ty polecasz trzeba za każdym razem po wejściu do auta włączyć guzikiem. Nie lepszy router podłączany do USB taki bezobsługowy, który za każdym razem sam nawiązuje połączenie.

Mam między guzik włączania a obudowę wciśniętą malutką igłę i router włącza się sam jak ma napięcie :)

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam HUAWEI E8377

Ok, tylko ze ten co Ty polecasz trzeba za każdym razem po wejściu do auta włączyć guzikiem. Nie lepszy router podłączany do USB taki bezobsługowy, który za każdym razem sam nawiązuje połączenie.

Mam między guzik włączania a obudowę wciśniętą malutką igłę i router włącza się sam jak ma napięcie :)

 

Mistrzostwo świata:) Chińczyk sto lat by myślał i by tego nie rozkminił. igła :duh:

Do użytkowników omawianego systemu Android w BMW F10/11. Jak zrobić żeby automatycznie telefon parował się i nawiązywał połączenie bluetooth po wlączeniu auta. Muszę robić to ręcznie co jest wkurwiające już po 4 dniach użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam między guzik włączania a obudowę wciśniętą malutką igłę i router włącza się sam jak ma napięcie :)

Mistrzostwo świata:) Chińczyk sto lat by myślał i by tego nie rozkminił. igła :duh:

Możesz nazwać to druciarstwem ale router i tak jest głęboko w schowku więc tego nie widać.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.