Skocz do zawartości

BMW E90 JAKIE OPONY?


andrew55

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 325
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć wszystkim!

Szukam opon na przód do bmw e93 w rozmiarze 225/40r18. Na obecnych nexenach wyszły bąble - możliwe, że to przez ciężki silnik - 330d :)

Zależy mi głównie na komforcie i bezpieczeństwie, budżet 600-700 zł za parę.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za propozycje. Faktycznie często chwalone opony. Niestety podobno nie polecane do cięższych aut.

Znajomy zadowolony jest z tych z Dunlopów tylko, że jeździ na nich dosyć krótko: https://www.oponeo.pl/model-opony/dunlop-sport-maxx-rt-2

Czy ktoś miał okazję je użytkować i może polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziękuje za propozycje. Faktycznie często chwalone opony. Niestety podobno nie polecane do cięższych aut.

 

Moje waży ok. 1800 kg i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Cześć, w mojej e93 330d skończyły się zimowe opony z tyłu o czym przy zmianie poinformował mnie wulkanizator - wyskoczyły 3 duże bąble.

Oryginalnie z tyłu mam szersze felgi i teraz pytanie właściwe: czy mogę zmienić z rozmiaru 255/35/18 na np: 225/35/18 lub 225/40/18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz zachować taką samą średnicę między przodem a tyłem dlatego powinieneś założyć ten sam rozmiar jaki masz obecnie z tyłu bo inaczej ABS, DTC i RDC nie będą działać prawidłowo nie wspominając o homologacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zachować taką samą średnicę między przodem a tyłem dlatego powinieneś założyć ten sam rozmiar jaki masz obecnie z tyłu bo inaczej ABS, DTC i RDC nie będą działać prawidłowo nie wspominając o homologacji.

Z przodu to 225/40/18 i to też oryginały :)

Pomyślałem, że na zimę może będą lepsze węższe z tyłu, ale jeśli ma to być problem to faktycznie lepiej tego nie zmieniać :)

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Nokiany odpuść, ostatnio spadła jakość zwłaszcza tych letnich, guma szybko parcieje. Jest tego mnóstwo na forach. Pozostałe 3 ok. Jeśli o mnie chodzi to chyba najlepszym wyborem jakość/cena będą Yokohamy. Nie wiem jaki model masz na myśli, ja jeżdżę ostatnio na Bluearth AE50, ale widziałem też że wyszły ostatnio jakieś nowe AE51 w tej samej technologii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, posiadam E91 122 km poszukuje opon letnich. Ekspert z Oponeo poleca nokiany koniecznie xl oraz Pirelli też xl. Co sądzicie o firmie hankook albo yokohama?? 160km/h nie przekraczam przebieg średni 10-15 max.

 


Kolego ja proponuję Uniroyal rain sport 3 lub 5 - klasa A hamowania na mokrym, jakość/cena - rewelacja, śmigałem na nich 180-190 w ulewie na autobanie. Niemiaszki zwalniali i zjeżdżali a ja se ich mijałem lewym, dodatkowo teraz jest dobry deal bo dają 100 zł z powrotem. Wszyscy moi znajomi używają tych opon w różnych rozmiarach i są mega zadowoleni. Zresztą poczytaj opinie i testy koniecznie testy :).


Pozdrawiam


https://www.oponeo.pl/model-opony/uniroyal-rainsport-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.