Skocz do zawartości

530d mało mocy przy mniejszej ilości paliwa


Djflex20

Rekomendowane odpowiedzi

No witam. Ostatnio wracam sobie z trasy w baku około 15l (trochę poniżej) i auto nagle traci moc nie zbiera się tak samo. Myślę sobie turbo co innego. Sprawdzam inpa faktycznie doładowanie 1.3bar auto cienko się wkręca (ok 10s do 100). Mówię zostawię to na jutro po testach zatankowałem do pełna i odrazu na stacji odczułem poprawe, nie to auto. Idzie jak dzik w sosnę. Od czego to może być panowie ? Progowa pokazuje 3.6bar ale tak było od początku pod obciążeniem i szła git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź w inpa lub w ukrytym menu (test 6.0) ilości paliwa w komorach zbiornika. Jak nie przelewa do prawej (tam jest pompa) przy takiej ilości paliwa to będzie gasł, może masz pierwsze stadium.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli jest tam gdzie być powinno, rozumiem, że te 3,6 to jest gdy auto jedzie jak należy i nie wychwyciłeś momentu spadku mocy patrząc na parametry? Pompa w zbiorniku lub progowa nie wydają dziwnych dźwięków?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.6 było sprawdzane gdy auto nie chciało jechać. Teraz zauważyłem że auto raz jedzie dobrze a raz cienko.. przy 3 tys obrotów turbo dostaje kopa i czuć to w plecsch. Jak myślisz zaczac od przepływomierza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.