Skocz do zawartości

Panowie ole oleju do dyfra? Wymienial ktos?


Marecki1977

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba post dla postu!?

Nic nie wnosi..

tyle to wiem.. ale gdzie mam instrukcje obsługi do auta starego jak węgiel tego już nie wiem! Chciałem iść na skróty ale na tym forum to nie możliwe! Tu wszyscy czytają instrukcje obsługi...

proszę Cię kolego...

Wiem,ze 75w/90 najlepiej ori bez podróbek

Nie wiem ile :roll:

No cóż .. poszukam instrukcji obsługi ...

Edytowane przez Marecki1977
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się dowiedz dokładnie jaka specyfikacja, są różne 75W-90. No i nie wiemy jakie masz auto, jaki rok i silnik.
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Dzieki. Zapomniałem napisać.. e85 m54b30 automat skrzynia rok 2003.

Wydaje mi się ze OSP SYNTETYK ale glowy nie dam. Bardziej mnie interesowała ilość i jakas podpowiedz. Wyglada na prosta robotę.. korek wlewu to ten od stanu korek spustowy i tyle z filozofii. No ale jak już ktoś robił to może jaka rada,sugestia ?

Pozdrawiam...

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://applications.castrol.com/oilselector/pl_pl/c/recommendation?vehicleType=samochody-osobowe&manufacturer=bmw-(eu)&model=z4-roadster-e85-(2002-2008)&modelType=z4-3-0i-(2002-2006)

Tak jak castrola do silnika nie naleje, do dyfrów w moim X wlałem. Dobierałem wg realoem, nie wiem czego teraz nie pokazuje dokładnie oleju. Jest jakaś specjalna norma do dyfrów BMW (coś z niewielką ilością cząstek stałych). Wg instrukcji 1.2l.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a to ciekawe :roll:

Tis mówi ze jak są dwie śruby znaczy wlew i spust to wchodzi 0.8 a jak jest jedna to 1.1 a w ZM 1.5l

A Ty piszesz 1.2l

Muszę jeszcze raz zerknąć .

Mimo wszystko dzieki bardzo..

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno są 3 rodzaje dyfra: mały wtedy wejdzie coś koło 0,8, średni który ty masz (188) 1,2 może byc na sucho, oraz w M jest 210 i tam 1,5litra jest jak najbardziej realne.
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno są 3 rodzaje dyfra: mały wtedy wejdzie coś koło 0,8, średni który ty masz (188) 1,2 może byc na sucho, oraz w M jest 210 i tam 1,5litra jest jak najbardziej realne.

 


Dzieki Bardzo! Masz racje!

Byłem w SERVICE BMW i podałem vin, koles mówi ze mam 75w/140 o takim numerze : 83222365988 :roll: przecież to jest do M modeli :roll:

Już sam jestem głupi! Ja obstawiałem ten 83222365987 ale u niego nawet nie pokazało..

a czy przeszkadzało by to bardzo jakbym wlał 75w/140? Pytam czysto teoretycznie ponieważ wolałbym wlać taki jak być powinien.

Pozdrawiam....

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazało, bo w E85 Z4 olej w dyfrze jest lifetime i nie ma go na schematach. Nie ma oleju do tego dyfra u producenta.

BMW Z4 M jak najbardziej wymienia się olej w dyfrze co dany interwał, nie pamiętam jaki.

 


No tak tez masz racje !Lifetime to brednie! Producent przewiduje tylko bmw china nie przewiduje! w razie naprawy dyfra myślałem ze musza mieć! No przecież jak pójdę i poproszę dyfer to raczej będzie bez oleju :?

Druga sprawa to ze w USA w SERVICE wymieniają olej co druga wymianę oleju w silniku. W tym samym modelu auta..To ze u nas jest inacze to tylko przez ochronę środowiska.

To Pytanie gdzie kupić oryginał olej do dyfra jak BMW nie przewiduje? Sami go nie maja?? A jak wymieniają lub naprawiają komuś dyfer ? To leja wodę ? Te chinczyki to za chwile będą robili jednorazowe samochody.. 100000km i śmietnik bo nie przewidujemy napraw i wymiany podzespołów!

A do M modeli to akurat wiem jaki olej i ile. Ale nie o to pytałem .

Zapytam chłopaków z Opie oils mistrzowie wiedza wszystko :norty:

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie twierdzi, że masz go nie wymieniać, ale nie kłóć się z faktami - wg BMW jest lifetime i ONI nie przewidują jego wymiany. A sam możesz sobie wymienić.

 

BMW również nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni biegów i wiemy czym to skutkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok. Panowie juz wymienilem :D wlalem Castrola syntrax 75w90... weszło koło litra tak na oko 0.8-0.9 auto miałem na kociołkach wiec idealnie równo nie było. Stary olej ciemny i bardzo śmierdzący. Nowy jak to nowy ...złoty jak miodek :lol:

75w140 jest do m modeli.

Myśle,ze można temat zamknąć . Dzieki za podpowiedzi..

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.