Skocz do zawartości

4-er który wybrać?


piotrc

Rekomendowane odpowiedzi


A ja dalej uważam tą nieudolną próbę odpowiedzi za nie wnoszącą nic istotnego. Ześ wymienił oczywistości - zderzaki, siedzenia i dopisał "wiele innych"

Właśnie o te wiele innych tu chodzi, o konkretną profesjonalną odpowiedź, a nie bełkot i dzielenie się wiedzą ogólnie powszechną.

Co do pre lci to chicałbym kolegę poinformować, że były led i "wiele innych".

Ale mam wrażenie, że tak czy inaczej chyba do Ciebie nie dotrze...

 

Skoro taki expert to po raz 3 nie wiem po co tutaj zwracasz głowę...

Wiesz wszystko a pytasz?? Co Ci po jakis szczegółach....

Dzięki Bogu ja robiłem konfiga pod siebie i nie miałem takich dylematów...

Koniec tematu admin i tak zaraz mi usunie komenta lol...

Temat z mojej strony zamknięty

 

Ja staram się poszerzyć swoją wiedzę i dlatego pytam!

Problem w tym, że Ty udzielasz się nie odpowiadając na pytania i zaśmiecasz forum swoimi wywodami - na dodatek błędnymi.

Ręce opadają.... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 581
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To katalogów do 4 nie ma już dostępnych? Przykro mi, że mój komentarz też nic nie wniesie do Twojego zapytania (a może jednak wniesie). Miałem te same pytania gdy konfigurowałem auto i wystarczyło chwilę poszukać, więc czyste lenistwo Panie kolego. Znajdź katalog na stronie BMW (pre lci i lci na m pakiecie to jest to samo, różnica w reflektorach), filmiki na YouTube, forum. Wszystko jest dostępne.


Ps. Z tego co mi wiadomo to raczej bez adaptive z taką prostą linia od ringu nie ma. Chyba, że jakiś chiński zamiennik na allie. Ja mam same Led i to sa same ringi. Kierunkowskaz też inny. Led AHL to adaptacyjny.

https://www.google.com/search?q=Led+bmw+4&client=ms-android-htc&prmd=isvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjvpuuYja3iAhVmxosKHVJlDxUQ_AUoAXoECAwQAQ&cshid=1558458311453&biw=360&bih=560&dpr=4#imgrc=4Qh4S8TcGktG1M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, korzystając z założonego już tematu chciałbym zapytać o różnice w spalaniu między 420ix i 430i, obydwa automat. Tylko nie różnice z katalogu BMW :) Mocno waham się, którą opcję wybrać. Wiem, że wszystko zależy od ciężaru buta tym bardziej, że 430i kusi, ale mimo wszystko czy różnica w realnym spalaniu przy podobnej jeździe będzie podobna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

5. Jeśli cytujesz czyjąś wypowiedź tnij cytaty. Cytuj tylko te fragmenty wypowiedzi na które odpowiadasz.

Nie cytuj wypowiedzi, zwłaszcza całości, jeśli odpowiadasz bezpośrednio po niej.

:mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :duh: :duh: :duh: :duh: :duh:


MI 330i rwd pali od 6 w trasie 90km/h Eco pro do 16w mieście, krótki dystans, korki...mam średnie 13

320ix spaliłaby podobnie, bo mimo że moc mniejsza to przez x drive realne spalanie 1-2litry wieksze

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, korzystając z założonego już tematu chciałbym zapytać o różnice w spalaniu między 420ix i 430i, obydwa automat. Tylko nie różnice z katalogu BMW :) Mocno waham się, którą opcję wybrać. Wiem, że wszystko zależy od ciężaru buta tym bardziej, że 430i kusi, ale mimo wszystko czy różnica w realnym spalaniu przy podobnej jeździe będzie podobna?

Palą tyle samo w ril lajfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ten ril lajf wynosi? Bo niektórzy piszą o 13 w mieście, niektórzy o 13 na trasie w 430i xdrive.

Zastanawiam się nad 430xd lub 430ix, robię 30k km rocznie - 4/5 trasy. Czy przepaść jest aż tak duża? Na trasię mówię o ekonomicznej jeździe 140km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu: nie wiem ile pali 430 ale sie wypowiem :D


Mam GC 440iX, przejechane 19000. W zasadzie sama trasa (wiekszosc tras zrobiona w zimie - w Alpy na narty). Sredniej nie kasowalem od nowosci i komputer pokazuje 8,0. Predkosci przejazdowe utrzymuje, jak piszesz ok. 140 (z momentami do oporu jak i momentami totalnej zamulki - jadac np. przez radarowa Francje). Kazdy ma inny ril lajf, w moim 440iXdrive pali 8,0. Mysle, ze 430i nie powinno wiecej. Zalezy od ril lajfu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po 2 latach nigdy mniej niż 9 nie spalił i to raczej z trasami, ale latanie po mieście na sport+ nie podbija drastycznie spalania, 10-11. Na dotarciu palił 13-14l co było dla mnie ciężkie do zaakceptowania, ciągle tankowania to nie mój sport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po 2 latach nigdy mniej niż 9 nie spalił i to raczej z trasami, ale latanie po mieście na sport+ nie podbija drastycznie spalania, 10-11. Na dotarciu palił 13-14l co było dla mnie ciężkie do zaakceptowania, ciągle tankowania to nie mój sport

 

Ja nie kasowałem od początku i mam średnie 11l/100 km (44 tys. km) ale lubię dynamicznie jeździć (nie katować auta). Trasa drogami lokalnymi 7-8 l/100 km. Autostrada 140-150 ok 8-9 l. Autostrada 180-200 11-12l/100 km. Miasto dynamicznie lub w korkach 10-11l. Miasto powoli i weekendy (bez korków) 8l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Dzisiaj zamówiłem 430i :)

Zastanawia mnie jedna rzecz, bo nigdzie nie potrafię znaleźć informacji - czy w wersji GC LCI też jest tylna roleta szyby? Pytam bo przypadkiem zauważyłem taką opcję na filmiku, gdzie gościu prezentuje wersję coupe (

).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz, bo nigdzie nie potrafię znaleźć informacji - czy w wersji GC LCI też jest tylna roleta szyby? Pytam bo przypadkiem zauważyłem taką opcję na filmiku, gdzie gościu prezentuje wersję coupe (
).

 

Szczerze mówiąc pierwszy raz to widzę a sporo materiałów o GC LCI obejrzałem. W swojej też tego nie mam (swoją drogą mam przyciemnione szyby więc i tak nie byłoby mi to potrzebne) oraz nie pamiętam takiej opcji w konfiguratorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,


Przymierzam sie do zakupu BMW 430i albo w wersji Coupe albo Gran Coupe. I teraz mam kilka pytan:


1. Jaka bedzie roznica uzytkowa miedzy Coupe a Gran Coupe (mam 3 letniego syna). Czy Coupe w miare sie sprawdzi? Wydaje mi sie ze dostep do tylu jest dosc dobry i dziecko wejdzie samo, jedyne co to trzeba sie schylic aby je zapiac. Z drugiej strony roznica wizualna jest praktycznie bez znaczenia bo coupe wyglada moze tylko ciut lepiej.


2. Czy polecacie naped na tyl czy 4x4? Wydaje mi sie, ze nie powinni to miec wiekszego znaczenia i mozna brac to co sie trafi. Minusem 4x4 sa koszty ekploatacji a minusem napedu na tyl pewnie slaba stabilnosc na mokrym? Nie jest to chyba jeszcze jednak taka moc aby bylo to meczace?


3. Jakie sa ogolne wrazenia uzytkownikow tych aut? Myslalam jeszcze nad klasa C coupe lub nowym CLA ale to drugie to jednak troche zabawka a nie samochod z prawdziwego zdarzenia. Szukam czegos dobrego do miasta ale co sprawdzi sie rowniez kilkanascie razy w roku na wyjazdy po Polsce.


4. Gdzie i za jakie pieniadze mozna zrobic jakies naklejki od wersji M (najlepiej Warszawa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze jeszcze dwa pytania:


- apple car play, zrzucanie ekranu - czy to sa opcje czy bedzie dostepne w kazdym egzemplarzu? Chodzi mi m.in o to aby moc uzywac aplikacji takich jak spotify czy google maps a samochodzie


- jak sie ma oferta leasingowa do innych na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma pojecie do czego może być wiązka pod zewnętrznymi osłonami progów?

Które czujniki są odpowiedzialne za monitorowanie martwego pola? Skrajne w zderzakach PDC (PMA) czy jakieś inne? A te skrajne są do asystenta parkowania?

Edytowane przez MariuszGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu operacyjnego w BMW odrazu ci mogę powiedzieć będziesz zawiedziony nie ma większego [bAD] praktycznie bezużyteczny ekran.

Mógłbyś rozwinąć myśl?

 


Tam nic nie działa tak jak powinno jest tak mega uboga że można powiedzieć że nie ma w niej nic.


Kupujesz fiata masz android auto teraz się zlitowali i jest applecar które i tak zamula ogólnie w fordzie fiacie VW są 10 lat do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.