Skocz do zawartości

BMW E90 JAKIE OPONY?


andrew55

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 325
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć , potrzebuje opon letnich , co byście doradzili podobno Hankooki ventus s1 są dobre , zbliżającej się do jakości premium przy pułapie cenowym ze średniej półki. Oponki potrzebne na felgi : 8.5J ET35 , 9.5J ET30, jakiego rozmiaru opon tak a propos szukać ? :)

 

Te felgi mają być do tego 143 konnego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie kupuje felgi polecili mi również oponki Uniroyal Rainsport 3 jak myślicie?

Kto miał z Nimi do czynienia ?

Bo nie chce mieć takiej akcji, że kupię opony i się okaże, że będą pływać po drodze jak co niektórzy członkowie naszego forum piszą jakie mają akcje że swoimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poczytaj o różnicach opon kierunkowych względem asymetrycznych: http://www.opony.com.pl/opony-porady-ekspertow/bieznik-asymetryczny-czy-kierunkowy/?id=11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki potrzebne na felgi : 8.5J ET35 , 9.5J ET30, jakiego rozmiaru opon tak a propos szukać ? :)

 

Moim zdaniem są to za szerokie felgi do E9X z wyjątkiem M3. Ale jak ktoś lubi to kto mu zabroni.



1. Opony:

przód felga 8,5" 225/40/R18 = 637,2mm --> naciąg opony na feldze!

tył felga 9,5" 255/35/R18 = 635,7mm --> naciąg opony na feldze!

Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 1,5 mm (0,2 %)...


2. Opony:

przód felga 8,5" 255/35/R18 = 635,7mm

tył felga 9,5" 295/30/R18 = 634,2mm

Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył -1,5 mm (-0,24 %)...




W drugim zestawie trzeba by sprawdzić czy opona się zmieści w tylnym nadkolu.......




:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce by się pewnie jeździło żeby opony nie wystrzeliło i by w miarę ładnie to wyglądało bez stosowania dystansów.

Ten co wyszedł naciąg na oponie to jest jeszcze w granicach tolerancji mam rozumieć , tak ? czy już stwarza jakieś zagrożenie ?

Jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie , więc wolę dopytać by póżniej niespodzianek nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ten co wyszedł naciąg na oponie to jest jeszcze w granicach tolerancji mam rozumieć , tak ? czy już stwarza jakieś zagrożenie ?

 

Tu masz tabelę doboru opon do felg: http://www.nakole.pl/tabela-szerokosci-felgi-a-opony.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tej tabelki to byłoby , bo jak wyszukałem oponki 265 na oponeo z runflatem to nic nie pokazało.

Jak myślicie kupować wszystkie oponki jednego producenta ? bo rozmyślam Hankook Ventus S-1 Evo2 K-117 o 255/35 , dwie sztuki i

Uniroyal RainSport 3 o 225/40 , też dwie sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Kupiłem właśnie zimowe Nokian WRD 4 RoF. Cichutkie jak na RoF i świetnie idą na mokrej nawierzchni. Na śnieg jeszcze czekam. Wyszło 1500 zł. Rozmiar 16/205/55. Indeks 91H ale mam słabszą wersję n43 318i, więc szybciej niż 215 km/h i tak nie pojadę. Najważniejsze koniec już z wożeniem zimą koła na pace :mrgreen: Bagażnik wolny przez cały rok.
www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Auto: e90 320xd 135 KW


Poszukuję opon letnich. Obecnie w dobrych cenach są 205/55 R16 Bridgestone Turanza T005 DriveGuard Run Flat, 94 W.

Z tego co widzę w opisie są XL czy wzmocnione.

Z etykiety wynika, że na mokrym mają A, opory toczenia C, głośność 72 dB.


Miał ktoś może styczność z tymi oponami? Będą odpowiednie? Nie będą za twarde?

Zimowe mam bez RoF i auto trochę pływa przy większych prędkościach, stąd na lato chcę pozostać przy run flat'ach.


Może jakieś inne godne polecenia?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te opony letnie w wersji RoF. Bardzo fajne jak dla mnie. Twarde ale to specyfika każdego RoF. Trzymają drogę. Wydaje mi się, że Bridgestone Turanza (oczywiście inne, starsze wersje) były montowane w fabryce do każdej e9x.
www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderatorzy

Wejdź na http://www.tyrereviews.co.uk/ i dobierz sobie pod siebie, uwzględniając opinie użytkowników.

Continentale u większości bardzo szybko zostają zajechane, to samo Pirelli P7.

Najdroższe będą Michały PS itp.

Ja zakupiłem Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 i jeżdżę od miesiąca, niestety nie padało to mam doświadczenie tylko na suchym, bardzo dobrze lepią, nie hałasują. Miękkie opony. Mają najwyższe oceny na wskazanej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jako ze producent opon Nokian uznał mi gwarancje na opony, tu duże uznania dla nich,muszę kupić nowe letnie 17. Zastanawiam się nad Falken Azenis FK510 , ktoś z was jeździ na takich. Trochę poczytałem w necie i opinie i w testach wypadają całkiem dobrze, cena tez jest przyzwoita. Co sądzicie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.