Skocz do zawartości

Klima e39 528


MrSiekacz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Wcześniej działała ? Sprężarka nie umiera bez przyczyny. Jeśli się zatarła i poszły opiłki w układ to założenie nowej powtórzy tylko efekt. Masz symbol sprężarki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tyle płaciłem i praktycznie mam tylko obudowę starą. Używki nie wiesz w jakim są stanie, a mogą być kilkunstoletnie bez jakiekolwiek serwisu. Ja dostałem po kpl regeneracji zalaną olejem i zabezpieczoną korkami. Używki czasami nawet nei są zapakowane w folię tylko postawione na półce czy innej stercie. To nie altek czy rozrusznik że można go w taki sposób przechowywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To dodatkowa pompa wody w układzie chłodzenia, nie ma związku z Twoim problemem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlaczego powtórzy efekt skoro założy nową?

Bo jak w układzie są opiłki to nowa się zatrze.

 

Zasprzęgla się normalnie

Skoro się zasprzęgla to w układzie jest jakieś ciśnienie czyli jest czynnik. Jak będzie go za mało to oczywiste, że sprężarka nie będzie dawać ciśnienia, a to nie oznacza, że jest niesprawna. Jest tam jakaś tabliczka na tym kompresorze ?


Zacznij od początku zanim niepotrzebnie kupisz sprężarkę:

1. Co się działo przed wizytą u nabijacza ?

2. Co on zrobił ?

3. Jakie objawy są teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem w zime także klimy nie używałem.. Zrobiło się ciepło, klikam snieżynkę, pali się, dzwięk dmuchawy się zmienia, obroty zafalują, ale leci ciepłe powietrze..

Koleś tylko podpiął, kazał włączyć klime, stwierdził, że kompresor zepsuty, powiedział, że niby się załącza, ale ciśnienie słabe, odpiął i tyle. Klimy jak nie było tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

OK, teraz jest jaśniej :)

Skoro tylko podłączył zegary, to znaczy, że w ogóle nie odessał czynnika, żeby zważyć i sprawdzić ile brakuje choć sam stwierdził, że jest za małe ciśnienie więc powinien to zrobić. Jak dużo brakuje czynnika to sprężarka się załącza i coś tam próbuje sprężać, ale to nie robota, no i szybko można ją zabić, bo jest smarowana olejem, który "płynie" z czynnikiem. Nie ma czynnika, nie ma oleju, nie ma smarowania.


Pojedź do innego tylko nic nie sugeruj. Powiedz, że kompresor się chyba załącza, ale nie chłodzi. Jeśli drugi stwierdzi, że kompresor nie żyje, to możesz zabrać się za to sam tylko chłodniarz musiałby ściągnąć czynnik i potem jak ogarniesz układ to zapłacisz tylko za "dolewkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz ucieka a olej zostaje w układzie w większości. Musisz podjechać do warsztatu jak kolega pisze co się specjalizują w klimatyzacji, a, nie do nabijaczy którzy tylko połączą kombajn napełnią, skakuja kasę i zadowoleni. Jak jest mała ilosc czynnika to często słychać po włączeniu cykliczne syczenia przy pracy sprężarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś. W układzie byłó 600g koleś mi dobił do 1250, stwierdził, że wiatrak nie działa. faktycznie ten wiatrak od klimy nie kreci sie, krecil go srubokrętem i są opory troche. Klima zaczęła działać, wiatrak nie.. Ale i tak coś jest nie tak bo raz chłodzi klima, raz nie, raz słabiej raz mocniej. Masakra . Co mogę dalej zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.