Skocz do zawartości

M3 ZCP COMPETITION PACKAGE by marko


Rekomendowane odpowiedzi

M3 ZCP COMPETITION PACKAGE


W skrócie M3 E92 z końcówki 2011 r w pakiecie Competition



Type code: KG91


Model: Мotorsport (EUR)


E-F-R series: E92 Мotorsport


Series: 3


Type: COUPE


Steering: LL


Doors: 2


Engine: S65


Displacement: 4.00


Power: 309 (420 hp)


Drive: HECK


Transmission: MEC


Paint code: A73 - JEREZSCHWARZ METALLIC


Upholstery code: NDSW - ERW.LE.NOVILLO/S


Prod.date: 2011-10-19

S1CA

SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S1CB

ACEA / CO2 scope

S1CC

Auto start/stop function

S1CD

Brake Energy Regeneration

S2MDA

M drive

S2MK

M twin-clutch transm. with Drivelogic

S4MX

Int. trim strips, alum. Shadow long. gr.

S5AC

High-beam assistant

S6AA

BMW TeleServices

S6AB

Control, Teleservices

S6FL

USB/audio interface

S6NF

Connection, MP3 player in mobile phone

S6VC

STEUERUNG COMBOX

P7KB

NAVIGATIONPAKET PROFESSIONAL

S7MA

Competition package

S7ME

M Drivers Package

S8SC

Telematics access request,country-spec.

S8SP

Control unit COP

S8TN

TAGFAHRLICHT UEBER LICHTMENUE EINST

S161

Exhaust emissions standards EU5

S223

Electronic Damper Control (EDC)

S230

Extra package, EU-speciifc

S313

Fold-in outside mirror

S322

Comfort access

S403

Glass roof, electrical

S423

Floor mats, velours

S428

Warning triangle and first aid kit

S431

Interior rear-view mirror with auto dip

S459

Seat adjustment, electric, with memory

S490

Adjustment, seat-backrest width

S493

Storage compartment package

S494

Seat heating driver/passenger

S502

Headlight cleaning system

S508

Park Distance Control (PDC)

S521

Rain sensor

S522

Xenon Light

S524

Adaptive Headlights

S534

Automatic air conditioning

S540

Cruise control

S548

Kilometre speedo

S563

Light package

S609

Navigation system, Professional

S612

BMW Assist

S614

Internet

S615

Extended BMW Online Information

S616

BMW Online

S620

Voice control

S633

Preparation, mobile phone, Business

S688

HARMAN/KARDON SURROUND SOUND SYSTEM

S698

Area-Code 2 for DVD

S760

High gloss shadow line

S775

Headlining anthracite

L801

NATIONAL VERSION GERMANY

S851

Language version German

S879

Operating instructions German


030febd74cf9f112.jpg


e33a9ba4b072156c.jpg


cd549d082fae49db.jpg


0396939f4ff1a339.jpg


16492e3f3f3d933b.jpg


3d70b5919618464d.jpg


8107b6fc45c2dd14.jpg


f638f034cd5c8c1b.jpg



Auto zakupiłem parę miesięcy temu ,z udokumentowaną historia serwisową ale i tak zdążyłem od tego czasu już trochę podziałać :)


Po zakupie od razu pojechałem profilaktycznie wymienić panewki do Mauto do Adama (gorik79) i tu chciałem mu publicznie podziękować za profesjonalne podejscie do tematu :cool2: ,zostało wymienione wszystko co uważałem za potrzebne żeby jeżdzić spokojnie oraz wykonałem szereg prac przy samochodzie (lista poniżej), ponieważ podchodzę pedantycznie do takich tematów wszystko co mi nie pasowało lub wymagało wymiany to zostało zrobione, wszystko profilaktycznie ale tak już mam że robię wszystko na tip top....


Galeria będzie na bieżąco aktualizowana


Prace wykonane dotychczas


- wymiana panewek korbowe + główne

- simeringi uszczelki itp.

- sterowniki przepustnic

- termostat

- osłony pod chłodnicą

- paski, napinacze , świece zapłonowe

- poduszki silnika

- czujnik oleju

- filtry kpl ,olej (to oczywista sprawa) olej drugi raz po 1500 km

- chłodniczka skrzyni biegów

- nadkole 2szt

- miska oleju

- pełny serwis skrzyni oraz olej w dyfrze (u Adama od razu przy panewkach)

- piasta tylna 1szt

- aktualizacja całego samochodu , sterowniki ,mapy, kodowanie funkcji ,zmiana języka na polski odblokowanie DVD,pamiec funkcji start stop,skladanie lusterek z pilota itp. (masa tego było) wydruk z isty na trzy kartki

- dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe

- geometria

- osłony i odboje przód i tył

- serwis klimy

- konserwacja spodu oraz wszystkich profili zamkniętych

- retrofit przycisku pokrywy bagaznika


Wszystkie części oryginalne nowe


Na pewno o czymś zapomniałem bo sporo tego ale będę aktualizował na bieżąco....międzyczasie wpadły dalsze zakupy :D


cac823948c384e60.jpg


5714f5c182cb1140.jpg


331147ce553b6d4f.jpg


8183706ecda97f1e.jpg


bf862ef558cbe732.jpg


0dca76640a1d5569.jpg


1a48c9f10ede516a.jpg


55530bbb4fd75ce9.jpg


4b9dac044a491f56.jpg


Niebawem będę montować wydech i hamulce może uda się coś podziałać w weekend ,później opony i felgi …….cdn....

Edytowane przez marko0424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Jaki przebieg, że panewki wymieniane :?:

Eis race czy sport :?:

Soft GTS w skrzyni siedzi :?: Bo nie widzę, a to podstawowy mod w M3 :)

Kolorystyka to nie moja bajka, ale poza tym auto :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega gratulacje!!! :lol: I wielkie..ogromne zazdro... :jawdrop: M to M w każdym kolorze wew i zew jest piękna. Adama biala dama tej jest piękna. A co do Adama potwierdzam, byłem, rozmawiałem, pełna profeska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, rozbiłeś bank tym postem! Czekałem długo aż coś od Ciebie pojawi się na forum. Kibicuje bardzo, bezawaryjnosci, kolejnych modyfikacji i wielu kilometrów radości :cool2: Mam nadzieję zie kiedyś się spotkamy się pochwalisz :cool2:
:arrow: E91 325D+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwaliłeś system. Piękna M3 pedantycznie utrzymana, serwis i dbałość o szczegóły jak zwykle na najwyższym poziomie :cool2:

Kolejne mody jak widać przemyślane i konkretne.

Gratuluję i zazdroszczę pozytywnie jest piękna

 

Dziękuję bardzo za docenienie

 

Jaki przebieg, że panewki wymieniane :?:

Eis race czy sport :?:

Soft GTS w skrzyni siedzi :?: Bo nie widzę, a to podstawowy mod w M3 :)

Kolorystyka to nie moja bajka, ale poza tym auto :cool2:

 

Przebieg 106 tyś ,panewki wymieniłem profilaktycznie żeby spokojnie jeździć, softu nie wgrywałem Przemek mi proponował ale zrezygnowałem, jak mi będzie mało to wgram...., wydech wersja reace, co do koloru wiadomo nie każdemu musi się podobać i szanuje twoją opinie :wink: ,kolor jerez schwarc metalic w słoncu mieni się w ciemny niebieski a raczej w granat ,dla mnie kosmos ale wiadomo każdy swoje chwali :mrgreen: , w każdym bądź razie mi się bardzo podoba na żywo zupełnie inaczej ,zdjęcia tego nie oddają wyglada jak czarny....ale w sumie czarny też jest git :D

 

Kolejne spełnione marzenie :shock: mega gratulacje !!!!

 

Dziękuję bardzo ....dokładnie to było moje marzenie...

 

Mega gratulacje!!! :lol: I wielkie..ogromne zazdro... :jawdrop: M to M w każdym kolorze wew i zew jest piękna. Adama biala dama tej jest piękna. A co do Adama potwierdzam, byłem, rozmawiałem, pełna profeska.

 

Dzieki serdeczne .....dokładnie M to inny swiat …tak jak piszesz Adama M-ka też piękna...co do jego wiedzy i umiejętności to sam wiesz nie trzeba nic w temacie dodawać

 

Jaki przebieg, że panewki wymieniane :?:

 

To raczej profilaktyka niż przebieg.


Samochód piękny, marzenie :cool2: :8)

 

Dziękuje bardzo , dokładnie tak jak piszesz profilaktyka....lepiej zapobiegać niż będzie za pózno :cool2:

 

Marku, rozbiłeś bank tym postem! Czekałem długo aż coś od Ciebie pojawi się na forum. Kibicuje bardzo, bezawaryjnosci, kolejnych modyfikacji i wielu kilometrów radości :cool2: Mam nadzieję zie kiedyś się spotkamy się pochwalisz :cool2:

 

Dziękuje Dawid , trochę to trwało ale poprostu brakuje mi czasu 24 godziny ma doba a dla mnie to za mało :mrgreen:

Jeśli chodzi o spotkanie to oczywiście że tak ….apropo zacząłem temat odnośnie spotów trzeba cos zorganizować w większym gronie bo pogoda ma się poprawić...i w ogóle ucichło tam w temacie spotkań


Dziś odebrałem przewody z hel :8)


18af95ab55654878.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Skoro wersja Race to będzie głośno :evil: :cool2:

106 k km to bardzo dobry czas na panewki, przy takim samym przebiegu zmieniałem w swojej M3.

Pojeździj trochę autem, później wgraj soft GTS i zobaczysz jaka w tej chwili skrzynia jest "zamulona" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, wreszcie ujawniłeś swoją piękną M3, jak przystało na Ciebie to wszystko musi być na tip-top nie ma kompromisów, widziałem auto na żywo i kolor jest naprawdę mega, jak zamontujesz wydech to zrób filmik i wrzuć jak to gada bo już na seryjnym wydechu bardzo ładnie to brzmiało a po montażu Eisenmanna może bomba co tu więcej pisać życzę bezawaryjnej jazdy i czekam na dalsze mody :cool2: :cool2: :clap:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
piękne M3 :cool2: po twoich pracach i naszych pracach długo będzie jak nowe, opony Pilot Super Sport ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no wreszcie wyszedłeś z szafy z tym autem ;) ! czekałem na ten temat! wszystkie Twoje auta to petardy,więc tutaj też nie mogło być inaczej. świetny kontrast żółtych hebli do czarnej budy - dobrą drogą poszedłeś ;) :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne auto, brakowało tu Twojej galerii ;) Już w serii jest kosa, a widzę, że będą grube zmiany :cool2: Zawsze ciekawił mnie ten ręczny :P W M-Pakiecie jest perforowany, a w M gładki :P

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wersja Race to będzie głośno :evil: :cool2:

106 k km to bardzo dobry czas na panewki, przy takim samym przebiegu zmieniałem w swojej M3.

Pojeździj trochę autem, później wgraj soft GTS i zobaczysz jaka w tej chwili skrzynia jest "zamulona" ;)

 

Pewnie masz rację....pojeżdżę trochę to zobaczę :wink:


 

Marek, wreszcie ujawniłeś swoją piękną M3, jak przystało na Ciebie to wszystko musi być na tip-top nie ma kompromisów, widziałem auto na żywo i kolor jest naprawdę mega, jak zamontujesz wydech to zrób filmik i wrzuć jak to gada bo już na seryjnym wydechu bardzo ładnie to brzmiało a po montażu Eisenmanna może bomba co tu więcej pisać życzę bezawaryjnej jazdy i czekam na dalsze mody :cool2: :cool2: :clap:

 

Dziękuję Mariusz , zawsze staram się przykładać do roboty i dbać pieczołowicie...

Jak wydech będzie na aucie to napewno nagram filmik i wrzucę na forum , tylko muszę nabyć jakiś konkretny sprzęt bo narazie takim nie dysponuje, może coś ktoś polecić....

Apropo czekam na finisz u Ciebie bo widzę też się zaczęło dziać :cool2:

 

piękne M3 :cool2: po twoich pracach i naszych pracach długo będzie jak nowe, opony Pilot Super Sport ?

 

Dziękuję Adaś , taki mam zamiar utrzymać cały czas autko na wysokim poziomie, tym bardziej że serwis był u Ciebie i to gruby....

Tak opony Pilot Super Sport z homlogacja BMW


Pochwal się swoim pieknym nietuzinkowym nowym nabytkiem :wink:

 

Obrodziło w galerii M-kami, kolejna piękna sztuka. :)

 

Dziękuję bardzo

 

no wreszcie wyszedłeś z szafy z tym autem ;) ! czekałem na ten temat! wszystkie Twoje auta to petardy,więc tutaj też nie mogło być inaczej. świetny kontrast żółtych hebli do czarnej budy - dobrą drogą poszedłeś ;) :cool2:

 

Dziękuję Mariusz za słowa uznania, fakt trochę to trwało,ale to z braku czasu :wink:

 

Świetna sztuka, gratulacje

 

Dziękuję bardzo

 

Piękne auto, brakowało tu Twojej galerii ;) Już w serii jest kosa, a widzę, że będą grube zmiany :cool2: Zawsze ciekawił mnie ten ręczny :P W M-Pakiecie jest perforowany, a w M gładki :P

 

Dziękuję bardzo, pomału coś zaczynam działać, tak tunel jest gładki w M, jest obszyty skórą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co M to M. W tej kolorystyce taki czarny diabełek.

Jak zwykle u Ciebie, podejście do auta na najwyższym poziomie

Fajnie, że zdecydowałeś się na ten wydech.

Gratulacje i pozytywnie zazdroszczę.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Miałem orgazm przez to auto, ale i przez super nowe graty, kółeczka i opony. To jest ten typ garażu, a nie wymiana żarówki na LED i 3 strony o tym.

Ceramika na felgi będzie? Używałem FX wheelarmour i jest naprawdę łatwe w aplikacji. Tanie jak barszcz i starczy na 2-3 warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co M to M. W tej kolorystyce taki czarny diabełek.

Jak zwykle u Ciebie, podejście do auta na najwyższym poziomie

Fajnie, że zdecydowałeś się na ten wydech.

Gratulacje i pozytywnie zazdroszczę.

 

Dziękuje Bartek...cały czas staram się ,z wydechu też się cieszę ,nie mogę doczekać się aż go założę w ten weekend już nie dam rady niestety bo praca i już braknie czasu, na tygodniu będę walczyć wieczorami

 

Miałem orgazm przez to auto, ale i przez super nowe graty, kółeczka i opony. To jest ten typ garażu, a nie wymiana żarówki na LED i 3 strony o tym.

Ceramika na felgi będzie? Używałem FX wheelarmour i jest naprawdę łatwe w aplikacji. Tanie jak barszcz i starczy na 2-3 warstwy.

 

Dziękuję Ponta , już tak mam że robię albo grubo albo wcale :D , ceramika będzie i nie wiem czy na zaciski też nie dać :mrgreen: , powiedz mi ten specyfik co podales jest git...warty polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jest świetny, niestety mam go 2 miesiące na kołach dopiero, woda pod ciśnieniem z karchera 120 bar i wszystko schodzi jak masło. Jednak trzeba nakładać z ręką, bo źle wypolerowana powierzchnia zostawi ślad na kółku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest świetny, niestety mam go 2 miesiące na kołach dopiero, woda pod ciśnieniem z karchera 120 bar i wszystko schodzi jak masło. Jednak trzeba nakładać z ręką, bo źle wypolerowana powierzchnia zostawi ślad na kółku.

 

Dziękuję za info...będę testował

 

I już od startu jest grubo, naprawdę fajna sztuka! Szanuje za pozostawienie w garażu e46 :)

 

Dziękuję , E46 ciągle mi daje radość z jazdy....mam sentyment do tego autka, nigdy mnie nie zawiodło :)

 

Piękna jest :8) i od razu ładnie działasz :cool2:

czekam na montaż wydechu i jakiś film z tego jak wyje

 

Dziękuję staram się....filmik będzie napewno


Taka sytuacja


b9194f47ad921785.jpg


de70db3d64fec4a0.jpg


dzisiaj założyłem wydech.....masakra jak to mruczy :shock: , niestety pogoda nie rozpieszcza i nie zdążyłem zrobić zdjęć na zewnątrz , jak się poprawi pogoda zrobię lepsze fotki i może uda się nagrać filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek nagraj filmik jak to gada bo jestem ciekaw :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.