Skocz do zawartości

4-er który wybrać?


piotrc

Rekomendowane odpowiedzi

1. Od nasłonecznienia otoczenia, jak się robi ciemno za oknem panel robi się pomarańczowy, jak jest dzień jest biały. To samo tyczy się wyświetlacza na panelu wskaźników.

2. Ta fajniejsza jest w mpakiecie

3. Skrzynia sport i zwykła

4. Ten z kłódką jest przy keyless. Przyciskiem z kłódką zamykasz klape i "ryglujesz" zamki w calym aucie i uzbrajasz alarm. Nie musisz po prostu po zamknieciu klapy podchodzic pod klamkę na drzwiach i jej dotykać w celu zamknięcia auta.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 581
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Czy F33 420d N47 posiada bagnet oleju?

Tak.

Bagnet nr.14 - https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=3U11-EUR-11-2014-F33-BMW-420d&diagId=11_4573

Ewentualnie czy komputer również pokazuje podwyższony stan oleju (jak np DPF się zatka popiołem i diesel zacznie mieszać się z olejem silnikowym)?

Tak komp poinformuje gdy poziom zostanie znacznie podwyższony. Pomiar bagnetem jest dokładniejszy szybciej zauważysz zmianę wykonując go właściwie na równym podłożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Stoję przed wyborem i mam kilka pytań i wątpliwości. Będę wdzięczny za odpowiedzi. A i może ktoś ma coś na sprzedaż lub może polecić?


1. Od czego zależy podświetlenie panelu klimatyzacji? pomarańczowe/białe? Czy jest możliwość ustawienia, czy to jakieś pakiety?

2. Kierownica trójramienna z wąskimi ramionami i ta bardziej pękata - zależy od pakietu? bo występują w tych samych rocznikach...

3. Mam wrażenie, że są dwa rodzaje lewarka zmiany biegów w automacie. Rocznik?

4. Klapa bagażnika czasem jest z przyciskiem zamykania i drugim z kłódką. Do czego służy ten z kłódką?


Pomieszanie z pogmatwaniem...

 


Jeśli interesuje cię leasing mogę sprzedać f36 od początku do końca w ASO jeszcze rok gwarancji pełen pakiet m-peformance rocznik 2015.Mam zamiar kupić coś innego i jak się znajdzie klient to sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo stockowe nagłośnienie jest beznadziejne? Mam na oku jedną sztukę, przy której i tak idę na kompromisy ale martwię się, że najbardziej denerwować mnie będzie słaba jakość dźwięku. Jak duża różnica jest w porównaniu do HiFi (o HK nawet nie pytam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo stockowe nagłośnienie jest beznadziejne? Mam na oku jedną sztukę, przy której i tak idę na kompromisy ale martwię się, że najbardziej denerwować mnie będzie słaba jakość dźwięku. Jak duża różnica jest w porównaniu do HiFi (o HK nawet nie pytam)

 

Ja nie mam zbyt dużych wymagań i śmigam z podstawowym zestawem od początku. Jeśli samochód jest tego warty to przymknij oko na audio. Nie wiem jak teraz, ale jak się orientowałem, zaraz po zakupie auta, to w ASO mieli upgrade do Alpine, ale ostatecznie odpuściłem. Na pewno da się to poprawić :)

Przesiadałem się z Passata B6 i tam audio grało lepiej. No ale w podstawowym BMW nie ma nawet tweeterów.


EDIT: Rzuć okiem na temat F30 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=319137

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jaki mniej więcej trzeba mieć budżet na F32 z USA? Chodzi mi o budżet kompletny - auto, naprawa, akcyza, cło, wszystkie inne koszty + rejestracja, oczywiście bez OC/AC.


Nie interesują mnie żadne topielce, uszkodzone konstrukcje czy wystrzelone poduchy.

Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam Panowie I Panie, aktualnie posiadam s5 Sportback 2010r,znudzilo mi się częste tankowanie więc postanowiłem zamienić na diesla, czy silnik 2.0d 190ps jest wart uwagi? Rozważam kupno 4er Gran coupe po 2015r gdyż wtedy wszedł ten motor, wcześniejszy 184ps, niestety nigdy nie miałem bmw więc pytam i liczę na odpowiedź, na co warto uważać,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie I Panie, aktualnie posiadam s5 Sportback 2010r,znudzilo mi się częste tankowanie więc postanowiłem zamienić na diesla, czy silnik 2.0d 190ps jest wart uwagi? Rozważam kupno 4er Gran coupe po 2015r gdyż wtedy wszedł ten motor, wcześniejszy 184ps, niestety nigdy nie miałem bmw więc pytam i liczę na odpowiedź, na co warto uważać,.

 

Jak już czytam takie wypowiedzi typu "znudziło mi się" to śmiać mi się chce.....kup elektryczne nie będziesz wcale tankować tylko ładować....


Pozatym zamiana mocnej benzyny na słabego diesla to bardzo kiepski pomysł ,chyba że drastycznie chcesz ciąć koszty to może ma to jakiś sens, pytanie na jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie miał takiego auta to nie wie ile kosztuje utrzymanie go, rozrząd ostatnio u mnie kosztował 2500e, benzynę w Niemczech też mają stosunkowo droga 1.45e, ubezpieczenie takiego samochodu to koszt 1350e rocznie(zwykle ubezpieczenie bez AC) plus 250e drogowego, wydawanie tysiącami mnie nie rajcuje, ostatnio pojawiło się również kilka rzeczy do roboty, diesel ma mi służyć do tego żeby w trasie przy 160-170 palił 7-8l a nie 12 jak przy mojej, dużo podróżuje i wyjazdy do domu 3-4x do roku to już jest 10k km, taki Diesel po podniesieniu mocy może śmiało dobić do 220ps które wg mnie już dają rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel w ubezpieczeniu nie jest droższy, jedynie drogowe jest nieco droższe, kolega w Audi a6 3.0 tdi płaci jakieś 430e rocznie, ubezpieczenie kosztuje go niecałe 800, przy 2.0d myślę że koło 600 wyjdzie + 250 drogowe, rocznie planuje robić koło 20-30tyskm, z czego 70% to autostrada,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel aktualnie 1.23,benzyna 1.46, przebiegi tak jak mówię 20 25tys, bardzo zależy mi jak mówię prędkości 160 170 i w miarę małe spalanie I żeby było cicho i wygodnie, mając s5 na 20stkach gwintowanym zawieszeniu i zrobionych wydechach stało mi się to uciążliwe szczerze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ale niektorzy mnie zjedza. Ta sama trasa autrostradowa. Predkosc caly czas 200-220. G30 520 spalanie 16,5, a g11 730d 11,5. Nie mowiac juz o glosnosci i kulturze przyspieszania, zapominajac o zywotnosci. 2l caly czas 100% mozliwosci.

 

Taką prawidłowość obserwuję od lat: szybka jazda autostrada daje odwrotną korelację między pojemnością a spalaniem (z wyjątkami oczywiście), nie ma przy tym znaczenia rodzaj paliwa. Po przejechaniu 19000 km 440xdrive mam średnie 8,0. Nie zamulam, jeżdżę 95% autostradą. Spalanie w pełni satysfakcjonujące. Nie mam nic przeciwko D jednak kierując się spalaniem, nie wybrałbym diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Turas trochę przegiales z tym spalaniem 520d. Żona ma diesla o identycznych osiągach i przy prędkości około 180 km na godz. spalanie średnie z trasy przy dystrybutorze wychodziło miedzy 8 a 9. Oczywiście stałe utrzymanie takiej prędkości niemożliwe jest przez cała trasę. Znam wiele osób które jeżdżą 20d i jest mega zadowolonych z ekonomii, ba ten silnik się najlepiej sprzedaje ze wszystkich w BMW i wiele osób kupuje go ponownie. 16 litrów to pali moje 530xi przy prędkości 185 km/h zmierzone na odcinku około 30km ale z całej trasy średnia nigdy mi nie przekroczyła 12 z hakiem przy naprawdę szybkiej jezdzie. Jeslimkolega szuka ekonomii to będzie bardzo zadowolony a mocy wystarczy do sprawnej jazdy chociaż szału nie ma. Spalanie dla 30d poniżej 12 litrów przy prędkości 200 220 to bajki są. Perpetum Mobile jakies.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak akurat wierze w spalanie 12 litrow w 30d.

Swego czasu przejechalem 90 km autostradą ze średnią prędkością wg komputera 200 km/h.

Spalanie bylo 13 litrow, byl to jeszcze M57 231KM z 6 biegowym automatem.

Dlatego nowszy N57 z 8 biegowym, może spalic ponizej12 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.