Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Czy ktoś orientuje się może w temacie opóźnień zamówień X3 ? Ponoć mają jakieś problemy z tarnsportem . Samochód już pewinien być w salonie, a teraz twierdza, że będzie w połowie kwietnia ...

Cześć !

Czy masz już VIN ?

Kiedy zamawiałeś ...ja miałem zamówienie z końcem stycznia 2019, produkcja 12 lutego 2019, szczegóły poniżej (jeśli masz VIN);


Potwierdzenie czy była i kiedy produkcja:

https://www.mdecoder.com/


Transport:

Wchodzimy na stronę i podajemy nr VIN auta w polu CARS VIN:

http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:11:::NO:::


Na dole strony pojawia się nazwa statku np. GLOVIS SPIRIT

Kopiujemy i wprowadzamy nazwę na stronie jak poniższe w pole Search

Mamy statek i możemy klikną "Route Forecast" pomniejszyć mape .....


https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/centerx:-14.5/centery:12.0/zoom:5


Uwaga: statek po wypłynięciu z RPA ma 3-4 postojów (Portugalia, Belgia, Emdem Niemcy itp)


Mam nadzieje, że pomogłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajduje, pokazuje że jest przyjęty do portu 16 .03.19

(dziś mamy 25) brak nazwy statku czyli jeszcze nie

załadowany jest -dobrze myślę .......

 

Pewnie tak, powinna pojawić się informacja jak niżej ...sam transport pociągiem trwa kilka dobrych dni "Arrival at Port by Rail" ...mój dziś jest dopiero w EMDEN


Cars handled at Durban RoRo

VIN Operation Tally Time Vessel Name Voyage Carrier Carrier Registration

WBATR55010NDxxxx Arrival at Port by Rail 20-FEB-2019 10:58 - - - -

WBATR55010NDxxxx Left the Port by Ship 28-FEB-2019 20:09 GLOVIS SPIRIT 033 - -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zygii a kiedy odbiór?

 

W umowie leasingu termin dostawy do 15.04.2019r więc zakładam, że zostanie dotrzymany :?: :?:


Statek dziś cumuje w Emden i zakładam, że musi jeszcze dotrzeć do bremerhaven, skąd zostanie przetransportowany do Polski. Bedę informował na bieżąco ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale X od iluś tam lat klepią w USA. Skąd wam to RPA sie przyplatało :roll:

 

Od drugiej połowy 2018r. X3 jest też produkowane w fabryce w Rosslyn w RPA - tak przynajmniej twierdzi dealer. Wychodzi na to, że ta informacja jest wiarygodna ponieważ moja właśnie oczekuje na załadunek w porcie w Durbanie.


Zamówienie: 13.02.2019

Produkcja: 16.03.2019

Od 23 marca przebywa w porcie i czeka na załadunek.

Planowany odbiór na umowie 31.05.2019 - wszystko wskazuje na to, że będzie planowo.


Opóźnienia, o których mowa w temacie mogą (ale nie muszą) wynikać też z tego, że część samochodów jest produkowana w USA, a z tego co słyszałam fabryka w Spartanburgu jest na chwilę obecną mocno przeładowana produkcjami..


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale X od iluś tam lat klepią w USA. Skąd wam to RPA sie przyplatało :roll:

Rozumiem, ze byles przekonany ze Twoja X3 bedzie wyprodukowana w usa a tu RPA :)

A to jest nowa fabryka (zburzyli stara i w jej miejsce postawli nowa) ...wedlug mojej wiedzy X4, Nowa X5 i X3 (wersje „M” )sa produkowane w USA. Akurat fabryka RPA nie budzi watpliwosci co do jakosci ...fabryka z tradycjami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pewien że moja M-ka była produkowana w USA i żyłem z takim przeświadczeniem do wczoraj :). A ostatecznie była wyprodukowana w RPA i dostarczona GLOVISEM. Stąd czas od produkcji do dostawy 8 tygodni, statek z RPA płynie dłużnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajduje, pokazuje że jest przyjęty do portu 16 .03.19

(dziś mamy 25) brak nazwy statku czyli jeszcze nie

załadowany jest -dobrze myślę .......

 

Pewnie tak, powinna pojawić się informacja jak niżej ...sam transport pociągiem trwa kilka dobrych dni "Arrival at Port by Rail" ...mój dziś jest dopiero w EMDEN


Cars handled at Durban RoRo

VIN Operation Tally Time Vessel Name Voyage Carrier Carrier Registration

WBATR55010NDxxxx Arrival at Port by Rail 20-FEB-2019 10:58 - - - -

WBATR55010NDxxxx Left the Port by Ship 28-FEB-2019 20:09 GLOVIS SPIRIT 033 - -

 

U mnie pisze na dzień dzisiejszy Arrival at Port by Road 16-MAR-2019 08:51

Czyli wychodzi że mój leci drogą ktoś ma samolotem ? :D


Widzę że u ciebie po 8 dniach jest na statku a u mnie 10 dni i hu wie co

Edytowane przez MARIUSZ3636
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz3636,

Musza „uzbierac” pelen statek, o ile dobrze pamietam ok 435 samochodow. Czas z jakim sie spotkalem w przypadku samochodu kolegi z ktorym razem zamawialismy X3 to dostawa „by Road” 13.02 a rejestracja na statku 01.03.2019 ...więc cierpliwosci zycze :D

Milo miec swiadomosc, ze samochod juz zostal wyprodukowany i wiemy gdzie jest :)


Moj dzisiaj dotarl do Bremehaven !

Ciekawe ile zajmie transport do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale X od iluś tam lat klepią w USA. Skąd wam to RPA sie przyplatało :roll:

Rozumiem, ze byles przekonany ze Twoja X3 bedzie wyprodukowana w usa a tu RPA :)

A to jest nowa fabryka (zburzyli stara i w jej miejsce postawli nowa) ...wedlug mojej wiedzy X4, Nowa X5 i X3 (wersje „M” )sa produkowane w USA. Akurat fabryka RPA nie budzi watpliwosci co do jakosci ...fabryka z tradycjami :roll:

Zaciekawiłes mnie tą informacją więc zapytałem dealera jak to jest. Odpowiedź brzmiała że część jest robiona w RPA a część w USA. Moja miała niby w Ameryce być wyprodukowana. Ale tak jak piszesz chyba RPA ma lepsza jakość bo na dzisiaj miałem termin odbioru ale odwołali bo jest akcja serwisowa na pompy hamulcowe :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygii

Ktoś na forum pisał że najdłużej trwała właśnie dostawa z breme do dilera , no ale oby nie , w każdym bądź razie bliżej masz jak dalej , daj znać kiedy będziesz odbierał

 

Wszystko możliwe, zawsze sam mogę pojechać po odbiór do Niemiec ...choć zakładam, że termin dostawy determinuje umowa leasingu 15-04 :)

A tak na poważnie, jak widzę, jak sprzedawcy podaje nie rzetelne dane co do min. terminów dostaw ...to swojego (polecanego do kumpla) powinienem "uściskać" :D

Dam dam znać :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale X od iluś tam lat klepią w USA. Skąd wam to RPA sie przyplatało :roll:

Rozumiem, ze byles przekonany ze Twoja X3 bedzie wyprodukowana w usa a tu RPA :)

A to jest nowa fabryka (zburzyli stara i w jej miejsce postawli nowa) ...wedlug mojej wiedzy X4, Nowa X5 i X3 (wersje „M” )sa produkowane w USA. Akurat fabryka RPA nie budzi watpliwosci co do jakosci ...fabryka z tradycjami :roll:

Zaciekawiłes mnie tą informacją więc zapytałem dealera jak to jest. Odpowiedź brzmiała że część jest robiona w RPA a część w USA. Moja miała niby w Ameryce być wyprodukowana. Ale tak jak piszesz chyba RPA ma lepsza jakość bo na dzisiaj miałem termin odbioru ale odwołali bo jest akcja serwisowa na pompy hamulcowe :duh:

 

Akcja serwisowa a poziom jakości w zakładach to dwie różne rzeczy. Za jakość dostarczanych części odpowiada dostawca i to nie wina zakładu, że pompy są do poprawienia. Nie ma tu znaczenia czy to RPA czy Stany.

Co do jakości w poszczególnych zakładach, standardy i wymagania są takie same, inaczej panowałby globalny bałagan w koncernie. Proces produkcji także wygląda tak samo, stosowane narzędzia, IT itp. Oczywiście mam na myśli ogół procesu, procedury, dokumentację, weryfikację itp. Wiadomo, że jeśli montuje się inne podzespoły bo inny model albo wersja, może się różnić.

Zasadniczo więc dzielenie zakładów na lepszą i gorszą jakość nie ma sensu bo dopuszczalny odsetek claimów w wiodących koncernach to poniżej jednego promila (po zjechaniu z taśmy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.