Skocz do zawartości

BMW 1 E87 problem z wtryskami


Siwysiwers26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie i Panie jestem tu nowy wiec proszę o wyrozumialosc. Od niedawna jestem posiadaczem

BMW 1 116i 2.0 benzyna 122KM. Silnik na wtryskach bezpośrednich. Otóż problem jest taki ze

Przy odpaleniu zimnego silnika jak tylko wyłączy się ssanie, obroty spadają na około 600 i zaczynaja

falowac , po czym silnik łapie błąd i tu zaczyna się zagadka, otóż zaczęło się od wypadania zapłonu na 4 i 1 cylindrze,

a ze one chodzą w parach ( 1 i 4 , 2 i 3) to zaminilem 4 wtrysk na 3 ci , komputer pokazał wypadanie na 2 i 3 cylindrze. Czyli wychodziłoby na to ze jeden wtrysk jest padnięty, zamowilem nowy wtrysk podmieniłem ten z 3 ciego cylindra. Po odpaleniu zimnego silnika komputer znów wykazał wypadanie zapłonu ale tym razem na 1 waszym cylindrze. Może ktoś podpowie o co może chodzić! Bo ja już się zaczynam powoli gubic w tym . Mam dwa pomysły , albo wtryski potrzebują kalibracji ( czego jeszcze nie robiłem bo nie mam na type zaawansowanego sprzętu) albo padnięty któryś moduł od sterowania wtryskami w ECU.

Może ktoś podpowie?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Założyłeś wtryskiwacz bez kodowania? :roll: z Twojego opisu wychodzi, że teraz masz tylko dwa prawidłowo wpisane do sterownika, więc jak tu można analizować dalej? Komputer z programem do bmw i ocena parametrów, oczywiście po uprzednim zakodowaniu wtryskiwaczy. Procedura bmw przewiduje wymianę kompletu, choć oczywiście nie zawsze jest to konieczne.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dokładnie tak jak kolega maniek u góry napisał, najpierw podstawa później zamartwianie się :) Napisz czy coś z tego wyszło, czy jednak wtryski były ok :) Tutaj http://www.wtryskiwacz.com/aktualnosci/gdzie-kupic-wtryski-zeby-nie-zalowac w razie wu masz kilka info na temat gdzie kupować wtryski. Edytowane przez Black&Beige
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak problem cokolwiek ruszyłeś, bądź rozwiązałeś?

 

No wiec tak. Wtryski zostały wymienione, cewki i świece również. Wtryski zaprogramowane i sprawdzone ich parametry, wszystko w normie. I problem nie znikł. Przy odpaleniu auta na zimnym silniku najpierw falują obroty po czym zaczyna migać check engine i komputer diagnostyczny pokazuje błąd wypadanie zapłonow i za każdym razem pokazuje błąd na innym cylindrze, raz pokazuje 1,4 . Następnym razem 3 itd. Spalanie poszło w kosmos , około 15-16 litrów (?!) już sam nie wiem , jedyne co mi przychodzi do głowy to walnięte ECU. Mam zabookowane testowanie ECU na przyszły tydzień . Mam nadzieje ze to rozwiąże problem, bo ponoć wypadanie zapłonow to klasyczny błąd który może powodować walniete ECU, zastanawia mnie tyko spalanie. Może być to spowodowane tym ze ECU podaje złe info do wtrysków? Już sam nie wiem, bo niby komputer diagnostyczny pokazuje dobre parametry działania wtrysków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wtryskiwacze nowe?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Aha, jasne..czyszczenie nie przywróci ich parametrów. Powtarzam się, ale tych wtryskiwaczy nie kupuje się używanych, 90% jest niesprawnych.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Odświeżam temat.

Wtryski założone nowki , zakodowane , wszystko pięknie, wypadanie zapłonow zniknęło.

Jednak jeden problem pozostał, na biegu jałowym rzuca silnikiem, obroty nie szaleją, nawet nie

Falują , jedyne co to na jałowym na światłach czuć tak jakby silnik chodził na prawo i na lewo , nie wiek

Jak to opisać. Spalanie dalej w granicach 13 l w mieście nie mam już pomysłów. Jedyne co mi przychodzi

Do głowy to w moim aucie jest funkcja start/stop która nie działa , ale podobno jezeli dzieje się coś nie tak z silnikiem to ona sama przestaje działać. Czy ktoś ma może jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto podłączam pod oryginalne oprogramowanie BMW. Nie no raczej nie poduszka, bo to wtedy są wibracje a tu ewidentnie rzuca tym silnikiem tak jakby na boki. No i to spalanie , mam wrażenie ze to jest jakos ze sobą połączone, ale ręce mi już opadają poprostu , nie wiem za bardzo jak to ugryźć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Analiza parametrów..jedź do kogoś kto wie jak z tego skorzystać a nie jest tylko wymieniaczem na podstawie błędów.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.