Skocz do zawartości

F13 Deska rozdzielcza odbicie w szybie oraz szum z nadkoli


--maly--

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Chciałem zapytać czy tylko ja widzę ten problem czy inni użytkownicy również.

Mianowicie od pół roku odkąd mam ten samochód strasznie drażni mnie refleks deski rozdzielczej odbijajacy się w szybie zwłaszcza wyświetlacza hud który odbija się w przedniej szybie i przeszkadza podczas jazdy. Największy problem jest podczas nocnej jazdy gdzie światła latarni oraz mijających aut odbijają się od head upa i na szybie mam piękne cienie ale nawet za dnia widzę całą deskę odbitą w szybie. Uprzedzam pytania deska w skórze ale czyszczona matowymi środkami po prostu szyba nie jest antyrefleksyjna i jej duże pochylenie powoduje te odbicia. Jak tylko kupiłem ten samochód to w nocy szmatkowałem szybę myśląc że jest brudna w polu widzenia.


Druga sprawa to słabe wyciszenie nadkoli jak w japońskich autach na małych prędkościach słychać wyraźnie szum opon a jak na drodze są kamyczki pięknie słychać jak odbijają się od nadkoli. W żadnym bmw nigdy tak nie miałem za to często taki efekt jest w japończykach. Przy szybkiej jeździ już nic się nie zmienia i nie przeszkadza. Jak jeżdżę tym autem dłużej też się przyzwyczajam i nie zwracam uwagi ale jak przesiadam się do f13 z innych aut zawsze zwraca to moją uwagę.


Jeździłem kolegi f06 i również ma te obydwie przypadłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
U mnie też się deska odbija w szybie, zwłaszcza biała nić. Myślę że można się do tego przyzwyczaić jak np do podgrzewanej przedniej szyby w Fordzie. Jedni widzą te mikro druciki inni nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Racja, zauważyłem odbijający się headup i część deski. Ostatnio na okresowym czyszczeniu pokrywali mi czymś deskę co w sumie zmatowiło skórę ponieważ wcześniej świeciła się bardziej.

Moi spece używają Gtechniq więc może coś znajdziesz na ich stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.