Skocz do zawartości

Zmiana gwintu na ori


Dzanii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań w tym temacie, ponieważ kupiłem e39 tourning 530d 2001 w m pakiecie no i poprzedni właściciel sobie trochę pozmieniał w zawieszeniu, ładnie to wygląda ale teraz wiem ze dalej tego nie zniosę. Mianowicie z przodu wstawił gwint, a tył nivo w komputerze obniżony, no i teraz wiem ze tył to w kompie a przód ? Kupiłem Macphersony od 2,5 tds nawet nie wiem czy będą pasować, ale czy po za tym cos jeszcze muszę wymienić, słyszałem ze stabilizatory tez prawda to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zmienione, niestety na używki ale teraz już wiem ze mogę się przymiezac na nowe. Chciałbym się od was dowiedzieć czy jest różnica prawy a lewy cały mcpherson bo wsadzilem jak lecialo i cos mi stuka tam takie gluche dźwięki oraz na trasie tak jakby mi czasami zmienia sobie drogę jazdy zlatuje mi na prawo musze kontrowac i dziś sciagnelem koło w obawie ze może czegoś nie dokrecilem i ujrzałem amortyzator w takim stanie https://zapodaj.net/b5e656b40f659.jpg.html a luz jest na dole na wahaczu na gumie i to pewnie mi tak tak stuka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma różnicy w amortyzatorach, delphi nie kojarzy mi się z niczym dobrym, w tym przypadku również.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Amortyzator, sprężyna, górne mocowanie - są takie same.


To co wrzuciłeś to szrot, więc ciesz się, że czasem jedzie prosto :mrgreen:


Amortyzatory, spręzyny, komplet wahaczy, jak na dobrych częściach to na kilka tysi polecisz za nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przyznam racje szit kupiłem i zamontowałem tym bardziej ze to seryjne a samochod w m pakiecie. Przymiezam sie do kupna nowych m-technik, ale musicie mi troche pomóc to do kupy zebrać. Mam upatrzone amory sasch https://allegro.pl/oferta/amortyzatory-przod-bmw-5-e39-sport-m-technik-sachs-7612463434 , ze spręzynami cieżko na allegro dowiadywałem sie w aso i wezme od nich. Powiedzcie mi co jeszcze do tego musze dokupic zeby to zamontowac bez problemów, napewno odboje, no i w tym amortyzatorze nie widze tych łożysk górnych. Mógłby mi ktos co sie zna na tym, po koleji napisac co kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kup sobie w jakimś rozsądnym sklepie:

czescidobmw.pl

mautoczesci.pl

aso-bmw.pl


Tam też Ci doradzą odpowednio co i jak, wystarczy że vin wyślesz i napiszesz co i jak, to Ci skompletują odpowiednio wszystko pod furę..


Zamów komplet w jednym z nich, nawet jak kilka pln więcej zapłacisz, to będzie pewność, że napewno z oficjalnej dystrybucji i firma nie zniknie z rynku zanim gwarancja Ci minie, bo wszystkie trzy już są na rynku bardzo długo.


A co? Zależy co chcesz/potrzebujesz.

- amortyzatory Sach oczywiście, ewentualnie monroe - pod m-technika

- górne mocowania - jeśli trzeszczą, skrzypią czy przekakują podczas kręcenia - to tak

- odboje i osłony są również inne do m-paka - warto wymienić przy nowych amortyzatorach

- sprężyny możesz z ASO - sam kupiłem, później żałowałem, że eibacha nie kupiłem - kupa siana a fura stałą za wysoko

- jak nie masz, to jeszcze gumy między kołnież amortyatora a sprężynę


No i wahacze, jak masz luzy też warto wymienić. Sam zakupiłem do poprzedniej Meyle HD - komplet wahacze i łączniki na przód za około 2k był i gwarancja na 5 lat (w czescidobmw.pl takie dawali), jak drążki to można przy okazji jeszcze gumy stabilizatora zamówić, po kilkanaście pln chodzą.

Edytowane przez madseason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Napisałem na tej 1 stronie czy mi skompletuja całość, tej 2 strony nie ogarniam. Co do wahaczy to chce wymienić po jednym na stronę w tym co luz jest, reszta wyjdzie w praniu, mam nadzieje ze się zakończy na tych dwóch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Druga strona to warsztat kolegi z forum. Napiszesz maila to Ci też pewnie dadzą wycenę. Plus taki, że jak jesteś z Wawy to możesz do nich do Legionowa podjechać osobiście odebrać, albo nawet spróbować umówić się na jakąś robotę, ale terminy mają odległe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak działają sklepy, które dbają o klienta :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po wymianie, super komforcik jest te amortyzatory sachs extra, ale jest problem mianowicie juz z daleka jak się patrzy na przód prawa strona niżej miezylem metrowka jest 1.5 cm różnicy wiecie może co się mogło stać. Przyoszczedzilem na sprezynach kupiłem używane ale ori z mpaka może to to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja używanych bym nie ładował, swoje już przeżyły i spasowały się ze starym samochodem, zawsze prawa stona będzie bardziej wytłuczona, poza tym jaka pewność, że z jednego samochodu dostaniesz i od tej samej wersji, eibacha możesz mieć za kilka stówek komplet, więc po co kombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam. No to się nacieszylem zawieszeniem, miną równo miesiąc i wczoraj zgrzyt, na początku tylko jak skrecalem kołami w lewo dziś już w obie strony. Ściągnęłem koło okazało się że to wachacz górny ta guma w nim skrzypi. Wpryskalem pol WD i ucichlo. Pytanie co się stało z nim trefny czy co ? I czy jak powrócą zgrzyty to chyba do reklamacji oddać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To ten używany, czy jakiś kupiłeś w końcu? Jeśli nowy to jakiej firmy?


Jak zakładałeś to był dokręcany pod obciążeniem samochodu, czy w powietrzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowane były w powietrzu.

Tuleje wahaczy należy dokręcać w położeniu roboczym, tj. pod normalnym obciążeniem. W każdym innym przypadku podlegają skrajnym naprężeniom bądź zerwaniu bardzo, bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie, dokręca się z kołem na glebie, ewentualnie na kobyłce.

Wahacze Lemforder lub Meyle, najlepiej HD, jak chcesz mieć na dłużej, jak dziadostwo zamontujesz to nawet jak dobrze skręcisz rozsypie Ci się po 20-30 tysiącach. Były już tematy o tym. Szczególnie masterSport, osobiście doświadczyłem SLR, który po 2 tysiącach się rozsypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma tu średniej półki, jest lemforder/meyle hd albo badziewie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następny problem z tym autem. Podczas normalnej jazdy zapaliła się kontrolka od dsc. Po ponowny odpaleniu silnika gasla i po paru minutach znów , tak było z 5 razy, teraz została już na stałe. Dziś podłączyłem pod komputer i oto błędy https://ibb.co/m0QSxNR . Może jest ktoś kto wie od czego zacząć to naprawiać, może będę mógł to sam ogarnąć, dysponuje inpa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak widać oba przednie czujniki abs, sprawdź wtyczki i wiązki. Do tego na deser synchronizacja czujnika kąta skrętu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.