Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Ktoś wie jak działają te przełączniki na interfejsie i do czego są ?

Testowałem to na swoim aucie e83 306D5 2008r i po podłączeniu do auta z inpa nie widzę różnicy po przełączaniu przełącznika w inne pozycje.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

pisałem setki razy :search: :reading2:

tylko dla interfejsu K-dcan

przełącznik jest do połączenia pinu 8 z pinem 7 , aby obsługiwać dwie linie K w modelach obd2 (2000rok )

E39, e46,e52,e53,e83 w tych modelach są dwie linie K

na pinie 7 silnik , skrzynie (automatyczna i rozdziału momentu obrotowego w 4x4),

pin 8 reszta modułów (EWS, zegary , DSC, klima, itp

w e60,e65, e8x, e9x do 2007/03 linia K jest na pinie tylko 7 (pin 8 nie ma znaczenia ) po 2007/03 jet już d-can na pinie 6 i 14


od 2008 w niektórych modelach jest ethernet na pinie 8 , dokładnie to jego uruchomianie i tu jest problem, jak są na stałe połączone piny 7 z 8 ,

zablokuje diagnostykę na dcan dlatego rozłącza się pin 8 aby ethernet się nie uruchomił i nie zablokował diagnostyki na DCAN :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Din76 instaluje INPE na win7 według twojej instrukcji na kablu FT232RL , tylko nie wiem czy tak ma byc u Ciebie na filmie po właczeniu INPY sa czarne kropki przy battery i ignition a u mnie nie ma przy nie podłaczonym aucie . Czy one dopiero sie pojawia jak podłacze ?? Jak miałem e39 to od razu mi sie pokazywało ON przy podłaczonym kablu na kompa

A jak sie zmienia port w INPIE ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobry kabel to kropki powinny zrobic sie czarne po wlaczeniu zaplonu, czesto tez jest tak ze lewa zrobi sie czarna po podpieciu pod usb a prawa dopiero po wlaczeniu zaplonu.

Ale mialem tez dcany które mialy czarne kropki od razu po podpieciu pod usb i dzialaly dobrze.Wszystko zalezy od elektroniki i wsadu. Od razu napisze ze kolor plytki nie swiadczy o niczym :)

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy interfejsy z Allegro poniżej 100 zł będą działać czy to kasa wyrzucona w błoto, np https://allegro.pl/oferta/polski-interfejs-bmw-e39-e46-e60-e90-96-06-inpa-pl-4946169903

Jeśli te się nie nadają to jaki jest coś wart ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu borykam się z instalacją inpy. Kiedyś mi się udało ale potem był stawiany nowy system i nie mogę sobie teraz z tym poradzić.

Czy ktoś z Was wie, co może oznaczać błąd przy uruchamianiu:

"Nie znaleziono punku wejścia procedury__apiResultReal@16 w bibliotece api32.dll." ?


System windows 7 64bit i inpa z konta młodzik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pobrałem ze strony iBMW program Inpa z całym zestawem. Posiadam BMW e92 325d m57t2 z 2007r. Wszytko działa dobrze do czasu gdy chcę połączyć się ze sterownikiem silnika.

Przechodzę kolejno:

"E90" > "Motor" > "DDE 6 dla M57TOP / M57TU2" i wyskakuje błąd:


Oczekiwanie na sterownik: "D60M57D0, D62M57B0" nie znaleziono.

Znaleziono sterownik: 'D60M57A0' .

Program będzie zatrzymany.


Rozumiem, że nie ma wpisanego mojego sterownika w ten skrypt. Stąd moje pytanie.

Muszę zainstalować nową Inpę która ma wpisany ten sterownik, czy uaktualnić któryś z plików w podfolderach?


Dzięki wielkie za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam

Pobrałem ze strony iBMW program Inpa z całym zestawem. Posiadam BMW e92 325d m57t2 z 2007r. Wszytko działa dobrze do czasu gdy chcę połączyć się ze sterownikiem silnika.

Przechodzę kolejno:

"E90" > "Motor" > "DDE 6 dla M57TOP / M57TU2" i wyskakuje błąd:


Oczekiwanie na sterownik: "D60M57D0, D62M57B0" nie znaleziono.

Znaleziono sterownik: 'D60M57A0' .

Program będzie zatrzymany.


Rozumiem, że nie ma wpisanego mojego sterownika w ten skrypt. Stąd moje pytanie.

Muszę zainstalować nową Inpę która ma wpisany ten sterownik, czy uaktualnić któryś z plików w podfolderach?


Dzięki wielkie za pomoc :)

 

Na początek podmień pliki prg i grp na te z ista bo są przeważnie świeższe. Przynajmniej tool32 coś popatrzysz w diagnozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Moglby ktoś z Was podeslac link do IPNY wspolpracujacej z F30 2017?

Mam stary interfejs (K+DCAN), którego uzywalem do E60 wraz z INPA.. I chciałbym uzyc go do F30 tylko w celu usuniecia bledu..

 

same błędy powinien skasować skrypt ogólny z serii F. Możesz również załadować f01.prg do tool32 i skasować błędy przez job FS_LOESCHEN_FUNKTIONAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przechodzę kolejno:

"E90" > "Motor" > "DDE 6 dla M57TOP / M57TU2" i wyskakuje błąd:


Oczekiwanie na sterownik: "D60M57D0, D62M57B0" nie znaleziono.

Znaleziono sterownik: 'D60M57A0' .

Aby była diagnostyka musisz otworzyć swój plik w EC-APPS/INPA/SGDAT/ DDE6M57.IPO

i wpisać swój silnik jest do tego specjalna aplikacja DecodeIPO.exe

obok starego dopisać nowe odmiany będzie to wyglądać tak D60M57A0,D60M57D0, D62M57B0

trzeba też zaktualizować pliki w SP-daten e60 w EDIABAS/ECU

możesz też znaleść plik DDE6M57.IPO nowszy w nowszej wersji INPA i zamienić w INPA/SGDAT

będzie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam

Od jakiegoś czasu borykam się z instalacją inpy. Kiedyś mi się udało ale potem był stawiany nowy system i nie mogę sobie teraz z tym poradzić.

Czy ktoś z Was wie, co może oznaczać błąd przy uruchamianiu:

"Nie znaleziono punku wejścia procedury__apiResultReal@16 w bibliotece api32.dll." ?


System windows 7 64bit i inpa z konta młodzik..."



Naprawdę nikt nie ma pomysłu co dalej robić, by nie restartować systemu. Zapis w zmiennych środowiskowych poprawiałem - bez skutku.

Już mi ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może podać gdzie można znalezć działającą INPE po win 7 32 bit? zainstalowałem już conajmniej 5 róóżnych i za kazdym razem otrzymuję INPE bez możłiwości wyboru modeli ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z podłączeniem inpy z samochodem. Samochód to bmw e36, m52b28 1997r. Mam zrobiony interfejs według schematu: https://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1650885-%28Almost%29-free-DIY-ADS-interface

Inpa to 5.0.2 na komputerze z rs232 windows xp 32bit, sterowniki ads itp wszystko zainstalowane. Po podłączeniu kabla do samochodu zapalają się tylko kontrolki battery i ignition i świecą się cały czas niezależnie od tego czy jest zapłon włączony. Program nie łączy się z żadnymi modułami, wyskakuje błąd ifh-0009. Proszę o pomoc, gdzie szukać przyczyny, czy ten schemat interfejsu pasuje w ogóle do tego rocznika auta itp? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Daj sobie spokój z taka samoróbka. Do e36 ma byc ADS. Nie bez powodu siedzi tam GAL a nie tranzystory, gdyby było to takie proste to siedziałby tam tylko one od początku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zawsze miałem mniejszy lub większy problem z INPĄ, teraz wygrzebałem jakiegos starego netbooka i chcę go przeznaczyć tylko i wyłącznie do diagnozy mojego BMW.

Jaki system najlepiej współpracuje z INPĄ? W tej chwili mam WIN7 64bit, powinienem zainstalowac XP 32 bit czy jaki?


Chcę mieć możliwość łączenia się z możliwie njawiększą ilością modeli, chcę INPĘ, WinKFP oraz Rheingolda.


Więc, który system najlepszy?


Dzięki

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.