Skocz do zawartości

x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem


Sergio88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 703
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko troche slabo w nowym aucie zaczynac od kombinowania i kodowania oczywistych rzeczy ... o gwarancji nie wspominajac

Co do skretnej tylnej osi to w Audi tez nie widac tego na postoju , trzeba powoli jechac , jezdzilem przez prawie 2 lata SQ7 i niewiem jakim cudem zrobili tak zwrotne i latwe do parkowania auto , zreszta o 15 cm dluzsze od g05.

Tam to naprawde funkcjonuje idealnie , mam nadzieje ze w bmw to poprawia.

 

SQ7 jest odczuwalnie szybszy od m50d?

Jak porównasz współpracę skrzyni biegów z silnikiem w tych samochodach.


Testowałem zwykle q7 i a7 (w normach WLTP) to oprócz przycięcia mocy przy starcie miałem odczucia nerwowej pracy skrzyni biegów tiptronik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@Game_ jesli przy 140 masz 11,1 to przy 170 bedziesz mial conajmniej 15 w benzynie. Niestety im wyzsza predkosc tym spalanie bardziej wykladniczo rosnie do gory. Jak ja testowalem swoja g30 530xi to przy 120km/h bylo to okolo 6,2 - 6,5 to przy 180 bylo 14-19 (nie pamietam dokladnie ale duuzo duzo wiecej niz przy 120). Oczywiscie pomiar byl kasowany po osiagnieciu predkosci a nastepnie jechalem ze stala predkoscia przez kilkanascie km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Zamówiłem x5 14 grudnia 2018 Z wybranego wyposażenia lasery ,360 kamery, wentyle,

Do dziś nie mam informacji z salonu kiedy dostanę auto , podobno restrykcje na wyżej wymienione wyposażenie

Ktoś coś z kolegów wie powie podpowie,..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko troche slabo w nowym aucie zaczynac od kombinowania i kodowania oczywistych rzeczy ... o gwarancji nie wspominajac

Co do skretnej tylnej osi to w Audi tez nie widac tego na postoju , trzeba powoli jechac , jezdzilem przez prawie 2 lata SQ7 i niewiem jakim cudem zrobili tak zwrotne i latwe do parkowania auto , zreszta o 15 cm dluzsze od g05.

Tam to naprawde funkcjonuje idealnie , mam nadzieje ze w bmw to poprawia.

 

SQ7 jest odczuwalnie szybszy od m50d?

Jak porównasz współpracę skrzyni biegów z silnikiem w tych samochodach.


Testowałem zwykle q7 i a7 (w normach WLTP) to oprócz przycięcia mocy przy starcie miałem odczucia nerwowej pracy skrzyni biegów tiptronik.

Jako odwieczny fan BMW musze przyznac ze tak, najwieksza roznica jest przy przyspieszaniu przy duzych predkosciach.

Te 0,5 sekundy od 0 do 100 tez jest odczuwalne , w jednym i drugim skrzynia z silnikiem jest zgrana jak trzeba w mojej opini.

Te V8 w Audi naprawde ciagnie przeokrutnie przy kazdej predkosci , nawet przy grubo ponad 200 ciagnie jak zly.

Beznadziejne wrazenie co do zgrania skrzyni z silnikiem mialem po jezdzie Q8 3.0tdi , bardzo odczuwalna zwloka w przyspieszeniu po wcisnieciu

gazu do tego stopnia ze mialem wrazenie ze cos jest zepsute ale po konsultacji podobno tak jest.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamówiłem x5 14 grudnia 2018 Z wybranego wyposażenia lasery ,360 kamery, wentyle,

Do dziś nie mam informacji z salonu kiedy dostanę auto , podobno restrykcje na wyżej wymienione wyposażenie

Ktoś coś z kolegów wie powie podpowie,..?

Na zamowieniu masz podana date odbioru auta i warunki dostawy ...

Sprzedawca powinien Ci podac tydzien w ktorym auto sie wyprodukuje ,

dodajesz do 6 tygodni na transport morski , 2 - 3 tygodnie na dostawe na statek w US , dostawe z Bremmenhaven na plac BMW w PL ,

logistyke , clo , dostawe do Twojego salonu , rejestracje .

Ja swoja G05 zamowilem ok.10 pazdziernika a odebralem 7 stycznia .

Reasumujac ponizej 3 miesiecy raczej bedzie ciezko.

Co do restrykcji to sprzedawca przy skladaniu zamowienia jasno podaje info na co sa nalozone ( czyli z jakimi dodatkami w danym cyklu produkcyjnym nie zloza auta )

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko troche slabo w nowym aucie zaczynac od kombinowania i kodowania oczywistych rzeczy ... o gwarancji nie wspominajac

Co do skretnej tylnej osi to w Audi tez nie widac tego na postoju , trzeba powoli jechac , jezdzilem przez prawie 2 lata SQ7 i niewiem jakim cudem zrobili tak zwrotne i latwe do parkowania auto , zreszta o 15 cm dluzsze od g05.

Tam to naprawde funkcjonuje idealnie , mam nadzieje ze w bmw to poprawia.

 

SQ7 jest odczuwalnie szybszy od m50d?

Jak porównasz współpracę skrzyni biegów z silnikiem w tych samochodach.


Testowałem zwykle q7 i a7 (w normach WLTP) to oprócz przycięcia mocy przy starcie miałem odczucia nerwowej pracy skrzyni biegów tiptronik.

Jako odwieczny fan BMW musze przyznac ze tak, najwieksza roznica jest przy przyspieszaniu przy duzych predkosciach.

Te 0,5 sekundy od 0 do 100 tez jest odczuwalne , w jednym i drugim skrzynia z silnikiem jest zgrana jak trzeba w mojej opini.

Te V8 w Audi naprawde ciagnie przeokrutnie przy kazdej predkosci , nawet przy grubo ponad 200 ciagnie jak zly.

Beznadziejne wrazenie co do zgrania skrzyni z silnikiem mialem po jezdzie Q8 3.0tdi , bardzo odczuwalna zwloka w przyspieszeniu po wcisnieciu

gazu do tego stopnia ze mialem wrazenie ze cos jest zepsute ale po konsultacji podobno tak jest.

 

Dokładnie tak, byłem na jeździe testowej tym q8 silnik za słaby do tego auta, skrzynia w mojej opini dramat. Zdecydowanie lepiej działa DSG w Tiguanie jak to cudo w tym Audi. Sedno sprawy byłem wyleczony w 30min z q8 w tej konfiguracji, a innego silnika na razie niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy BMW x5 ma aktywne stabilizatory tak jak tuareg ?

Tak , jest to opcja - nazywa sie zawieszenie adaptacyjne M Professional.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Zamówiłem x5 14 grudnia 2018 Z wybranego wyposażenia lasery ,360 kamery, wentyle,

Do dziś nie mam informacji z salonu kiedy dostanę auto , podobno restrykcje na wyżej wymienione wyposażenie

Ktoś coś z kolegów wie powie podpowie,..?

Na zamowieniu masz podana date odbioru auta i warunki dostawy ...

Sprzedawca powinien Ci podac tydzien w ktorym auto sie wyprodukuje ,

dodajesz do 6 tygodni na transport morski , 2 - 3 tygodnie na dostawe na statek w US , dostawe z Bremmenhaven na plac BMW w PL ,

logistyke , clo , dostawe do Twojego salonu , rejestracje .

Ja swoja G05 zamowilem ok.10 pazdziernika a odebralem 7 stycznia .

Reasumujac ponizej 3 miesiecy raczej bedzie ciezko.

Co do restrykcji to sprzedawca przy skladaniu zamowienia jasno podaje info na co sa nalozone ( czyli z jakimi dodatkami w danym cyklu produkcyjnym nie zloza auta )

 

Roznie to bywa z tymi dostawami. Zamowiłem 10 grudnia, termin odbioru do 30 marca. W piatek telefon od dealera ze samochod juz w Polsce i w nadchodzacym tygodniu bedzie na placu w salonie. Okazało sie ze wyprodukował sie 13 Stycznia a 7 lutego juz przypłynał. Jak dla mnie ekspresowo to poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie produkcja 19.02 odbiór do 23.03, czyli miesiąc od produkcji do dostawy, mam nadzieje, że nie bedzie żadnych opóźnień. Jak składałem zamówienie na 3.0d, nie można było zamówić laserów.

 

Dziwne z tymi laserami bo ja w zeszłym tygodniu podczas konfiguracji mogłem śmiało brać. Tylko czas oczekiwania by się wydłużyl. Czy pytałeś o elektryczną rolete w bagażniku?? Mi powiedzieli ze jest to pod kodem 418 pakiet akcesoriów do bagażnika. Chciałbym potwierdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie produkcja 19.02 odbiór do 23.03, czyli miesiąc od produkcji do dostawy, mam nadzieje, że nie bedzie żadnych opóźnień. Jak składałem zamówienie na 3.0d, nie można było zamówić laserów.

 

Dziwne z tymi laserami bo ja w zeszłym tygodniu podczas konfiguracji mogłem śmiało brać. Tylko czas oczekiwania by się wydłużyl. Czy pytałeś o elektryczną rolete w bagażniku?? Mi powiedzieli ze jest to pod kodem 418 pakiet akcesoriów do bagażnika. Chciałbym potwierdzic

 

Tak, roleta i listwy antypoślizgowe bagażnika. Pakiet akcesoriów do bagażnika mieści się też w pakiecie First Class.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie produkcja 19.02 odbiór do 23.03, czyli miesiąc od produkcji do dostawy, mam nadzieje, że nie bedzie żadnych opóźnień. Jak składałem zamówienie na 3.0d, nie można było zamówić laserów.

 

Dziwne z tymi laserami bo ja w zeszłym tygodniu podczas konfiguracji mogłem śmiało brać. Tylko czas oczekiwania by się wydłużyl. Czy pytałeś o elektryczną rolete w bagażniku?? Mi powiedzieli ze jest to pod kodem 418 pakiet akcesoriów do bagażnika. Chciałbym potwierdzic

 

Tak, roleta i listwy antypoślizgowe bagażnika. Pakiet akcesoriów do bagażnika mieści się też w pakiecie First Class.

 

Czyli malina i wszystko git.Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w adaptacyjnych reflektorach diodowych LED w pakiecie innowacji (chciałem lasery ale musiałem wziąć LED bo zamówiłem 30d :? ) przedni kierunkowskaz jest ledowy (pasek) czy jest tam żarówka ? Pytam ponieważ ostatnio oglądałem czarne X5 G05 w TEAM Długołęka i niby w specyfikacji auto miało adaptacyjne światła diodowe (w pakiecie), w była tam zwykła żarówka wyglądająca fatalnie. Coś mi tu nie pasuje ponieważ szwagier ma F15 z adaptive led i ma kierunek ledowy :?: który wygada o niebo lepiej i nowocześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwykłym ledzie jest ledowy kierunek z boku lampy, w laserach jest pasek u góry, adaptive led (takie mam zamowione dla siebie ) nie wiem, ale prawdopodobnie tak jak w zwyklym ledzie... siary nie ma, ale pasek to pasek

 

To teraz już nic nie rozumiem z tymi kierunkowskazami, czy w adaptive led bez laserów jest pasek kierunkowskazu z przodu czy nie ? Szwagier ma adaptive LED w swoim F15 ( a tam nie było przecież laserów) i ma fajny pasek kierunkowskazu z przodu :D Z tym kierunkiem z boku to trochę lipa :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Adaptive Led nie ma paska - jest tak jak napisał ktoś wyżej kierunkowskaz z boku.

Czyli trochę ,,lipa wizualna'' z tymi LED adaptive w G05, bo nie wygląda to fajnie i nowocześnie, może to pierdoła ale Adaptive LED w starym F15 wyglądają o niebo lepiej bo tam kierunek z przodu jest w postaci paska LED.Mam tylko nadzieję że same światła w nowym X5 są lepsze :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żaden sposób mi nie przeszkadza ten kierunek - być może za mało widziałem jeszcze X5 z laserami.


Same światła wyglądają moim zdaniem bardzo nowocześnie, także z zaświeconymi tylko dziennymi. Bardzo łatwo po nich odróżnić z daleka X5 od X3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowskazy adaptiv led w G05 wyglądają gorzej niż adapitiv led w F15?

Jestem ciekawy czy ktoś się pokusi do zrobienia łatki w oprogramowaniu zamieniającej miejscami prędkościomierz z obrotomierzem. Obrotomierz po lewej stronie ze wskazówką poruszającą się zgodnie ze wskazówkami zegara ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.