Skocz do zawartości

F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

Lampy zakodowane ale kierunki w klapie nie chodzą może by podczepic je bezpośrednio do przewodów od kierunkowskazów z lamp zewnętrznych tylko nie wiem które to przewody w zewnętrznych bo z klapy jak się domyślam to te które były z nową kością w 1 pinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Lewa w klapie do: REM 174*12b pin17 (biało-czarny)

Prawa w klapie do: REM 174*14b pin12 (czarno-fioletowy)


Wtyczka 174*12b to ta najbliżej tyłu samochodu. 174*14b to ta pierwsza od przodu.


Musisz się wpiąć na przewody, najlepiej takim specjalnym patencikiem zaciskowym, albo po chamsku odizolowując kawałek i lutując przewód do przewodu.


Albo znajdź kogoś z ISTA-P, żeby Ci to zrobił porządnie i zaprogramował REM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne info po własnych doświadczeniach

Więc tak potrzebny zestaw lamp lci, zestaw doposazajacy f30 lamp na lci 224zl

Montujemy dokładnie jak na tym filmie



Lecz zamiast przewodów z zestawu doposazajacego na filmie podłączone są do kości środkowej podlaczamy tak jak opisał to kolega mmv


Lewa w klapie do: REM 174*12b pin17 (biało-czarny)

Prawa w klapie do: REM 174*14b pin12 (czarno-fioletowy)


Wtyczka 174*12b to ta najbliżej tyłu samochodu. 174*14b to ta pierwsza od przodu.


Musisz się wpiąć na przewody, najlepiej takim specjalnym patencikiem zaciskowym, albo po chamsku odizolowując kawałek i lutując przewód do przewodu.


Potrzebne kodowanie zgodne z wartosciami opusanymi na trzeciej stronie przez randalla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

Zastanawiam sie na wymiana lamp w swojej F30 i mam kilka pytan po obejrzeniu tego filmu .

Kolego miał zestaw kabli które kosztują koło 220 zł, na końcu montuje je do kostki lewa wpina w pin 5 a prawa w 13 na tym kończy montaż .

1 I tu jest moje pytanko czy tak przeprowadzony montaż jest prawidłowy - bo jak tak to można samemu to zrobić

2 Rozumie ze i tak trzeba to zakodować aby kierunki świeciły tez na klampie -

3 Czy można tak jeździć bez kodowania -do puki nie znajdzie sie kogoś kto to zrobi

4 Czy znacie kogoś z okolicy Opola ,kto ogarnia takie tematy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest prawidłowy. Można też to zrobić wymieniając całą wiązkę tylnej klapy, ale to droższa opcja.


Wszystko będzie chodziło bez kodowania, ale będą Ci migały co jakiś czas niektóre LEDy. Te przewody, które wpinasz na kable w tych dwóch wtyczkach, o których pisałeś, dają sygnał właśnie na wewnętrzne lampy, bo przed liftem nie było tam migacza i w jakiś sposób trzeba tam doprowadzić jeden kabel więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

Byłem wczoraj w ASO i zapytałem jaki koszt wymiany lamp

Lampy 2000 zł promocja na M performance + wiazka 224 + kodowanie 500 + montaz 300 zł

Czyli wszystko kosztuje 3100 zł brutto

Wiec uważam ze nie ma sensu jezdzenie po stodołach tu masz wpis ze robota zrobiona w ASO gwarancje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mi też się średnio podobają.


A co do jeżdżenia po "stodołach", to 500 zł to dużo pieniędzy i lepiej je mieć niż nie mieć. Druga sprawa, to jakość pracy niektórych ASO. Jest ona mocno, jak to Randall ładnie ujął w temacie lamp, "dyskusyjna" i w tych "stodołach" zrobią to porządniej. :) I uwierz, kolego Slepy10, ale ASO często korzystają z pomocy ludzi z tych "stodół".


Masz kolego numer tej wiązki, która w ASO kosztuje niecałe 300 zł, bo z tego co wiem to oryginalna wiązka do lamp LCI kosztuje około 500 zł? Chyba, że lampy M Performance mają jakieś inne wtyczki i są od razu dostosowane do aut przed liftem. Kiedyś w ASO oglądałem te lampy i coś mi się w nich nie zgadzało w porównaniu do oryginalnych LCI, ale już nie pamiętam co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

61122410220


W przypadku Twojego modelu wiązka jest jeszcze uzupełnieniem instalacji, a nie do wymiany, dzięki czemu jest dużo tańsza. W przypadku np. F32 BMW katalog części nie podaje już tej wiązki tylko całą wiązkę tylnej klapy, która jest dużo droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę dociągnąć od modułu jedną żyłę i przerobić kostki + kodowanie. Jaki program najlepiej kupić żeby to zrobić, oraz żeby go wykorzystać później (odblokowywanie funkcji) to się ISTA nazywa bodajże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.