Skocz do zawartości

E53 3.0d M57 przedlift


chodor7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę podnieść moc w moim bmw. Mam już turbinę GT2260 a teraz czas na wtryski.

Poczytałem trochę forum i są rozbieżne dane.

Chodzi mi o wtryski 0445110216. Czy będą pasować rurki paliwowe, bo gdzieś słyszałem, że niekoniecznie. (ktoś miał te wtryski z e46 204KM i mówił że w e39 nie pasują). Wtryski z diesla biturbo są drogie i nie ma ich zbyt wiele, wiec raczej odpadają.

Czy będą pasować wtryski 0445110131? Pierwsza opcja jest lepsza bo jest ich więcej dostępnych i są tańsze.

Chciałbym uzyskać 550+ NM, moc nie jest mi najistotniejsza, skrzynia manual. Podobno e53 po lifcie (te wtryski i turbo wyżej wymienione, uzyskuje 600NM i 250KM tylko po chipie). Taki wynik w 100% by mnie zadowolił. Czy sprzęgło wytrzyma? Czy sprzęgło w e53 różni się czymś od e39, e46? Bo tam to już robią się problemy... przy takim momencie.

Co jeszcze jeszcze powinienem wymienić, aby uzyskać parametry auta poliftingowego. Słyszałem o MAP sensor. Czy czujniki ciśnienia paliwa będą odpowiednie seryjne? Starczy im zakresu pomiarowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Sam koszt używanych wtrysków jest niewielki, a na obecnych nie przekroczę 230KM. Moim zdaniem nie inwestuję dużych pieniędzy, a zysk może być duży.

Pytanie tylko czy te wtryski podejdą pod rurki, wtyczkę trzeba przełożyć ze starych, to już wiem.

Mam w miarę "zdrowe" auto (mam je już 10 lat), a zamiana na polifta z nie wiadomo jakiego źródła może mnie wpędzić w problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyjrzyj się bardziej zmianie samych końcówek wtrysku, wymianie pompy wysokiego ciśnienia na R90 1600 bar.

Map sensor oryginalny ogranicza cię z doładowaniem do 1,5 bara nad ciśnienia. Map z M47N zakres będzie Ci pozwalał uzyskać jakieś 2.0 bary doładowania...


Rurki zasilające nie będą pasować, tak samo wiązka.

Pozdrawiam Blacharzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.