Skocz do zawartości

430i podniesienie mocy


K7GHOST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Chciałem się zapytać czy ktoś ma już może jakąś wiedzę na temat podniesienia mocy w 430i (b48)?

Wiem, że są boxy https://www.racechip.com/shop/bmw/4-series-f32-33_f36-from-2014/430i-1998ccm-252hp-185kw-350nm.html ale podobno jest to trochę strata pieniędzy.

Auto jest na gwarancji i z tego co słyszałem to gdyby coś się stało i auto wysłało sygnał do BMW o jakimś błędzie lub usterce to zaczynają się problemy z gwarancją.

Rozmawiałem też z kilkoma garażami zajmującymi się podnoszeniem mocy i podobno szykują oprogramowanie "nie do wykrycia". Może któś z was podniosł moc w inny sposób?


Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy autach na gwarancji najczęściej stosuje się BOXy. Można zaryzykować i wgrać softa w jednych z renomowanych firm, ale przed serwisem należałoby ponownie udać się do firmy która chipowała auto w celu przywróceniu oryginału, a potem “wirusa” (po wizycie w serwisie).

Możecie popytać na innych grupach jeszcze, bo np: w grupie i galerii F30 kolega wehyr ma 330i (B48) które jest na gwarancji i po modyfikacji sterownika silnika.

Najlepiej jest zapytać w firmie zajmującym się tym na co dzień, co i jak. Ja jedynie mogę polecić firmę TC-Performance na ewentualne podniesienie mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Badałem temat po zakupie w 2017 roku, generalnie odpuściłem gdyż przy jakiejkolwiek drożdzej naprawie silnika serwis robi sobie prostą weryfikacje czy kiedykolwiek podczas użytkowania auta parametry przekroczyły wartości fabryczne ponad jakąs normę. Wgranie starego softu nic nie da jeśli historia pokazuje że auto regularnie uzyskiwało więcej KM i Nm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.