Skocz do zawartości

Bmw f30 stuki z maglownicy


Kbsquad

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ma 70 tys mil przebiegu i w serwisie wymienili mi tylko lacznik maglownicy z kierownica i napisali ze po naprawie stuki ktore zostaly sa normalnym zjawiskiem. Moj kolega ma ten sam problem w f30 wiec nie wiem czy to normalne zjawisko czy tez problem przekladnia. Slysze stuki gdzy przejezdzam przez progi zwalniajace i wlsnie stuki jak ruszam mocno kierownica w lewo i prawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 70 tys mil przebiegu i w serwisie wymienili mi tylko lacznik maglownicy z kierownica i napisali ze po naprawie stuki ktore zostaly sa normalnym zjawiskiem. Moj kolega ma ten sam problem w f30 wiec nie wiem czy to normalne zjawisko czy tez problem przekladnia. Slysze stuki gdzy przejezdzam przez progi zwalniajace i wlsnie stuki jak ruszam mocno kierownica w lewo i prawo.

Problem może wynikać z luzów na maglownicy które można skasować służy do tego specjalna nakrętka z trzema dziurami znajduje się ona na maglownicy nie wolno tylko przesadzić z siłą dokręcenia ponieważ kierownica przestanie sama odbijać na zakrętach służy to jedynie do kasowania lekkich luzów fabrycznych Jeżeli to nie pomoże to znaczy że maglownica jest do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem zapytać się o akcję serwisową do mojego autka I poinformowali mnie że moje autko nie obejmuje akcja serwisową. Ale kazali dzwonić za jakiś czas bo znają problem I być może moje auto też będzie podlegać naprawie. Więc będę znowu dzwonił za jakiś czas aby się dowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dzisiaj na wymienia śruby. Przed wymianą miałem krótkie puknięcie z przodu podczas wjazdu na niskie krawężniki. Po wymianie stuknięcia już nie ma.

 

U mnie w aucie tez sie pojawilo takie pukniecie ale tylko jak wjezdzam/zjezdzam lewym kolem z krawaznika. Jeszcze nie bylem sprawdzic czy problem dotyczy jakiegos elementu zawieszenia. Czy u Ciebie pukniecie wystepowalo po ubu stronach?

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja nie miałem żadnych stuków ale ostatnio na gwarancji zmieniono dwie "tuleje rozprężne wahacza" z przodu. Ponoć obydwie wylane. Przebieg 48 tkm, zero jeżdżenia po dziurach itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jakies "gumki" wymieniali sami, nawet nie pamiętam co to dokładnie było. Generalnie byłem z czyms innym na serwisie i powiedzieli mi, że jeszcze to zrobią bo coś jest nie tak.

Tak więc jakaś tam akcja jest i jest coś na rzeczy a AG BMW o tym wie.

Przebieg 54000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja byłem dzisiaj na wymienia śruby. Przed wymianą miałem krótkie puknięcie z przodu podczas wjazdu na niskie krawężniki. Po wymianie stuknięcia już nie ma.

 

U mnie w aucie tez sie pojawilo takie pukniecie ale tylko jak wjezdzam/zjezdzam lewym kolem z krawaznika. Jeszcze nie bylem sprawdzic czy problem dotyczy jakiegos elementu zawieszenia. Czy u Ciebie pukniecie wystepowalo po ubu stronach?

 

Nie pamiętam czy puknięcie było z prawej, ale na pewno było w lewym kole.


Sprawdzali całe podwozie i po przebiegu 61 tys znaleźli kończące się klocki z tyłu oraz lekko zużyte odboje na tylnych amorkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju zawsze stuka przy ruszaniu kierownica, kazde f30. Tez mnie to kiedys zaskoczylo, ale stukaja nawet nowe w salonie, wystarczy szybko poruszac kierownica na postoju

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem swoim autem na przegladzie. Poinformalem diagnoste ze mam stuki w lewym kole podczas wjezdzania i zjezdzania z kraweznika. Nie wykryl zadnego luzu ale powiedzial ze jego zdaniem stuki biora sie ze wzgledu na zuzycie gumowego elementu w wahaczu. Nie znam sie na mechanice ale o ile google dobrze mi podpowiada to jest to tuleja wahacza. Diagnosta zalecil wymiane wahacza mowiac ze samej tej gumy sie nie wymienia. Pytalem go czy to nie wina maglownicy ale mowil ze raczej nie. Moze ktos ewentualnie polecic jakis warsztat w Warszawie gdzie beda w stanie sprawdzic czy nie nalezy dokrecic tej nakretki przy maglownicy?

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za polecenie serwisu. Umowilem sie na wizyte na pierwszy wolny termin 9.01.2019.


Wczoraj pojawil sie kolejny problem. Kiedy cofam autem ze skrecona maksymalnie kierownica w lewo jest efekt jakby przeskakiwalo jedno z kol. Jakies sugestie co to moze byc? Termin w Hypertech troche odlegly i zastanawiam sie czy moge bezpiecznie eksploatowac auto do tego czasu.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za polecenie serwisu. Umowilem sie na wizyte na pierwszy wolny termin 9.01.2019.


Wczoraj pojawil sie kolejny problem. Kiedy cofam autem ze skrecona maksymalnie kierownica w lewo jest efekt jakby przeskakiwalo jedno z kol. Jakies sugestie co to moze byc? Termin w Hypertech troche odlegly i zastanawiam sie czy moge bezpiecznie eksploatowac auto do tego czasu.

 


Czy masz xdrive?


Czy to dzwięk jak grzechotka?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.