Skocz do zawartości

F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

No tak się składa że w E90 nie było trzeba kodować dlatego pytam.Widzialem poradniki ale nigdzie nie znalazłem konkretniej odpowiedzi co do kodowania.Co do postów to jest jakiś wyznacznik zaj***istości że się ma dużo że się tak podniecasz?


Ps: Bywało w BMW że jak się nie kodowalo było wszystko ok tylko kierunki szybciej chodziły więc tragedii nie było o takie coś mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ilość postów to poniekąd czas spędzony na forum wynikający w większości z pasji do BMW więc można w tym czasie poszukać informacji... nie podniecam się :|

poczytaj tu:

http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1180852

https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1174188

tu https://drive.google.com/open?id=0B2ZUij0frCfAN3BMVEtUZUVaWkpKOFlfQ2xoQk5xeGRfWlpN oficjalny dokument od BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zacznę polować na Ledy do mojego f36 ale męczy mnie jedna rzeczy czy tył trzeba kodować? jeśli nie zakoduje co się będzie dziać?

 

będą błyskać ledy od kierunkowskazów co kilkanaście sekund

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam mam lampy za bardzo dobre pieniądze ale nie wiem jak je podłączyć są filmiki na necie jak przekonają w kościach piny itp ale może ktoś lepiej wytłumaczy co tak konkretnie trzeba zrobić

Pan od którego chce kupić lampy mówi że potrzebne są tylko kości lci i nic więcej żadnego kodowania itp

Tylko gdzie takie kości dostać? Najlepiej używane by nie kosztowały niewiadomo ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz to dobrze to żadne druciarstwo - ale oczywiście wygodniej zrobić to na gotowym adapterze.


Jak ja u siebie zmieniałem to mieli zestawy tylko do F30, do F31 nie było i trzeba było samemu robić (parę groszy wyszło).


Lampy jednak będziesz musiał zakodować - jak nie zakodujesz to będą działać, ale będziesz miał przy okazji samo-z-siebie błyskanie lamp co kilkadziesiąt sekund.

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kup bimmercode i wtyczkę odpowiednią dla swojego smartfona. Potem wejdź w expert mode i zakoduj:

 

REM_01 > LceLampMapping1 3062 > MAPPING_BLINKER_H_L_FIXED_PWM = fixed
REM_01 > LceLampMapping1 3062 > MAPPING_BLINKER_H_L_PWM_LEVEL_1 = 13.7V [Default]
REM_01 > LceLampMapping1 3062 > MAPPING_BLINKER_H_R_FIXED_PWM = fixed
REM_01 > LceLampMapping1 3062 > MAPPING_BLINKER_H_R_PWM_LEVEL_1 = 13.7V [Default]
REM_01 > LceLampMapping1 3062 > MAPPING_BRAKEFORCED_L_FIXED_PWM = fixed
REM_01 > LceLampMapping1 3062 > MAPPING_BRAKEFORCED_L_PWM_LEVEL_1 = 100% [Default]
REM_01 > LceLampMapping1 3062 > MAPPING_BRAKEFORCED_R_FIXED_PWM = fixed
REM_01 > LceLampMapping1 3062 > MAPPING_BRAKEFORCED_R_PWM_LEVEL_1 = 100% [Default]
REM_01 > LceLampMapping1 3062 > MAPPING_BREMSL_L_FIXED_PWM = fixed
REM_01 > LceLampMapping1 3062 > MAPPING_BREMSL_L_PWM_LEVEL_1 = 13.5V [Default]
REM_01 > LceLampMapping1 3062 > MAPPING_BREMSL_R_FIXED_PWM = fixed
REM_01 > LceLampMapping1 3062 > MAPPING_BREMSL_R_PWM_LEVEL_1 = 13.5V [Default]
REM_01 > LceLampMapping2 3063 > MAPPING_NEBELSCHLUSSL_L_FIXED_PWM = fixed
REM_01 > LceLampMapping2 3063 > MAPPING_NEBELSCHLUSSL_L_PWM_LEVEL_1 = 13.5V [Default]
REM_01 > LceLampMapping2 3063 > MAPPING_NEBELSCHLUSSL_R_FIXED_PWM = fixed
REM_01 > LceLampMapping2 3063 > MAPPING_NEBELSCHLUSSL_R_PWM_LEVEL_1 = 13.5V [Default]
REM_01 > LceLampMapping2 3063 > MAPPING_RUECKFAHRL_L_PWM_LEVEL_1 = 13.7V [Default]
REM_01 > LceLampMapping2 3063 > MAPPING_RUECKFAHRL_R_PWM_LEVEL_1 = 13.7V [Default]
REM_01 > LceLampMapping2 3063 > MAPPING_UNIVERSAL_6_OUTPUT = sl_2_l
REM_01 > LceLampMapping2 3063 > MAPPING_UNIVERSAL_7_OUTPUT = sl_2_r
REM_01 > LceLampMapping2 3063 > MAPPING_UNIVERSAL_8_OUTPUT = bfd_l
REM_01 > LceLampMapping2 3063 > MAPPING_UNIVERSAL_9_OUTPUT = bfd_r
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > BFD_L_CCM = ccm_blinker_l
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > BFD_L_IS_LED = aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > BFD_L_UE_SPG_SCHUTZ = dimmed
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > BFD_R_CCM = ccm_blinker_r
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > BFD_R_IS_LED = aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > BFD_R_UE_SPG_SCHUTZ = dimmed
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > BL_L_IS_LED = aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > BL_L_KALTUEBERWACHUNG = nicht_aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > BL_L_UE_SPG_SCHUTZ = nicht_aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > BL_R_IS_LED = aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > BL_R_KALTUEBERWACHUNG = nicht_aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > BL_R_UE_SPG_SCHUTZ = nicht_aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > FRA_H_L_IS_LED = aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > FRA_H_L_KALTUEBERWACHUNG = nicht_aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > FRA_H_L_WARMUEBERWACHUNG = aktiv [Default]
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > FRA_H_R_IS_LED = aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > FRA_H_R_KALTUEBERWACHUNG = nicht_aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > FRA_H_R_WARMUEBERWACHUNG = aktiv [Default]
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > NSL_L_IS_LED = aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > NSL_L_KALTUEBERWACHUNG = nicht_aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > NSL_L_UE_SPG_SCHUTZ = aktiv [Default]
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > NSL_L_WARMUEBERWACHUNG = nicht_aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > NSL_R_CCM = NEW_ccm_nsl_r
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > NSL_R_IS_LED = aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > NSL_R_KALTUEBERWACHUNG = nicht_aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > NSL_R_UE_SPG_SCHUTZ = aktiv [Default]
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > NSL_R_WARMUEBERWACHUNG = nicht_aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > RFS_L_CCM = NEW_ccm_rfs_l
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > SL_2_L_CCM = Fxx_ccm_sl_2_l
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > SL_2_L_IS_LED = aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > SL_2_R_CCM = Fxx_ccm_sl_2_r
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > SL_2_R_IS_LED = aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > SL_L_IS_LED = aktiv
REM_01 > LceOutputChannels 3061 > SL_R_IS_LED = aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie Dac jakiś link do allegro z tą wiazka? Nie mogę nic takiego znaleźć lub instrukcje gdzie trzeba przepiac lub przypiąć przewody? Ten moduł znajduje się gdzieś przy akumulatorze?


Macie kogoś dobrego od przewodów do bmw i skąd wziąć ten program itp najlepiej całą instrukcję co i jak bo widząc te wartości które trzeba zmienić nawet nie wiem o co chodzi


Chyba muszę umyć auto i zrobić galerię zabieram się prawie od 2 lat xd A trochę się dzieje czwsto coś robię i tam może będzie łatwiej wszystko ogarnąć bez zakładania tematów nowych tylko nie pamiętam jak się fotki wrzucaj na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Znalazłem ten film i to jest odpowiednia instrukcja do zestawu doposazajacego który kupiłem dziś w sa i A poprzedni filmik wrzucony na forum to chyba był od innych lamp bo są tam jakieś przetwornice


Ale na koniec filmu pokazuje zw świeci tylko kierunkowskaz w lampkę błonnika zaś klapy nie co może być powodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używki bo kolega zmieniał sobie na performance i odsprzedac mi swoje za 800zl doszły przewody z aso 224zl jutro założę Zobaczymy co się stanie bez kodowania A miedzy czasie poszukam kogoś kto ewentualnie zakoduje mi lampy i tak mam zdjęte wszystkie dekory listwy i kierownice bo wysyłam na hydrografike A mam nadzieję że już jutro przyjedzie mi kierownica m pakiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pnxo7MROj

Lampy założone wymieniłem sam ok godzinki czasu, zgodnie z instrukcją wydrukowana w asa czyli ta sama co kolega wcześniej udostępniła na pierwszej stronie tematu.


Kodowac trzeba objawy: miganie samoczynne przy włączeniu silnika po chwili się uspokaja


Błąd świateł przeciwmglowych


Kierunkowskaz świeci tylko w lampach zewnętrznych klapą nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Obejrzałem tę instrukcję dokładnie i wydaje mi się, że przy tym typie wiązki modyfikacyjnej nie wystarczy kodowanie modułu, tylko chyba programowanie jest potrzebne. Pewny nie jestem, bo w ten sposób modyfikacji nie robiłem. W przedlifcie w REMie piny, do których się trzeba tu podłączyć, nie są w ogóle używane, więc teraz ich REM nie obsłuży. Przy modyfikacji poprzez podpinanie się pod sygnał idący do lamp zewnętrznych, nie ma to znaczenia. Tutaj ma. Nie ma się więc co dziwić, że teraz migacze nie chodzą.


Co do błędu od przeciwmgielnych, to chyba coś jest źle podpięte, bo nie powinno go być. Sprawdź czy dobrze wpiąłeś kable: zielony z żółtym paskiem i zielony z czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie kogoś polecić kto mi pomoże z mazowieckiego bo szukam i nic albo co mam kupić i jak to zakodowac samemu nie wiem teraz czy nie przepiac tego nowego przewodu z nowej wiązki pod kierunkowskaz z lampy zewnętrznej nie potrzebnie chyba to kupiłem ten przewód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.