Skocz do zawartości

F45, da się z tym żyć?


czarnawołga

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Well, sorry, żona kupiła takie coś, tzn F45 225xe.

Miało sensownie jeździć, mieć automat i 4x4, ale takiego zakupu się nie spodziewałem, szczególnie po jazdach x1 (jakimś dieslem 150 km).

Są tu może jacyś użytkownicy takiego dziwoląga?

 


no są, też kupiłem takie coś żonce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przejechałem ponad 1kkm, i jest dobrze, co jakiś czas odkrywam coś nowego :D

Bardzo przyjemny samochodzik, a aplikacja connecting drive bardzo ułatwia użytkowanie w upały.

W dłuższych wyjazdach trochę mało miejsca na nogi dla kierowcy, brak poduszki która izolował by kolano od konsoli środkowej.

Na bateri przejeżdżam 33km, do pracy i z powrotem, z klimą, i radiem.


Żorż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W naszym już 10k km stuknęło. Przy obecnych temperaturach i średniej prędkości ok 60-65 km (dla całego dystansu, z postojami na światłach, korkach itp) zasięg ev realny to około 30 km. Do pracy w obie strony mam 45 km, więc średnie spalanie mam około 2l/100 km, chociaż bardzie realnie należałoby napisać 1l/50 km.

Z ciekawostek to pomiar przyspieszenia zamiast katalogowych 6,7 wskazał 6,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może głupio to zabrzmi, ale ostatnio zauważyłem że auto posiada asystenta parkowania :D (z braku czasu auto odebrałem w piątek wieczorem w 15min)

Troche głupio się jeździ bez zapasówki, choć jak sięgam pamięcią to na normalnej drodze nie umiem sobie przypomnieć kiedy złapałem "gume".

Fakt ładnie przyspiesza, przed kupnem 2ki jeżdziłem testowym i30 N Performacne, i różnicy praktycznie nie odczuwam.

Poza tym cisza, cisza i jeszcze raz cisza, to mi sie najbardziej podoba.

Żona wreszcie sie przekonała i także jest zadowolona, początki były trudne bo to automat itd... ale widze że jazda Helgą bardzo jej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

ja przed pol rokiem przesiadlem sie z f30 diesel 180 koni prawie z pelnym wypasem, tyle ze manual, na F45 220i ale tym razem ze skrzynia automatyczna. Przebieg 15 tys.Rocznik 2017. Wodotryskow nie ma. Porownywac tych dwoch modeli nie bede, bo jak Niemcy mowia to porownywanie jablka z gruszka. Chcialem tylko nadmienic ze wedlug mnie kultura pracy silnika f45 jest lepsza niz tego 2 litrowego diesla.W srodku jest przez to ciszej, byc moze lepsze wytlumienie komory silnika. Jednostka napedowa dobrze wspolpracuje z 8-stopniowa skrzynia automatyczna. Zmiana biegow jest niewyczuwalna i szybka jak przystalo na przekladnie producenta Aisin .Zuzycie paliwa wiadomo, mniej ekonomiczne niz diesel. Jak na minivana, prowadzi sie dobrze,niezle trzyma sie drogi. Co prawda przedni naped, ale mnie to nie przeszkadza. Miejsca na dwie szczuple osoby wystarcza, nawet w podrozy na urlop.Rodzina z dzieckiem tez nie moze narzekac na brak miejsca, szczegolnie w tyle. Wsiada sie stosunkowo wysoko, w przeciwienstwie do trojki, co w moim wieku jest juz istotne. Do tej pory nie mialem wiekszych problemow technicznych , za wyjatkiem wymiany lozyska podporowego skrzyni biegow, bo przy skrecie w lewo w zimne dni zaczelo sie odzywac. Ponoc choroba dziecieca tych modeli. Jeszcze co zauwazylem, to tendencje do parowania szyb w czasie zimna i sniezycy. W srodku auta byly 3 osoby. Ustawienie automatyczne klimatyzacji, nie daje sobie z tym rady, no chyba ze wlaczy sie odparowywanie szyby przedniej. Szum i cieple powietrze wyklucza te opcje na dluzsze jej uzywanie. Przy manualnym ustawieniu nawiewu na szyby jest co prawda lepiej, ale problem nie znika calkowiecie, szczegolnie boczne szyby. W trojce tego nie mialem. W sniezyce nie radze jechac bo czujniki parkowania i kolizji swiruja. Inna sprawa to reflektory ledowe. Nie maja tej mocy swietlnej co xenony w mojej poprzedniej f30 . Przy opadach sniegu widocznosc jest znikoma. Podczas deszczu rowniez pole widzenia, aczkowiek lepsze niz przy H7, to jednak nie to czego oczekiwalem. Brak spryskiwaczy reflektorow daje sie we znaki przy blocie posniegowym. Czym konstruktorzy sie sugerowali nie montujac ich w F45? Chyba liczba lumenow, ktora jest nizsza niz w trojkach czy piatkach gdzie spryskiwacze sa wymagane.Jeszcze jedno: inzynierowie troche spieprzyli slupki przy trojkatach szyb bocznych bo widocznosc jest ograniczona i mozna sie nadziac na niespodzianki dokonujac skretow. Spalanie na autostradzie w granicach 7,5-8,5 litrow benzyny przy predkosci 140-160 km/h. Jazda w miescie w okresie zimowym 10-11 litrow. Dla mnie jest jednak do przyjecia przy 192 koniach mocy.To tyle moich doswiadczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,


To i ja się wypowiem od 3 miesięcy w posiadaniu 218i po liftingu wersja ze skrzynią automatyczna 7biegową model F45 zrobiłem już 9000 km i naprawdę złego słowa powiedzieć nie mogę silnik pracuje równo pomimo 3 cylindrów jeżdżę głównie miasto ale trasa też czasami wskakuje i mogę śmiało powiedzieć, że silnik jest bardzo elastyczny dla tych, którzy lubią autostradowe wyścigi ostatnio na autostradzie prędkość 200/h a obroty na poziomie 3800 także zapas mocy jest duży. Wracając do miasta przy spokojnej jeździe czyli tak jak lubię :) spalanie według komputera, który codziennie rano się kasuje sam 6,8l/100 więc jak dla mnie wynik bardzo zadowalający zważywszy, że to benzyna niestety kij ma dwa końce i osoby, które lubią ostro jeździć muszą się liczyć ze spalaniem powyżej 10l. W przypadku podróżowania trasami prędkość tempomat 90km/h spalanie według komputera 4,8 :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Nasz już 110 kkm ma nalatane. Złego słowa nie mogę powiedzieć. No może poza chimerycznym skrzypieniem w prawej tylnej kolumnie (nie nie tuleja). Jednego dnia skrzypi, drugie nie :) Jak umówię do mechanika to nie skrzypi. Generalnie bardzo fajne auto, chyba sobie też jakieś BMW sprawię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.