Skocz do zawartości

Pomorskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

Kiedyś pod innym nickiem na forum potwierdzałem mechanika Rysia z Gdyni Cisowej i Kolego do niego z czystym sumieniem sprzedałbym namiary na naprawę M5 ale niestety już od kilku lat jego nie ma. Przez kilka lat błąkałem się między mechanikami WFK, Adam w Osowej, w Oliwie no i oczywiście Andrzeja w Robakowie z różnymi odczuciami porównując do Rysia z Cisowej.

Trzy lata temu kupiłem e38 750i i przez przypadek zajechałem do warsztatu w Gdyni Cisowej bo w drodze z Wejherowa do domu pękł mi wąż od chłodzenia. Nie wiem czy to jest magia miejsca czy Rysiu wysłał swojego ucznia ale mechanik zrobił na mnie ogromne wrażenie podejściem do samochodu i moich oczekiwań id od prawie 2 lat moje M73N tam serwisuje. Teraz jeszcze wzbogaciłem się o e61 530d z 2008 w której pękł mi łańcuch i robię silnik u tego mechanika. Warsztat specjalizuje się w BMW i co najważniej jest jeden mechanik, który sam jeździ BMW.

 

Dla zainteresowanych podaję namiary:

MARAUTO

Adres: Gdynia janowska 22

Telefon: 533 414 842

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto-Drive Wejherowo.

Robią dynamiczną , sam w tym tygodniu się wybieram. Czekam jutro na tel kiedy i o której mam być. Cała reszta robi statycznie z tego co doszukałem się w necie, przynajmniej na trasie Lębork-Wejherowo. Gdyńskich mechaników nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto-Drive Wejherowo.

Robią dynamiczną , sam w tym tygodniu się wybieram. Czekam jutro na tel kiedy i o której mam być. Cała reszta robi statycznie z tego co doszukałem się w necie, przynajmniej na trasie Lębork-Wejherowo. Gdyńskich mechaników nie znam.

 

Byłeś, wymieniłeś ten olej ? Polecasz Auto-Drive czy lepiej szukać kogoś innego? Czeka mnie wymiana oleju i może przegląd skrzyni a, że to pierwsze BMW w automacie to chciało by się trafić na rzetelnego fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem. Wymienilem. Cene poddałem wcześniej. Za tydzień mam pojechać na kontrole stanu i czy nigdzie nie pojawił się wyciek. Na mejla dostalem zdjęcia całej procedury wymiany. Bo 4h nie uśmiechało mi się tam czekać. Skrzynia pracuje plynniej i delikatniej zmienia biegi. Miałem problem ze zmianą z 4na5 ale reset adaptacji pomógł. Ja polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem, olej wymienili, pokazali na zdjęciu jak było i jak jest. Brak natomiast informacji czy wymieniony tylko olej czy też filtry. Adaptacja niby zrobiona, ale dalej mam szarpnięcia między 2, a 3 biegiem a prosiłem aby to zdiagnozowali i usunęli usterkę ...

 

Ogólnie procedura trwała 4h, nie do końca jestem zadowolony bo szarpnięcie zostało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem u siebie

 

Wymienilem hydrokinetyka, olej, filtr, tłoczki, plyte separacyjna, przelotke

 

Podobno za szarpanie przy zmianie odpowiadaja slynne tłoczki....

 

Problemy jakie mialem:

W dniu zakupu auta zauwazylem delikatne falowanie obrotow przy stalej predkosci powyzej 100km/h

 

Adaptacja nie pomogla, wymiana oleju nie pomogla

 

Przez prawie dwa lata pogorszylo sie na tyle ze nawet przy 60km/h bylo widoczne delikatne falowanie na obrotomierzu (nie bylo czuc na budzie)

 

Po wymianie wszystko ok

 

Wymienialem w auto-klinika na wlocie do wejherowa

(Ale czasami terminy maja dluuugie)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Poszukuję kogoś z pomorskiego żeby ogarnął mi układ kierowniczy. Mam E91 LCI z Active front steering, i cały czas bije kierownica, auto prowadzi się niestabilnie. Wymieniłem już całe przednie zawieszenie, końcówki drążki, hamulce itd i dalej to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Naprawiam tu swoje Beemki - Mechanik z zamiłowaniem do marki sam śmiga E60 i naprawdę na mechanice zna się bardzo dobrze, a i diagnostyka mu nie straszna :) Ostatnio zrobił mi remont silnika w 530d E60 (pękł łańcuch rozrządu) i wszystko śmiga jak powinno :8)


Dla zainteresowanych podaję namiary:

MARAUTO

Adres: Gdynia janowska 22

Telefon: 533 414 842


PS. Najważniejsze chyba - ceny nie zabijają :cool2:

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.