Skocz do zawartości

Problem po programowaniu w ISTA-P: CCC-ANT nie odpowiada


Rifi1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

 

Wczoraj aktualizowałem swoje auto E60'2004 miałem oryginalne oprogramowanie, zero błędów w samochodzie chociaż czasami resetowało się radio.

Właśnie z powodu resetującego radia postanowiłem podnieść CCC i przy okazji pozostałe sterowniki. Aktualizacja najnowszymi sterownikami przebiegła prawidłowo do momentu CCC (używałem MOST).

Przy CCC-ANT pojawił się błąd z informacją global VehicleComunication EDIBAS 19-(EDIBAS) - IFH 0009 sterownik nie podłączony lub nie zgadza się

po tym zabiegu wszystko działało poza radiem FM. Próbowałem ponownie postawić sterownik programując ale bez rezultatu, z powyższego użyłem dysk ratunkowy HW4-8 bo tylko na tym zadziałało.

 

Proces naprawy doszedł do 66% i nie chce rozpocząć się ostatni proces naprawy HIP. Próbowałem już utworzyć nowy boot record ale nic to nie dało (bez powodzenia utwrzorzenie nowego pliku boot), z powyższego próbowałem też ponownie programować w ISTA-P. Ista poprosiła mnie o zgodę na reanimację GW na którą się zgodziłem ale gdy wpisywałem HW + SW (już z nowej wersji softu) i tu ISTA-P informuje mnie że nie poprawny numer sterownika głównego. Podświetlając ten sterownik w ISTA-D pokazuje okienko w którym brak informacji o HW, part number oraz serial number.

 

Proszę o jakąś radę rozwiązania problemu i uruchomienia CCC :-) ... Na ekranie cały czas mam wyświetlane okno z niedokończonej reanimacji CCC z płyty CD (nie pomaga wyłączenie samochodu, zawsze uruchamia się ten ekran), natomiast w ISTA-P nie wiem co zrobić z tym HS+SW skoro nie przyjmuje numerów. Może powinienem podać ten HW+SW z przed programowania skoro użyłem dysk recorvery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przes winkfp rob

próbowałem ale coś mi nie wychodzi... i nie bardzo znam WinKFP... ale chętnie jeszcze sprubuje

podłączam się przez ICOM i coś mi chyba nie działa jak należy. Jak wybieram sterownik (CC7460=>9185625) pokazuje mi że mam błąd EDIABAS 19 - IFH0009

 

może coś mam źle skonfigurowane, bo Winkfp działał mi ale nie próbowałem wcześniej z łączyć się przez MOST

 

w ediabas mam ustawione REMOTE może zmienić na MOST_ASYNC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przes winkfp rob

próbowałem ale coś mi nie wychodzi... i nie bardzo znam WinKFP... ale chętnie jeszcze sprubuje

podłączam się przez ICOM i coś mi chyba nie działa jak należy. Jak wybieram sterownik (CC7460=>9185625) pokazuje mi że mam błąd EDIABAS 19 - IFH0009

 

może coś mam źle skonfigurowane, bo Winkfp działał mi ale nie próbowałem wcześniej z łączyć się przez MOST

 

w ediabas mam ustawione REMOTE może zmienić na MOST_ASYNC ?

Co Interface = Remote

w EDIABAS.ini to jak zmieniłeś port na 6802 to będzie programowac po most jak został port 6801 to bedzie programować po K-line i pokaże błąd

jesli użyjesz REMOTE:MOST_ASYNC

to muszisz użyc easyconnect ponieważ w Ediabas.ini tylko jeden wpis jest brany pod uwage (port nie ma znaczenia w ediabas.ini )

jest to Interface = REMOTE:MOST_ASYNC

dalsza konfiguracja zachodzi w REMOTE.ini i tam w MOST_ASYNC

w RemoteHost =169.254.92.38 (musisz zmienić IP icom inaczej nie będzie działąć )

jak nie wiesz jak konfigurować Winkfpt z Sp-daten to użyj Coding tool

a tak ogólnie jak się radio przerywa to pewnie masz uszkodzony mulf lub samo radio dlatego padło, nie powinieneś programować

jak się wyłączy podczas programowania to przerywa ring światłowodu i dlatego ista przerwała programowanie i brak komunikacji

zrób obejście mulf i ponów programowanie winkfpt (chyba że to radio CCC )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
miałeś jezyk polski wgrany ?

nie PL nie było wgranego, wszystko było przed aktualizacją na oryginalnym sofcie (wcześniej nie dłubane), nic nie pomogło w WINKFP, oraz w ISTA P. Skończyło się wymianą tunera . Teraz już mam przy okazji wersję PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jak nie uzyskasz adresu ecu xx

to moduł całkowicie martwy i juz nic nie pomoże

Nfs tez pomaga ale adres trzeba uzyskać aby soft zaadresowac dla danego modułu wprowadzic

w tryb programowania

Nfs ma to przewage nad winkfpt ze programuje nawet uszkodzone ecu w zasadzie jest do tego

bez zbednych danych do sprawdzenia i porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.