Skocz do zawartości

Błąd 279c -zwiększone spalanie?


KINGmurzyn997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy ktoś obeznany mógłby zerknąć na fotki i sie wypowiedzieć coś na temat tego błedu?Czy możliwe ze przez ten błąd spalanie wychodzi Mi wieksze o 3 litry?Kiedy skasuje bład to pali mniej,ale jakis czas i bład sie znowu pojawia,a tym samym spalanie wzrasta.To jedyne co zaobserwowałem.Ogrzewanie działa.

Cos z termostatem?Jeżeli tak to kupować używke na gwarancji rozruchowej czy nie warto i lepiej nówke?

http://imageshack.com/a/img924/4096/UYJQVw.jpg

http://imageshack.com/a/img922/3150/JDJV97.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak to błąd termostatu, który ma duży wpływ na spalanie, jak silnik nie dogrzewa się to więcej spala. Jaką używkę? :shock: termostat tylko nowy, szukaj wahler.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze termostat to dosc duzy koszt,ale widze ze nawet w 150zl da sie zmiescic.Wahler to taki juz lepszej firmy tak?

I jeszcze pytanie,bo wkazowka temperatury wychylona w czasie jazdy kawalek za polowe skali,czy tak powinno byc zakladajac ze silnik nie jest dogrzewany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź dokładną temperaturę podczas jazdy w teście 7.0 albo pojeździj z komputerem, wskaźnik może być lekko przestawiony, bo ktoś mógł tam grzebać i pamiętaj, że "pion" ma duży zakres temperaturowy. Wahler idzie na pierwszy montaż, np. w n43 miał sfrezowane logo bmw a był połowę tańszy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzilem po miescie,co zaobserwowalem:

Max temp. 94stopnie została osiagnieta po około 15 minutach,ogolnie zrobione 5km po miescie.

Temperatura 94 stopnie ze spadkami na 92-89 stopni.

Mozna cos z tego wywnioskowac?Zamawiac termostat czy moze jeszcze jezdzic do konca tygodnia na tescie temperatury i obserwować?

Swoja droga skoro komp wyrzuca błąd to pewnie nie bez przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To grzałka świruje a sam termostat może być ok, zobacz czy na trasie drastycznie spada, bo narazie jest nieźle, aczkolwiek powinna być wyższa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże na tescie cały czas,narazie wygląda wszystko ok,temperatura 90-93.Na trasie nie spadała.Spalanie tez zadowalajace,18l po miescie.Trzeba jezdzić na tym tescie i czekac kiedy znowu cos zacznie swirowac,pewnie da sie to zauważyc w momencie gdy spalanie znowu podejdzie na 21l.

Rozumiem ze z termostatem może byc tak że np co jakis czas sie przycina?że nie jest to usterka stała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli chodzi o błąd do dotyczy grzałki termostatu na nie termostatu jako takiego, więc może tak być, że cały czas miałeś taką temperaturę a wzrost spalania ma związek z czymś innym. Ale tak jak pisałem to nie jest prawidłowa temperatura pracy, masz termostat o temperaturze otwarcia 97 stopni, więc w tej okolicy powinna się utrzymywać, może spadać poniżej 90 przy ostrej jeździe na trasie, ale raczej w Twoim przypadku nie skoro masz problem z grzałką. Możesz obserwować, ale wymiana jest nieunikniona.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zrobie,wymienie termostat i mam nadzieje ze zacznie wszystko grac jak powinno,bo jezdzac patrzylem na temp i sie zastanawialem,skoro termostat ma temp otwarcia 97 stopni to kiedy ma sie otworzyc skoro ani razu temperatura na tescie nie dobiła nawet do 95 stopni.

Teraz piszesz ze to nie jest prawidlowa temp pracy wiec utwierdzasz mnie w tym co myślałem.

Ale to takie Moje myslenie po "chłopsku",ekspertem nie jestem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Termostat wymieniony 3 dni temu.Troche pojezdzone na tescie,da sie zauwazyc ze samochod szybciej osiaga swoja temperaturę,dzisiaj pod kompa podlaczylem,narazie brak błędu,cicha nadzieja ze bedzie ok;)

maniek21112,dziekuje za zainteresowanie tematem i wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.