Skocz do zawartości

E87 120d przepływomierz - za dużo powietrza ?


michciu0911

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukałem w wyszukiwarce, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, wiec założyłem temat

Co się stało :

Pacjent e87 120d 163km

Kilka dni temu diagnozowałem inpą wskazanie ciśnienia doładowania turbosprężarki, ciśnienia wtrysku i masę pobieranego powietrza. Wartości wymagane (desired) były zgodne z rzeczywistymi.(current)

Dziś wymieniłem filtr powietrza i podpiąłem interfejs, aby zobaczyć, czy nadal wszystko jest ok i zauważyłem, że po wymianie filtra powietrza current air mass jest dwa razy większy niż desired air mass.

Pomiar robiłem na biegu jałowym.

 

Dodam, że silnik pracuje równo, moc jest. Namacalnych objawów w aucie nie zauważyłem - jedynie inpa zauważyła zmianę.

 

Na biegu jałowym desired mass oscyluje w okolicy ~270mg/stroke a current ~550 mg/stroke

 

Czy ktoś wie co może mieć wpływ na tą zmianę ? Wstępne rozeznania w internetach mówią, że mogłem uszkodzić przepływomierz przy wymianie filtra. Fakt, trochę poszarpałem obudową, żeby wymienić filtr

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jesteś pewny, że pokrywało się przed wymianą? Bo może masz ograniczony egr lub całkiem wycięty programowo. Wtedy zgadzałoby się. Nagraj wskazania podczas jazdy z gazem w podłodze bez odpuszczania, na 4 biegu jak masz manual.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że pokrywało się przed wymianą? Bo może masz ograniczony egr lub całkiem wycięty programowo. Wtedy zgadzałoby się. Nagraj wskazania podczas jazdy z gazem w podłodze bez odpuszczania, na 4 biegu jak masz manual.

 

Przy obecnej dawce powietrza może to mieć negatywny wpływ, na któryś z mechanizmów silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo ja tu nic nie widzę, tylko głowa mnie rozbolała od wpatrywania się w migający obraz :x jak chcesz żeby ktoś Ci pomógł to pobierz program do nagrywania ekranu i zrób to porządnie :duh: wybierz się na prostą drogę najlepiej pod górkę, 4 bieg 2000 rpm i gaz w podłogę bez odpuszczania do 4000 rpm, jak starczy Ci drogi to możesz zrobić to samo na 5 biegu, tylko musi być gaz w podłodze bez odpuszczania. Błędy jakieś masz? Jak wyglądają korekcje na rozgrzanym silniku?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo ja tu nic nie widzę, tylko głowa mnie rozbolała od wpatrywania się w migający obraz :x jak chcesz żeby ktoś Ci pomógł to pobierz program do nagrywania ekranu i zrób to porządnie :duh: wybierz się na prostą drogę najlepiej pod górkę, 4 bieg 2000 rpm i gaz w podłogę bez odpuszczania do 4000 rpm, jak starczy Ci drogi to możesz zrobić to samo na 5 biegu, tylko musi być gaz w podłodze bez odpuszczania. Błędy jakieś masz? Jak wyglądają korekcje na rozgrzanym silniku?

 

Sorki, za słabą jakość, ale to nie miało iść do publikacji nigdzie, ale zapytałeś jak to wyglądało wcześniej to udostępniłem robocze nagrania, które miałem.

Zrobię tak jak radzisz i odezwę się.

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A to sorry :wink: ale to i tak nie zmienia faktu, że te nagrania nic nie wnoszą.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sorry :wink: ale to i tak nie zmienia faktu, że te nagrania nic nie wnoszą.

 

Dziś przegoniłem moją jedynkę. Niestety nie nagrał się dźwięk.

Silnik ma temp. roboczą. Na początku pokazuje parametry na postoju. Potem pojechałem na jazdę. Od ok 6:08 dałem w opór na 4. biegu do 4 tys obr/min

 

Bezpośrednio po dynamiczniejszej jeździe nagrałem drugi odczyt podczas spokojnej jazdy. Po przegonieniu jedynki wszystko wróciło do normy.

Poniżej link ze spokojnej jazdy :

 

Na pierwszym filmiku nagrałem też błedy. Wymieniłem filtr paliwa, jednak komputer coś nadal widzi niedobrego. Mam podejrzenie, że to może być podgrzewacz paliwa.

Świeca żarowa na drugim cylindrze również do wymiany.

 

Co myślisz o tym wskazaniu pobieranego powietrza ? Wydaje się, że jakby coś się przytkało i przegonienie samochodu pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To zdecydowanie podgrzewacz, obudowa filtra powietrza szczelnie złożona? Egr jest czysty? Nie zacina się?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie podgrzewacz, obudowa filtra powietrza szczelnie złożona? Egr jest czysty? Nie zacina się?

 

Bede musiał sprawdzić, czy dobrze założyłem ten filtr powietrza. Chodź jeśli po przegonieniu samochodu dawki powietrza wróciły do normy to chyba filtr jednak dobrze jest założony i trzeba by szukać przyczyny gdzie indziej.

Jeśli chodzi o egr to nie zaglądałem do niego do środka.

Ale wiem już co sprawdzać. Dzięki za wskazówki.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.