Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:lol: Wiesz ile ma obecnie dostępna baza PL? :lol: zaledwie 426 MB .Pełna baza Angielska ma 8,78GB. :mad2: Jeszcze raz :pełnej bazy PL nie ma: To co wkleiłeś na zdjęciu też mam z obecnymi bazami pl(4.07.20)ale do pełnej ISTA w PL to jeszcze daleko.Pozdrawiam :handshake:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Kilka dni temu ściągnałem Rheingolda 3.55 (wersja bez instalacji) z chomika Mlodzik1. Po problemach udało mi się w końcu z pomoca właściela chomika uruchomić rheingolda (musiałem zainstalować więcej wersji vcredist i net framenetwork niż było to sugerowane) . Uruchomił się , wkleiłem skopiowaną licencje i potem wyświetliło się okienko do wpisania ISIS - nie miałem pojecia co tam mam wpisać, wiec zamknąłem program w nadzieji ze później ktoś mi podpowie i dopisze to, ale teraz przy próbie ponownego uruchomienia wyświetla mi się tylko to:

 

ISTA.jpg

 

Co mam zrobić by znowu uruchomić ten program i co wpisać w to pole ISIS ? :oops:

 

windows 7 professional 64bit.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rcleaner miałem w paczce z programem wersje 4.3.7 uruchomiłem i wyświetliło DONE, now restart Your computer, zrestartowałem i dalej nie rozumiem tzn...:

 

"potem uruchom reg,edit" - nie wiem o co chodzi ??? można prosić o dokładniejsze wyjaśnienie. Chodzi może o ten plik ISTA-D reg fix ??

 

Po samym restarcie po zastosowaniu rcleanera i próbie odpalenia ISTAGUI jest dalej ten sam błąd.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Można ale trzeba zrobic odwołanie , a nie zwykły skrót , szukaj instrukcji u specjalistów od windows

Rheingold mozna zainstalowac na innym dysku nie musi byc na C:\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znowu mam problem :oops: ...miałem działająca ISTA D, zainstalowałem c-cleanera bo mi miejsca na dysku C brakowało a nie było za bardzo co wyrzucić i przy standartowym "sprzątaniu" usunał mi on chyba także coś co było powiązane z działaniem isty , bo teraz mam taki komunikat przy uruchamianiu programu - i nie odpala się :

 

Bez_tytu_u.jpg

 

czy musze wszystko zainstalować od początku czy może da się to naprawić w prostszy sposób :) ? :oops:

 

EDIT :

 

pomogło , problem rozwiązany

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć koledzy,

 

Zainstalowałem sobie w celach edukacyjnych Rheingold'a 4.01.21. W moim e39 530d zrobiłem sobie test samochodu, odczytałem błędy, ale za cholerę nie mogę znaleźć takich rzeczy jak np. korekcje wtryskiwaczy. W internecie znalazłem tylko taki opis:

 

Activities--->Function Structure-->drive-->diesel fuel electronics--->smooth-running control

 

Ale u mnie to wygląda zupełnie inaczej, nie ma żadnych "activities"... Znalazłem tylko coś takiego jak "Service functions" i tam po kolei wchodząc w sterownik DDE doszedłem do Rough measuring czy coś takiego, koniec końców wyświetliła się tylko opisana teoria na czym polegają korekcje, ale żadnych wartości live data :shock: Podsumowując było tylko jedno okno Functional description na całej szerokości, a np. tutaj na filmiku okno jest podzielone na dwa gdzie widać przyciski do wyboru procedury?

 

https://www.youtube.com/watch?v=Qqw9eKckrlY

 

 

Czy ja robiłem coś nie tak, czy może sam program nie ma jakiś plików wymaganych, a może spowodowane to jest tym, że zmieniłem sobie rozdzielczość Hex Editorem, żeby była dopasowana do mego laptopa?

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spróbuj wtedy jeszcze raz się połączyć, zrób test pojazdu, odczytaj błędy, skasuj, funkcje serwisowe itd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Auto posiadam ponad rok i w końcu się zmobilizowałem aby zainstalować ISTA i podłączyć auto.

Koledzy sprawdźcie po screenach czy ta ISTA w ogóle działa . Ostatni screen wszędzie UKNOWN

 

Na początek proszę o info jak wykonać :

kalibrację czujnika skrętu

adaptację oleju w vtg oraz kalibrację vtg

 

7282da5d54ae3349med.jpg

 

Wersja 3.55.11

 

 

b62dcccf3a295680med.jpg

8b20b9753301f6e0med.jpg

d1149afdb644f8e2med.jpg

6da35763f8ebdddbmed.jpg

d87bcd5ffdd7b22fmed.jpg

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

A teraz wytłumacz jak dziecku z przedszkola

Chodzi o uruchomienie pliku rejestru który jest w programie aby zmienił rejestr sys.win8.1?

Edytowane przez siara64

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.