Skocz do zawartości

Rozładowuje akumulator.


mroova

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z rozładowywanie akumulatora. Najpierw myślałem, że jeż standardowo ale jednak nie. Pomiary w porządku, po zamknięciu samochodu ok 1.5A, po minucie spada do 0.38-0.4A a po ok 15 min spada na 0.05A.

Wieczorem wszystko niby ok a rano już słabo kręci. Jak postoi 3 dni to już nie mogę auta z pilota otworzyć. Akumulator włożony nowy w lipcu.

Jakieś wsakzówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Też myślałem że coś rozładowuje Aku. Po sprawdzeniu wszystko wydawało się ok. Pobór prądu, ładowanie, napięcie na Aku, wszystko w normie. Okazało się, że to jednak akumulator ma winę ponieważ był uszkodzony i nie przyswajał więcej niż 40% prądu, także po 3 dniach postoju też już mi go brakowało do odpalenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. Wymieniłem jeża tego z przodu i bez efektu.

Możliwe, że ten drugi w tunelu może sobie włączać wentylator nadmuchu na tył podczas nocy na tył?

Szczerze mówiąc to nigdy mi raczej ten nadmuch z tyłu dobrze nie dmuchał. Dodam że jest tam pokrętło otwarcia klapki nadmuchu i pokrętło ciepło-zimno.

Może dla pewności wymienić ten regulator w tunelu (2-jeż) zanim zacznę głębiej grzebać co doprowadza akumulator do takiego stanu?

Z góry dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź akumulator do sklepu tam maja sprzet i sprawdzają w jakim jest stanie :) mój aku jakies dziwnej firmy (poprzednik pakowal) padl w ciągu 1 dnia :) pojechałem na wesele było wszystko ok wrocilem postawiłem auto w garażu na drugi dzień już ledwo odpalil, podładowałem niby ok odpalil później jak wracałem to już podczas jazdy przygasaly zegary i cuda się dzialy padl totaltnie :) caly czas uważam ze skoro pobor pradu jest tak niski na uśpieniu to zaczalbym od tego aku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.