Skocz do zawartości

Sprawdzenie geometrii po 2 latach jeżdżenia


fenfir

Rekomendowane odpowiedzi

mrcoolasice -> a co ile według ciebie się sprawdza? Bo z tego co wyczytałem to powinno się sprawdzać właśnie co 2 lata lub jak coś się ruszało przy zawieszeniu, ale to oczywiste.

 

sprawdzam co wymianę opon z letnich na zimowe i odwrotnie, zawsze... i zawsze są jakieś delikatne uchybienia w zawieszeniu, oczywiście jestem tez pedantyczny co do stanu technicznego auta ale wynika to z tego, że przy mojej jeździe musze mieć 100% pewności, że jest wszystko TOP.

 

na marginesie.. pojedz i ustaw zawieszenie i przejedz się wyboistą drogą a potem wróć i raz jeszcze zobacz ustawienie zawieszenia, gwarantuję Ci, że będzie niewłasciwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim podejściu to bym musiał codziennie rano jeździć na korektę nie ma co przeginać w druga stronę. To tak jak z wyważaniem kół, jak wrócisz po kilku kilometrach to jest duża szansa, że też już wyważarka pokaże coś do korekty, ale nikt normalny nie jeździ co drugi dzień sprawdzać kół. Weź pod uwagę, że mało kto robi geometrię profilaktycznie a tutaj po 2 latach, odchylenie od norm wynosiło 0.02-0.03 stopnia czyli mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś bardzo małe odchylenia - wiadomo, trzeba raz na jakiś czas sprawdzić ale nie dajmy się zwariować. U Ciebie nic złego z oponami czy innymi elementami układu by się nie działo. BMW zaleca co 40k w czwórkach. Dziurawa czy nierówna droga (w PL standard), czy zakręt bokiem i geometria auta „pracuje”. Sprawdzanie co chwile nie ma sensu, chyba że czujesz po strzale w dziure czy innym zdarzeniu że coś jest nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Na każdej fakturze z Inchcape mam adnotację, że zalecają sprawdzanie geometrii co 15tys km.

 

Na ostatniej fakturze miałem tą adnotację aż 3 razy :-)

Swoją drogą, liczą sobie dosyć sporo (~800 PLN), co jak na zalecana częstotliwość to dosyć sporo.

 

Czy różnica vs reszta świata wynika z faktu bycia ASO, czy może robią to w jakiś lepszy sposób na np. innym sprzęcie?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.