Skocz do zawartości

icom a2 prosba o porade w zakupie


kkx5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

https://m.aliexpress.com/item/2019357534.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=2019357534&productSubject=2014-Top-Rated-for-BMW-ICOM-A2-Plus-for-Dell-D630-Laptop-best-Price-ICOM-A2&spm=2114.010208.3.96.Vzz5n2&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_10069_10084_10083_10017_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10078_10079_10073_10070_421_420_10052_10053_10050_10051,searchweb201603_7&btsid=98ef6da6-5072-4076-abe0-e193b9828d08#autostay

 

Sprzedawca w miarę z tego co widzę i cena ok

Jeśli ktoś chciałby doradzić coś jeszcze chętnie wyslucham

 

Zależy mi żeby zrobić nim moduły MASK w E60 bo tam most i przez VinKfp na k+dkan uwaliłem go

Ogólnie chce nim robić aktualizacje sterowników most przez ispi next lub VinKfp

Ewentualnie w razie potrzeby podnieść sterownik

Będzie ok?

Jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak kupowałem A1 ostatnio dwa tygodnie temu od tego sprzedawcy

https://pl.aliexpress.com/store/product/New-ICOM-A-ISIS-without-software-for-bmw-ICOM-A-B-C-A-part-just-A/1333007_32575780242.html

teraz podszedłem troche inaczej przetestowałem sprzedawców icom, większość z nich udawała że nie rozumie co to jest

diagnostyka linii Dcan i DCAN-MOST jak również zapłon aktywny KL15 co jest częstą wadą na linii dcan tylko tylko jeden był obeznany z diagnostyką nawet zaktualizował firmavare ICOM do najnowszej wersji 140

niestety w 2015 roku kupiłem A2 i na linii K i ethernet działała idealnie a na DCAN niestety pewnie jakiś zimny lut mogę powiedzieć który ze sprzedawców

raczej świadomie przysłał uszkodzony MrCartol , radze go unikać i poinformować w informacji o kupnie że przetestujecie icom na każdej linii

przed potwierdzeniem zgodności towaru z opisem dopiero mu wypłaca pieniądze

ten A1 jest o wiele lepszej jakości nawet napięcie odczytuje takie jak jest nie zaniża o 0,3V jak na magistrali KL30 i KL15

niestety A2 ma tylko z oprogramowaniem , ale mozna zapytać szybko odpowiada na pytania i rzeczoweo

https://pl.aliexpress.com/store/product/High-Quality-Renault-12Pin-To-16Pin-Adapter-OBD-OBDII-Diagnostic-Connector-For-Renault-12-Pin-Cable/1333007_32582123209.html

Jak coś to można powołać się na mnie i że jest ktoś z Polskiego Klubu BMW trochę sobie powymienialiśmy informacje .

Ale pamiętaj że kupno bezpośrednio to zawsze loteria, nie każdy z nich się zna i testuje mimo że piszą w ofercie że testowany, ale to raczej bajka

zapytaj go o istotne szczegóły to się dowiesz

Tobie potrzebna linia K i K-most ICOM A + ICOM B ale jak kupujesz to dobrze żeby DCAN też był

DCAN- most KL15 na DCAN to wada częsta i oczywiście lina dla fserii Ethernet ale tu rzadko wady ponieważ

nie potrzeba żadnego interfejsu miedzy ETHERNET - ETHERNET

 

icom A2 ABC od tego samego sprzedawcy w dobrej cenie

https://pl.aliexpress.com/store/product/Najwy-szej-jako-ci-profesjonalna-dla-B-MW-icom-A2-auto-skaner-dla-B-MW-icom/1333007_32678769186.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Din76 za info

 

Jedynie te informacje ma w opisie z linka powyżej:

 

2016 New forBMW ICOM A2+B+C Diagnostic & Programming Tool without Software ( HDD )

 

 

Pls note that this link is without HDD and without WIFI. if need HDD

(we have the Newest version of HDD 2016.09, we also have WIFI ICOM A2 , If need, please contact us.

If have a little colors different, it is normal.Please do not worry.

 

 

forBMW ICOM A2+B+C Functions:

 

A2 - OBD diagnostic supporting MOST, D-CAN and K-CAN protocols

 

B - diagnostic via MOST bus, and have connection to A-interface via USB connection.

 

C - 20-pin cable for old models.

 

forBMW ICOM A2+B+C Special Features Compared with forBMW ICOM:

The modified forBMW ICOM A2 for vehicles with OBD access receives a significantly more powerful processor and more storage capacity.

Robust aluminium case will help to avoid damage when using in harsh environments.

 

To protect the MOST connector, the forBMW ICOM B for vehicles with optical MOST access will be equipped with a soft cover made of rubber instead of the former plastic cap.

 

The forBMW ICOM C for old series with a diagnostics socket will be additionally equipped with an approx.

20 cm long cable, which facilitates the connection of the forBMW ICOM A2 and makes storage in the engine compartment easier.

 

forBMW ICOM A2+B+C support forBMW cars till 2015 year. Support forBMW & MINI full system diagnose and offline programming.

 

BMW ICOM A2+B+C Package List:

1pc x forBMW ICOM A2 Interface

1pc x forBMW ICOM B Most

1pc x forBMW 20pin Cable

1pc x USB Cable

1pc x OBD2 Cable

1pc x LAN Cable

 

Please note: May Everybody know, the car diagnostic tools needs switched on with power and then connect the car test. For the ICOM A2, need connect the PC to energize first, then use OBD to connect the car to test .If improper operation will cause chip burn, and unable to work or even not boot. Because if the device are turned off and connected directly to the car, there will be a counter-current, it is easy to burn the device.

 

To na czerwono rozumiem że należy właczać interfejs przed podpieciem do samochodu bo istnieje ryzyko spalenia chipa?

 

Niewiem czy ma wszystko o czym pisałeś ale MOST, D-CAN i K-CAN jest. Niema Wi-Fi

Chyba własnie tego w przyszłym tyg zamówię ze względu na ilość sprzedanych zestawów i pozytywne opinie. Reszta to jak mówisz loteria

Jak przyjdzie dam znać co jest wart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jak pisałem większość nie wie o co chodzi , trzeba było go zapytać czy wie co to aktualizacja sterowników w BMW , napisz że masz ISTA P i ista D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Hej, mam prośbę - przyszła do mnie paczka z icom-em z Chin razem z softem na twardym dysku. Nie bardzo chcę coś uszkodzić więc potrzebuję pomocy jak to odpalić?...

Mam podłączyć ten dysk przez usb ? Chciałem zdiagnozować sobie moją bmk-ę serii F i zaprogramować kilka rzeczy jak zamykanie klapy z pilota i białe zegary... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hej, mam prośbę - przyszła do mnie paczka z icom-em z Chin razem z softem na twardym dysku. Nie bardzo chcę coś uszkodzić więc potrzebuję pomocy jak to odpalić?...

Mam podłączyć ten dysk przez usb ? Chciałem zdiagnozować sobie moją bmk-ę serii F i zaprogramować kilka rzeczy jak zamykanie klapy z pilota i białe zegary... ;-)

Wow, to dla tego postanowiłeś kupić Icom ? Jakie programy są zainstalowane na dysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A widziałeś aby jakiś Windows działał z USB (chyba ze vmware lub virtualbox)

masz włożyć ten dysk do laptopa zastępując ten istniejący lub

jak masz DVD to dokupujesz kieszeń na drugi dysk dedykowaną dla twojego laptopa

np lenovo http://allegro.pl/kieszen-dysk-2-5-hdd-ssd-9-5mm-lenovo-adapter-i5697711756.html

w biosie zmieniasz dysk z którego ma stratować pierwszy windows (kolejność bootowania )

i uruchomisz windows przeważnie windows Prof 7 64bit (gorzej jak masz laptopa z procesorem 32bit )

musisz zainstalować swoje sterowniki sprzętowe aby wszystko działo najważniejsze dla icom i enet to karta sieciowa Ethernet

windows 8 i 8.1 , 10 windows standardowo zawiera sterowniki dla karty sieciowej ale nie win 7 chyba że trafiłeś idealnie i masz ten sam typ

laptopa co chińczyk który ten Windows instalował

Najprościej jest zamienić dysk i zainstalować sterowniki dedykowane do twojego laptopa i konkretnego windows

plusem kieszeni z drugim dyskiem jest to że masz dodatkowa przestrzeń na drugim dysku

Chociaż zgadzam się z przedmówcą ze dla diagnostyki i kodowania serii F idealny jest interfejs ENET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak samo jak z ENET tylko wybieramy

connection via ICOM /ethernet ,

mankamentem jest w takiej opcji dla programowania kombi i NBT

zastąpić można icom z ruterem lub emulatorem rutera (tak samo jak dla ISTA P i f serii konfiguracja DHCP)

ale prościej jest użyć ENET niż tyle podłączać dodatkowych narzędzi które mogą się zepsuć :D

chińskie dyski mają ESYS w standardzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, to dla tego postanowiłeś kupić Icom ? Jakie programy są zainstalowane na dysku ?

 

temsky740 :-) Hehe - no jeszcze sobie zrobię upgrade navi - zresztą mam liste rzeczy które chciałbym sobie zakodować :D Nie jest za długa ale narazie to

- zamykanie klapy bagażnika z pilota / przycisku,

- składanie lusterek przy zamykaniu bez zwłoki

- update navi

odblokowanie kamer przy każdej prędkości

- odblokowanie DVD

- w menu info o mocy i momencie

- podnoszenie szyb po otwarciu drzwi

- gong niezapiętych pasów,

- info tel i radia na HUD,

Temperatura opon i ciśnienie na CID

- no i aktywacja TMC - bo czytalem że to gryzie się z BMW online czy jakoś tak

 

No to lista narazie jest taka hehhe... :cool2:

 

Co do drugiego kolegi - no ta kieszeń do DVD jest dobrym pomysłem, nie wpadłem na to. Mam Lenovo i win8 akurat a jeden z kolegów z forum już zerknął na dysk i stwierdził, że jednak Chińczyk się nie przyłożył :( i mało co tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

temsky740 :-) Hehe - no jeszcze sobie zrobię upgrade navi - zresztą mam liste rzeczy które chciałbym sobie zakodować :D Nie jest za długa ale narazie to

- zamykanie klapy bagażnika z pilota / przycisku,

- składanie lusterek przy zamykaniu bez zwłoki

- update navi

odblokowanie kamer przy każdej prędkości

- odblokowanie DVD

- w menu info o mocy i momencie

- podnoszenie szyb po otwarciu drzwi

- gong niezapiętych pasów,

- info tel i radia na HUD,

Temperatura opon i ciśnienie na CID

- no i aktywacja TMC - bo czytalem że to gryzie się z BMW online czy jakoś tak

 

No to lista narazie jest taka hehhe... :cool2:

 

Co do drugiego kolegi - no ta kieszeń do DVD jest dobrym pomysłem, nie wpadłem na to. Mam Lenovo i win8 akurat a jeden z kolegów z forum już zerknął na dysk i stwierdził, że jednak Chińczyk się nie przyłożył :( i mało co tam jest.

 

Ja ci powiem tak - jeśli by kupił u mnie ENET, to u ciebie wszystko już by było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Kup ENET i masz spokuj

A1, A2 klone czytają KL15 z serią E i F (ICOM A3 i NEXT clone też czytają KL15)

A1 (w zasadzie to ICOM A tylko ) uważam że jest lepszej jakości niz ICOM A2 te które mozna kupić obecnie ,

oczywiście jest kilka wersji clone ICOM A2 i jest między nimi różnica , tylko trudno przewidzieć którą wersje kupujesz

Do serii F, G to enet idelany interfejs lepszy jest tylko ori ICOM NEXT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enet jest :) i sprawdza sie dobrze z f-kami

 

ale chcialem uruchomic tego icom-a (czasem potrzebuje cos zobaczyc w malej e87), a tu taka niespodzianka,

icom kupiony tu:

 

https://www.aliexpress.com/item/2015-03-New-for-BMW-ICOM-A2-B-C-Diagnostic-Programming-Tool-without-Software-ICOM-A2/32335237277.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.XEV0d2

 

jakas sugestia dlaczego nie widzi kl 15 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mialem taki "wypadek", dzialajacy icom przestal widziec kl15, co ja sie naprzeinstalowalem isty to szok, wlosy juz rwalem :) , okazalo sie ze kabel, tam gdzie wchodzi do glowicy, ukrecily sie w nim piny. Po wymianie kabla wszystko wrocilo do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.