Skocz do zawartości

4-er który wybrać?


piotrc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 581
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z 428i na pewno byłbyś bardziej zadowolony niż 420i

z tego co widzę po forum to posiadacze tej jednostki bardzo sobie chwalą, niestety w tym zakresie cenowym będzie raczej ciężko coś znaleźć. na samym mobile wyświetlają się tylko 3 sztuki.

a wersja 3-drzwiowa wchodzi w rachubę czy tylko GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

420i na najzwyklejszym boxie za 2tys.zl lata lepiej od 428i więc lepiej te 5 tyś euro przeznacz na wyposażenie.Za 180 tys zl po rabacie to w PL masz nowe 420i w mpaku i dosyc dobrze dopososażone,jaki sens jest brać ex ag wylatane przez pracownikow BMW za 175 tys zl? I to roczne...

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

420i na najzwyklejszym boxie za 2tys.zl lata lepiej od 428i więc lepiej te 5 tyś euro przeznacz na wyposażenie.Za 180 tys zl po rabacie to w PL masz nowe 420i w mpaku i dosyc dobrze dopososażone,jaki sens jest brać ex ag wylatane przez pracownikow BMW za 175 tys zl? I to roczne...

 

 

zdecydowanie lepiej przeznaczyć na wyposażenie i dołożyć coś na program.

no nie wiem czy za 180 tys dostanę coś w sensownej konfiguracji;

albo wezmę coś "taniego" tj z premium sel. za 33-34 tys E (czyli ok 140 tys zł), albo coś doposażonego co mi pasuje za 39 -40 tys E, ale dalej tańsze niż nowe;

np coś takiego (to jest mój zestaw czyli czarny zew. + jasny skórzany środek):

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=214358395&interiorTypes=LEATHER&interiorTypes=ALCANTARA&scopeId=C&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&isSearchRequest=true&sortOption.sortOrder=ASCENDING&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=99&pageNumber=1

 

pytanie bo nie śledzę rynku samochodów, kiedy zaczynają się wyprzedaże roczników w bmw? jeszcze na koniec roku? listopad, grudzień czy dopiero w nowym roku?

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ale Ty masz 428 z boxem a oni piszą o 20i program vs 28i seria.

 

Skoro seria 28i ma 245 km a 20i po programie często koło 270 KM to nic dziwnego że jest szybsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dzisiaj sprzedałem swoje a5 i w tym miesiącu chciałbym kupić 4-er gran coupe, tylko benzyna i tylko automat;

na mobile jest kilka ciekawych ofert, budżet ok 40 tys E brutto;

pytam bo nigdy nie miałem bmw, więc wolę spytać fachowców na co w wyposażeniu zwrócić uwagę, co lepiej mieć, a co jest zbędne?

 

 

...a może coś takiego:

http://www.select-automotive.pl/BMW/420

ale chyba brak automatu :( no i diesel - ale to nowe auto. Może warto to rozważyć lub tel i pytanie o takie auto jakie potrzebujesz, pewnie coś dla Ciebie znajdą.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe co piszecie, że 420i po programie lepiej alta niż 428i - średnio to możliwe ;)

 

Moje 428xi z boxem objeżdża 435i 0-110, 1000-130 idą łeb w łeb, a potem już wiadomo - 435i odjeżdza kawałek.

Tancerz, ale przecież 20i się kręci do nawet lepszych wartości niż masz obecnie, więc chyba jednak możliwe ;]

A nie masz przecież stockowych wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie tak jest, zależy od egzemplarza. Poniżej link do testu box'ów zrobionego przez AC Schnitzer w 2013, gdzie seryjny 28i (N20) "wypluł" z siebie 264KM i 387Nm.

 

link: http://www.ac-schnitzer.de/fileadmin/mediapool/pdfs/BMW_Autos/Testberichte/Uebersetzungen/Auto_Bild_Sportscars_2013-10_328i_Steuergeraet_englisch.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
a jakie A5 sprzedałeś i dlaczego?

 

odgrzewany kotlet,

sprzedałem a5 bo już primo mi się znudziło,

dodatkowo mało miejsca dla dziecka na tylnej kanapie, a w dodatku auto miało już 250 tys km przebiegu, więc wychodziły różne kwiatki w dieslu.

 

edit widzę, że kolega z forum a5.

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich, (mój pierwszy post) , widzę większość użytkowników patrzy w kierunku benzyny (może się mylę), ja natomiast ostrzę zęby na R6 3.0. 258 KM(430D GC). Wybieracie 2.0 benzynę ze względów akcyzowych , czy tak po prostu z miłości do bezołowiowej ? Też mam aktualnie 1,4 TSI i kolejne auto miało być też benzynowe, jednak R6 w "dizlu" zbiera się pięknie, no i ten dźwięk....

 

A jeszcze pytanie, jak tam ze spalaniem w 3.0 benzyna, z uwagi na prawdopodobnie wysokie spalanie, boję się benzyny z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kusiciel...

 

W tym silniku (diesel) to spalanie jest średnio 8,8 dane z X3 xDrive , a benzyna to pewnie w okolicach 12-13 l /100 , ale właśnie tego nie wiem. Myślę o RWD, więc może będzie trochę mniej chlał.

A tak na marginesie , ponad 300 KM na RWD to idzie takiego ogarnąć ? Nie miałem nigdy przyjemności w takiej konfiguracji. Obawiam się, że należałoby wziąć do tego silnika napęd AWD... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.