Skocz do zawartości

kodowanie modułu świateł e90


Qarollo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem moduł świateł bo nie działało podświetlanie tablicy rejestracyjnej ale przeczytałem gdzieś że jak moduł nie będzie miał opcji xenonów to nie będzie się dało go zakodować do mojego samochodu czy to prawda?

Poniżej numery mojego modułu:

 

E9X-E8xCA-NSW

6135 6961133 02 5 2453

 

oraz kupionego:

 

E9X-E8xCA-LOW

6135 6961132 02 5 2242

 

da się jakoś rozszyfrować po numerach czy ten kupiony moduł ma opcje xenon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moj

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/30/i4lj.jpg

 

A to zwstawienie

LOW: bez przeciwmgielnych, bez xenonów, bez AHL

NSW: BASIS: z przeciwmgielnymi, bez xenonów, bez AHL

XE: z przeciwmgielnymi, z xenonami, bez AHL

AHL: z przeciwmgielnymi, z xenonami, z AHL

MAX BROSE: Obsługuje wszytko łącznie z lusterkami, dodatkowym oświetleniem, hakiem

-najbogatszy jaki wystepuje

Zaleznie od daty produkcji i wyposazenia FRM, FRM2, FRM3. Dodatkowo jest na naklejce ktoras z opcji powyzej no i moze byc jeszcze LED.

 

Xenon masz chyba nie orginalny...

A to co kupiles to chyba najubozsze co moze byc.

Oczywiscie da sie to zakodowac aby dzialal xenon ale do fabryki to ma daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zalozyłem LOW zamiast XE który był oryginalnie

Ksenon działa,ale nie można modułu dopisać z przodu nie działają Halogeny na liczniku świeci lampka awarii Swiateł

teraz moje pytanie czy można załozyc wyższy model np.:AHL w miejsce XE lub LOW, czy wszysko bedzie OK czy tez wywali błąd

BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Przepraszam za odkopanie tematu, ale bez sensu zakładać drugi. Czy da się tak zakodować moduł np. LOW aby spełniał takie funkcje jak MAX BROSE? Umiem aktualizować i kodować sterowniki, więc jeśli jest taka możliwość to jak to zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odkopanie tematu, ale bez sensu zakładać drugi. Czy da się tak zakodować moduł np. LOW aby spełniał takie funkcje jak MAX BROSE? Umiem aktualizować i kodować sterowniki, więc jeśli jest taka możliwość to jak to zrobić?

 

NIE da się - LOW to podstawa typu włącz -wyłącz +, BROSE ma masę innych funkcji. Z trzepaka helikoptera nie zrobisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

U mnie w aucie mam xenony dynamic, ale nie skręcają... Tylne światła działają wybiórczo , lusterka się nie składają itp... Pogrzebałem w temacie, na real oem znalazłem że powinienem mieć moduł MAX BROSE FRM3 a w aucie siedzi FRM2 XE..... Fajne druciarstwo ktoś od*ebał.. Czy jak wsadzę FRM3 o numerach takich na jakich wuto wyjechało zfabryki, to funkcje będą mi działały ? Czy czeka mnie tydzień z NCSem i programowanie każdego guziczka w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie jak ktos umie to będzie zaledwie ok 2minut kodowania

zmiana vin , zmiana FA , kodowanie do serii NFRM

mi przynjamniej tyle zajmuje przypisanie FRM2 lub FRM3 do samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A wie ktoś może który wpis odpowiedzialny jest za oświetlenie pobocza przy wolnej jeździe, tzn prawy reflektor oświetla pobocze do jakiejś prędkości a po jej przekroczeniu ustawia się na wprost. U mnie jest tak że lewy reflektor tak się zachowuje a nie prawy. Był bym wdzięczny za odpowiedź. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jak ktos umie to będzie zaledwie ok 2minut kodowania

zmiana vin , zmiana FA , kodowanie do serii NFRM

mi przynjamniej tyle zajmuje przypisanie FRM2 lub FRM3 do samochodu

 


Moglbys kolego podpowiedziec jak przypisac modul frm2 do samochodu i zmienic w nim vin? Mi padl, zalozylem uzywke o tym samym numerze czesci i smiga bez problemu. Musialem tylko zakodowac drl ponownie.


Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.