Skocz do zawartości

[EXX] Czarna podsufitka


Elimor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

miałem trochę inne podejście do tego tematu , ja narazie zrobiłem boczki w drzwiach i słupki, fotele mam czarna skora i plastiki czarne a podsufitka już siwa od brudu, żona stwierdziła że czarno jak w karawanie no i fantazja ruszyła , kupiłem 2 metry białej skai za 40zł , boczki i słupki zdjęte pokryłem skają i całość obszyłem ( bo jak kleiłem na budapren szewski to przyszły upały i się porozklejało ) , obszyte boczki przykleiłem na super glue i trzyma elegancko , choć krawcowa ze mnie marna to mieszek i materiał wokół też uszłem w biało czarnym stylu , może i wiejski tuning ale za to ile milej a już paru gapiów się dopytywało gdzie mogą takie coś sobie zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samą podsufitkę mam ori od M5 ale jako że dawca miał szklany szyber a ja mam zwykły to musiałem coś zrobić z moją osłoną, więc ją pomalowałem, testy robiłem na jasnych elementach, które zdemontowałem i wybór padł na środek do odnawiania powierzchni skórzanych GLANS czyli odpowiednik starej farby wilbra. efekt piorunujący, kolor identyczny i tkanina miękka w dotyku, w przeciwieństwie do wszelkich farb w sprayu, które sklejają włoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img832.imageshack.us/img832/7483/20110925471.jpg

By dulas735i at 2011-09-28

http://img710.imageshack.us/img710/4738/20110925469.jpg

By dulas735i at 2011-09-28

http://img839.imageshack.us/img839/8293/20110925466.jpg

By dulas735i at 2011-09-28

http://img97.imageshack.us/img97/9532/20110925467.jpg

By dulas735i at 2011-09-28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Dzisiaj zakończyłem imprezę oklejania podsufitki w E46 sedan. Wyszło bardzo ładnie. Wyszczególniając koszty:

- tkanina 3mb + wysyłka = 80,07zl + 16,50zl = 97,20zl

- klej BONATERM A PLUS 2x 1l = 25,34zl

- spray = 10z

RAZEM = 132,54zl

 

http://images37.fotosik.pl/1993/9e20add961420ea3m.jpg http://images49.fotosik.pl/1829/e1aff42ba72ba9ecm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki śmiało można malować sprayem. zwykłym, byle był matowy. Ja daszki, rączki, mocowania daszków a nawet lampki potraktowałem sprayem i po około roku czasu jest bez zmian.

 

Elementy ważne by uprzednio porządnie odtłuścić i nie dotykać ich gołymi rękami, wszystko przez szmatkę. Czyściłem akurat nitro, bo to miałem pod ręką i jest to chyba najmocniejsze co może być, ale jakiś aceton, rozpuszczalnik, rozcienczalnik wystarczy.. Jak odparuje, można malować. Ja malowałem każdy element 3 razy, w odstęach około 10 minutowych, wspomagając się suszarką. Po 3cim malowaniu zostawiłem wszystko chyba na 2 doby do wyschnięcia, wszak przez przypadek bo zapomniałem, ale 1 doba w temp. pokojowej wystarczy.

 

Potem wystarczy zamontować i jest pięknie.

 

 

P.S.

 

Daszki mam z lusterkami, wystarczy godzinna cierpliwość z taśmą malarską by ładnie lustro zakleić i będzie idealnie. To samo z lampkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie złazi to ? :) bo też o takie modyfikacji myślałem kiedyś ale właśnie te malowanie mnie średnio przekonuje czy to zaraz nie zacznie schodzić.

Na razie wszystko jak z fabryki. Zobaczymy po dłuższym czasie użytkowania. Jeśli obawiasz się trwałości powłoki ze sprayu to można zastosować lakier do malowania spodów obuwniczych. 1kg takiego lakieru w Radomiu kosztuje ok 20zł, więc warto bo spray 400ml to koszt 10zł, a jednak muszą być 2 sztuki, żeby pokryć 3ma warstwami wszystkie plastiki. No i taki lakier obuwniczy można śmiało wykorzystać do rączek gumowych, więc odchodzi koszt PlastiDip. Aha! Lakiery te są tworzone wyłącznie pod pistolety lakiernicze, więc albo masz zaplecze w postaci kompresora i pistoletu, albo jakiś wałeczek malarski i jazda. Na własnych błędach podpowiadam, że wszystkie potrzebne artykuły można zakupić w radomskiej firmie BOCHEMIA w NORMLANYCH cenach, a nie jak na alledrogo zapłaciłem za 0,5ml (ponad 13zł) kleju więcej niż w tej hurtowni za 1l (12,5zł) :duh: więc koszty wykonania takiej modyfikacji wychodzą jeszcze taniej niż przedstawiłem wcześniej ---> http://www.bochemia.pl/aktualnosci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak muszą być 2 sztuki, żeby pokryć 3ma warstwami wszystkie plastiki.

 

Może być w tym trochę prawdy, bo ja zużyłem niecały jeden spray 500ml. I będzie służyć, tyle by dobrze wyczyścić i porządnie dać temu wyschnąć. :) I nie dotykać. Daszki jak nasiąkają sprayem, lekko się marszczą, ale podsychając naciągają się z powrotem, więc nie wpadajcie w panikę jak ja. Jeden daszek, który jest u pasażera i jest prawie codziennie otwierany i zamykany kilka razy z uwagi na płeć piękną i jej zabawki do malowania oka, jest eksploatowany na bieżąco. I jest jak na początku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem sprayem od DECO COLOR - czarny mat. Z tego co się orientowałem to jest to samo co i DECO LACK, DECO coś tam, czyli wszystkie spraye dostępne w każdej sieciówce do pojemności 400ml. Nie kupuj w sieciówkach bo przepłacisz 100%. W sklepach z lakierami samochodowymi są po 10zł, a w "sieciach" po 20zł :duh: Zrobi fotki jak mi wyszły te słoneczniki i wkleję wieczorem, to sobie obejrzysz efekt malowania takim sprayem. Malowałem słoneczniki, plastikowe zaślepki rączek i plastikowe ślizgacze pasów. Co do ślizgaczy pasów to nie musisz się obawiać, że się pościera lakier, bo wewnątrz jest ślizgacz główny, który "odsadza" pas od plastikowego ślizgacza zewnętrznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym programie na discovery tam gdzie naprawiają rupiecie i potem sprzedają drożej widziałem jak kiedyś robił czarną podsufitke własnie. Po prostu polakierował własnie sprejem zwykłym czarnym podsufitke i wygladało to całkiem ok :D

 

jeszcze można by coś zrobić z tylną półką bo moja jest w sumie fioletowa :D

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spray kupiłem w Castoramie, coś za 12zł, chyba Deco właśnie, nie pamiętam. I koledzy - malowanie tylko plastiki, żadnego materiału podsufitki czy słupków. Kupcie materiał i klej, a wyjdzie pare godzin więcej pracy i kilka zł więcej ale jest to nowe, świeże i pro. Półkę tylną też potraktowałem nową tapicerką, okleiłem i nawet lepiej mi głośniki tłumią :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Z góry przepraszam za odkop.

 

Malował ktoś podsufitkę sprayem? Były jakieś problemy?

Ja znalazłem taki spray do tkanin i myślę że będzie to rozsądniejsze niż zwykły do plastików. Proszę o rady.

http://www.plastyczny.com.pl/pl/p/FARBA-DO-TKANIN-spray-CZARNY-150-ml-Marabu-Textile-Design/1428

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że warto spróbować :D sam może coś takiego spróbuje bo jakby coś to zwykłe podsufitki są bardzo tanie.

 

Tylko jeszcze co z elementami które są twarde i plastikowe. Może PLASTDIP jak radzą inni :) ja na wiosne chyba się skusze :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden spray napewno będzie malo. Zastanów sie jednak nad materialem jak to zrobil yoshi. Ja wlasnie skonczylem wnętrze w vw polo. Wszystkie slupki w kolorze podsufitki w materiale, a także drzwi z dodatkowym czerwonym oświetleniem sygnalizującym otwarte drzwi z bmw e36 z daszkow, pomalowane sprayem w macie, szklo lekko przydymione sprayem do lamp. No ale to nie E46:) Koszty niewielkie a juz inaczej to wygląda. Material super sie uklada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.