Skocz do zawartości

odpowiedz na pytanie 'jaka szerokosc opon do felgi'


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, szukam opon i felg zimowych do swojej buni 530D 2008 w mpakiecie. Mam mozliwosc zakupu opon 235-60-16 MICHELIN PILOT ALPIN XSE RADIAL. Czy takie opony beda pasowac do auta jesli chce zalozyc 16" stalowe felgi? Czy musze na cos zwracac uwage przy zakupie felg? Dzieki. Patrzylem na tabele opon w podpietym temacie ale nie znalazlem tam opon 235/60/16.

Ten rozmiar opony odbiega dosyc sporo od fabrycznej srednicy. Nie kupil bym tego. 215/60/16 albo 225/55/16 byloby lepsze, szczegolnie na zime.

 

Co do felg, to tez nie jestem na 100% pewny ze wejda. To auto ma dosyc duze hamulce i nie wszystkie felgi 16" je obejmą. Trzeba by przymierzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Moje flegi to styling 68 17cali w e46 328i

Powinienem kupić nowe opony i mam pytanie...

Szerokosc felgi na przeniej osi to 7,5cala idealnym roziarem wg producenta to 225/45/17 i takie mam teraz

Na tylnej osi szerkosc felgi to 8,5cala i rozmiar uwazany za idelany to 245/40/17, obecnie mam zalozone na ta felge 225 i jest to minimalna szerokosc podawana w tabelach

Boje sie jednak troche zakladac opony o szer 245mm jest to 2cm szerzej niz mam obecnie, moje obway wiaza sie ze zwrostem spalania

Czy ma ktos doswiadeczenia w tym temacie ? czy spalanie moze drastycznie wzrosnac ze wzgledu na zwiekszone opory toczenia ?

Zastanwialem sie nad rozwiazaniem psrednim tj. zakupem opony o szerkosci 235mm, nie wiem tylko jaki wtedy wybrac profil 45 czy moze 40 ?

Jakie sa Wasze opinie w tym temacie

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje flegi to styling 68 17cali w e46 328i

Powinienem kupić nowe opony i mam pytanie...

Szerokosc felgi na przeniej osi to 7,5cala idealnym roziarem wg producenta to 225/45/17 i takie mam teraz

Na tylnej osi szerkosc felgi to 8,5cala i rozmiar uwazany za idelany to 245/40/17, obecnie mam zalozone na ta felge 225 i jest to minimalna szerokosc podawana w tabelach

Boje sie jednak troche zakladac opony o szer 245mm jest to 2cm szerzej niz mam obecnie, moje obway wiaza sie ze zwrostem spalania

Czy ma ktos doswiadeczenia w tym temacie ? czy spalanie moze drastycznie wzrosnac ze wzgledu na zwiekszone opory toczenia ?

Zastanwialem sie nad rozwiazaniem psrednim tj. zakupem opony o szerkosci 235mm, nie wiem tylko jaki wtedy wybrac profil 45 czy moze 40 ?

Jakie sa Wasze opinie w tym temacie

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

 

 

Mam takie same felgi u siebie i oryginalnie powinno być 225/45 przód 245/40 tył. Spalanie wiadomo w porównaniu do zimówek to jakiś litr więcej ale różnica pomiędz7y 235 a 245 to pare mm więc nie powinnieneś odczuć tego. Miałem wcześniej na tyle 235/45 ale jakoś dziwnie mi się jeżdziło delikatnie wyższa od przodu a jak dasz 40 to będzie chyba ciut za niska. Proponuje dać jak fabryka zaleca 245/40 na tył wtedy oponka się dobrze ukłąda na feldze. Ale oczywiście zrobisz jak zechcesz.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ..

 

to i ja sie podobne z banalnym pytaniem dot. mojej e90,

 

a wiec krotko i na temat - felga 6,5 cala gumy 205/55/16 - da rade? bo z tabelki na pierwszej stronie wynika, ze problemu nie powinno byc, natomiast jak patrze na linka z oryginalnymi felgami BMW, to przy wyborze tego rozmiaru felgi i opon wyskakuje informacja, ze do tego rozmiaru nie znalazl felg - czyli co.. 6,5 czy jednak 7? Czy te pol cala zrobi roznice? Bo nie ukrywam ,ze mam ladne 6,5 na oku - ktore do tej pory jezdzily u kogos na 195.. stad moj dylemat :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

witam, mam pytanie dotyczace felg. Moje auto to e46 325i Touring, czy felgi wzor 162 aukcja:

http://moto.allegro.pl/bmw-e90-e91-alufelgi-felgi-kola-wzor-162-i3066131328.html

podejda do tego auta bez zadnego ocierania? Bedzie mozna spokojnie jezdzic i nie martwic sie o zaladunek auta i problemu z nadkolami? Jakie opony proponowalibyscie do tego wzoru? myslalem nad 225/40 przod i 235/40 tyl.

Dziekuje z gory za pomocne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

BMW E60 530d. M - pakiet z 12.2006.

 

Pytanie czy ktoś jeździł na oponach:

 

przód 245/40/18

tył 275/35/18

 

dokładnie chodzi mi o tył ??

Jak się na takich oponach jeździ ??

 

Bo mam felgi Star spoke - style 124

przód 8 cali

tył 9 cali

 

I tył na oponie 245/40/18 kiepsko wyglada, bo z opony robi sie balon, koniecznie musi byc szersza, dlatego wiec pytam jak sie jedzi na 275/35/18 bo tak jest wg. katalogu :/ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie błagam o odpowiedź bo totalnie sie na tym nie znam czy te opony http://allegro.pl/show_item.php?item=3142202001 będą pasować do mojego BMW e90 rocznik 2005 2.0 diesel jestem z gościem umówiony na sobotę i dobrze by było wiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam jakie oponki beda ladnie lezaly na felgach o rozmiarze 19 cali i szerokosci przod 8,5 i tyl 9,5 cala? Myslalem nad 225/40 z przodu i 245/40 z tylu? Kola beda w E39. Chodzi mi o polaczenie wygladu z komfortem, nie chce "wozu drabiniastego" tylko wygodna beemke, w E46 jezdzilem na oponkach 225/45 i bylo jak najbardziej okej, ale balon byl za spory :D Znowu 35 to troche chyba za malo... Jakies rady?
Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
Wejdźcie sobie na polską stronę Dunlopa. Tam jest kreator doboru opon z bazą danych do wszystkich samochodów. Można łatwo dobrać rozmiary opon (homologowane).

 

Homologowane rozmiary opon? To dla pospólstwa, tutaj się naciąga opony :)

Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam z kolei pytanie co naciągnąć na 18" przód 8j a tył 9j ? Myślałem o szerokościach:

Przód: 215

Tył: 225

Tylko jakie profile zeby miało to ręce i nogi?

Prosze o pomoc! ;)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, autko e61

kupiłem styling 95 (słoneczka) et24

felga przod 9j opona 255/40r19

tył 10j 275/40 r19

 

oponki sa delikatnie za duże z tylu obciera o nadkole, z przodu rant ochronny obciera o amortyzator,

wyszukałem na forum iż oponki zalecane to przod 245/35r19, tyl 275/30r19,

Różnica miedzy oponami jest niewielka i żeby mieć pewnosc ze wszystko będzie ok chce zrobić lekki naciąg i nie wiem jakie dokładnie opony

Co myślicie czy przod 225/40r19 tyl 245/35r19 będzie ok ? nie będzie znaczących roznic w wysokościach ?

Może ma ktoś jakieś inne propozycje ?

Może zna ktoś jakiś magiczny srodek na przeliczenia np. szerokość felgi 9jx25.4=228,6mm więc żeby był naciąg to opona 215/35r19 czy źle to obliczam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam

Kupiłem e92 320d. Na aucie są założone felgi 18":

"S2C6A BMW LM Rad Sternspeiche 189 BMW LA wheel, star spoke 189"

Zawieszenie: "S704A M Sportfahrwerk M Sports suspension"

Potrzebuję na to kupić opony zimowe. (mam zamiar na nich jeździć w lecie i w zimie)

Proszę nie komentować mojej decyzji "opony zimowe na zimę i lato":) robiąc 10tyś rocznie nie opłaca mi sie zmieniać opon.

Planuję kupić tył- 255/40/18, przód- 225 lub 235/40/18. Będzie wszystko grało??

Teraz mam tył- 265/35/18, przód- 225/40/18, boję się tego profilu 35....

 

Możecie coś doradzić??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam, kupilem bmw x5 e53 2006,

mam zgwozdke,bo mam opony kola;

przod 19" 235x55 felga 9"

tyl 19" 255x50 felga 10 "

 

pytanie brzmi,czy taka konfiguracja nie uszkodzi skrzynki rozdzielacza.. byloby nie milo,,

 

pytam,bo nie ma takich rozmiarow na naklejce na drzwiach,.

 

moge na tym jezdzic czy raczej kupic,

jesli kupic ,to jakie rozmiary na 19 "

 

bede wdzieczny za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jeżeli jedna felga ma większe lub mniejsze ET od pozostałych trzech to co można zrobić w takim przypadku?

 

Wymienic ta jedna felge.

 

 

Chodzi o to że nie ma jednej sztuki z ET34, przestali produkować, a felga kupiona w tamtym roku.. Są większe i mniejsze ET tylko, na trzech nie będę jeździł;) Są w stanie idealnym bo były używane niecały sezon..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.