Skocz do zawartości

E90 Jak zdjąć listwe ozdobną/Wymiana guzika StartStop


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem sobie nowy guzik start stop ponieważ mój stary sie cały wytarł, chciałem go wymienić i kiedyś w internecie widziałem, że ludzie jakoś wyjmują tą listwe ozdobną z deski w której jest guzik i go wypychają. Ma ktoś może jakąś instrukcje albo mógłby podesłać jakiś filmik? szukałem lecz nie moge znaleźć a tak po omacku nie chce działać żeby moja drewniana listwa po prostu nie pękła przy nawiewie gdzie jest cieniej.

Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 lat później...

Ok gotowe. 40 minut z piwkiem. Jako że wyjąłem elementy chce się podzielić doświadczeniem. Ogólnie wszystko jest łatwo trochę odwagi ale z głową i wszystko wychodzi jak malina. Opiszę jak to idzie.


Ja zacząłem od listwy na tunelu środkowym. Musimy palcami mocno pociągnąć u podstawy mieszka skrzyni biegów wtedy wyskoczy i podciągamy go do samej góry.

Zaraz po tym zostaje nam ramka. Wsadzamy dłoń do środka i podciągamy ją do góry. Wychodzi w miarę dobrze. Musimy uważać ponieważ do niej wpiete są dwie wtyczkie. Musimy je wyciągnąć najlepiej małymi szczypcami.


Teraz teoretycznie najtrudniejsza rzecz. Listwa ozdobna. Ją łapiemy tak samo jak ramkę skrzyni biegów ale do tego musimy już użyć więcej siły i z wyczuciem. Jak już wyskoczy od strony iDrive to potem idzie już ok. Oczywiście uwaga również na kable bo są wtyczki od iDrive, zapalniczki i jeszcze jedna jakąś ale łatwo je wymontować. Po tym wszystkim mamy naszą listę ozdobną w ręku.


Po tym wziąłem się za listę ozdobną przed pasażerem. Tu jest też fajna robota. Wsadzamy dobry śrubokręt delikatnie od strony przycisku zapłonu, listwa wyskoczy i wtedy delikatnie z wyczuciem wyciągamy zacisk za zacisk za zaciskiem aż do drzwi pasażera i tam musimy uważać bo jak szarpniemy za mocno złamie się mocowanie takiego kołka. Delikatnie trzeba listwe ruszać aż wyskoczy. Wtedy zaczynamy odpinać wtyczki. Pierwsze od guzika start stop i później na środku gdzie mamy te dwa nawiewy, jest jeszcze jedna ale ciężko się ją wyciąga więc wymyśliłem żeby zamiast wyciągać wtyczkę odkręcić dwie nakrętki 8 i wyjąć cały nawiew i tak też zrobiłem. Po odkreceniu nakrętek musimy uważać bo nawiew trzyma się na zatrzaskach. A więc delikatnie i z czuciem.



I to by było na tyle resztę roboty zostawiam wam na deser bo nie ma nic skomplikowanego.


Pozdrawiam


PS.


Jeżeli kogoś by interesowało w jaki sposób odświeżałem listwy to proszę:


Maszyna polerska RUPES LK900E

Pasta Menzerna 400 CUT PLUS zielony pad

Pasta Menzerna 3800 finish PLUS biały pad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.