Skocz do zawartości

BMW E90 2.0 diesel 2006


hubi2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich jako nowy uzytkownik bede chcial kupic BMW E90 2.0 diesel 2006r 130tys

doszly mnie sluchy ze trzeba uwazac na zapadki kolektora ssacego bo moga narobic balaganu

czy mozna jakos to zweryfikowac przed zakupem ?

 

ps: tez slyszalem ze mozna zdemontowac te zapadki czy bedzie to mialo wplyw na prace silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal klapki :) tylko podczas tej roboty zmień jeszcze uszczelki kolektora ssącego, bo tak czy siak to ściągasz a ich koszt jest niewielki i tyle, zostaw cały układ sterowania i odkręć po prostu klapki od pręcików i poskładaj wsio z powrotem bez klapek i tyle. Nowsze modele już nie mają tego "cudu" techniki

 

http://allegro.pl/uszczelki-kolektora-ssacego-bmw-e46-e39-e60-e65-x5-i2415924856.html to te uszczelki potrzeba ci 4 komplety.

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal klapki :) tylko podczas tej roboty zmień jeszcze uszczelki kolektora ssącego, bo tak czy siak to ściągasz a ich koszt jest niewielki i tyle, zostaw cały układ sterowania i odkręć po prostu klapki od pręcików i poskładaj wsio z powrotem bez klapek i tyle. Nowsze modele już nie mają tego "cudu" techniki

 

http://allegro.pl/uszczelki-kolektora-ssacego-bmw-e46-e39-e60-e65-x5-i2415924856.html to te uszczelki potrzeba ci 4 komplety.

 

 

pzdr. Łukasz

 

dziekuje kolego za info :)

przesiadam sie z octavi wiec wszystkiego od nowa trzeba sie uczyc :)

 

powiedz mi jeszcze te klapki za co odpowiadaja i czy nie bedzie to mialo wplywu na prace silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za "zawirowanie" powietrza, niby ma to lepiej mieszać powietrze z paliwem, ale w praktyce generalnie nic to nie zmieni tak naprawdę :), poczytaj ludzie to robią masowo na świece, powstają nawet firmy specjalizujące się w tym. A jak się urwie to ta klapka leci do silnika a jak tam doleci to już nie bedzie wesoło :) i koszty roboty silnika oscylowac bedą na kilka K zł :)

 

kupa ludzi to robi na całym świecie to nie jest odosobniony przypadek :), no i fakt ze bmw w nowszych modelach nie stosuje już klapek też o czymś świadczy :)

 

alternatywą jest zmienianie kolektora co okolo 120-150k km, koszt koło 2k, albo wywalić klapki :)

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz odrazu ale weź to pod uwagę przy jakimś przeglądzie itp, generalnie nie ma reguly mogą urwać sie jutro a nie muszę przez kolejne 5 lat :), tak czy siak jak wywalisz śpisz spokojnie :), jednym sie urywały przy około 100k a np moj kolega co ma e90 2.0d po chipie na 200km ma zrobione juz 240k km i nie wywalał klapek bo nie wiedział :)

 

ja osobiscie jeszcze nie wywalałem bo nie mialem kiedy teraz mam 2 tyg urlopu wracam do domu w niedziele i chyba zamówię uszczelki i sie do mojego mechanika wybiorę niech wywali ten shit :)

 

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubi2000 nie że się uprzedziłem do Ciebie i witam na forum , ale ręce opadają na Twoje pytania.

 

Pierwsze zadajesz pytania, o których było już pełno informacji.

Potem sie pytasz czy przy zakupie da się sprawdzić klapy kolektora - no niby jak chcesz to zrobić - rozebrać kogoś auto :nienie:

A na koniec na forum BMW pytasz czy ktoś poleca BMW ? hmm.

 

Aby nie być do końca tym złym :D powiem ,że warto kupić ale koszty utrzymania są wyższe od aut z grupy VW (a Ty takie miałeś)- szczególnie skody.

Dodatkowo auto jest bardziej skomplikowane konstrukcyjnie więc więcej rzeczy może się posypać.

Wracając do klap to ja swoje sprawdziłem i nie mają luzu , wiec nie wyrzucałem ale pewnie za jakiś czas to zrobię.

 

Proszę poczytaj forum zanim zapytasz , już na pierwszej stronie jest pełno przypadków co się standardowo w tych modelach psuje i jak sobie poradzić.

Np : słabe turba, termostaty, wzmacniacze antenowe, otwierające się szyby w kalpie e91itd - to taki standard tych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.