Skocz do zawartości

320d - wibracje w okreslonym zakresie obrotow


g4bb3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprawdzalem archiwum, ale podobnego problemu jak moj nie znalazlem, wiec zaczynam nowy temat.

 

Mam od niedawna e46 320d, 2002 rok, automat, chipowany do 190KM (automat dostrojony)

 

Problem polega na tym, ze zauwazylem dziwne, bardzo szybkie wibracje silnika, ktore jakby rezonują na cale auto.

Ale co ciekawe, wibracje te wystepuja najczesciej w bardzo waskim zakresie obrotow rzedu 1,5tys i tylko na jednym biegu (3ka bodajze, jeszcze sprawdze dokladnie na tiptronicu). Po ich przekroczeniu, chocby przy delikatnym dodaniu gazu drgania milkna jak reka odjal. Ponadto pojawiaja sie one gdy silnik sie na owych obrotach utrzymuje. Jesli miarowo przyspieszam i wskazowka szybko mija ten zakres to wibracji nie ma w ogole. Rzadziej pojawiaja przy wiekszych predkosciach gdy dodaje gwaltowniej gazu, ale wtedy tez trwaja tylko sekunde.

Problem czesciej pojawia sie na zimnym silniku, niz rozgrzanym.

Nie ma wibracji przy ruszaniu ani przy zmianie biegow wiec mniemam, ze w obszarze skrzynia+sprzeglo wszystko gra.

 

Czy ktos mial podobny problem i moze mi pomoc? Mam wrazenie, ze wkrotce zacznie sie to u mnie pojawiac czesciej i przy szerszych zakresach obrotow.

 

Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc

Edytowane przez g4bb3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.