Skocz do zawartości

Lakier, kolory, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zakupu nowej 5tki (540i). Najbardziej spodobal mi sie lakier metalizowany w kolorze 'bernina gray', ktory niestety juz nie jest dostepny w palecie kolorow BMW (nawet jak dzwonilem gdzies pytac o folie PPF to nie maja juz w tym kolorze, tylko nardo gray najbardziej podobny do w/w). Mimo wszystko zamierzam oklejac auto folia zaraz po zakupie - ze wzgledu na to by dac dodatkowa ochrone lakieru oraz wybrac kolor najbardziej zblizowy do bernina gray lub jakis matowy.


Pytanie moje jest takie. Jesli i tak zamierzam oklejac cale auto folia i zmieniac kolor, to czy najlepiej po prostu wziac niemetalizowany bialy/czarny lakier ktory jest za darmo, czy warto doplacic 5000zl i wziac jakis najprostszy metalizowany (bo metalizowane lakiery maja dodatkowa powloke)? Czy ta dodatkowa powloka w metaliku robi duza roznice?

Chyba ze ktos z forumowiczow widzi lepsze rozwiazanie w tej sytuacji?


Bede wdzieczny za jakiekolwiek rady i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jako dodatkową powłokę rozumiesz lakier bezbarwny-no nie wiem jak w nowych bmw, ale nawet w Renault czy to Arkana, czy to Megane nawet w podstawowych kolorach (biały, czarny) pokrywane są lakierem bezbarwnym. Jak pracowałem kiedyś na e46 to z tego co pamiętam wszystkie leciały w lakierze bezbarwnym. Pytanie co chcesz zrobić później z autem. Czy będziesz chciał go sprzedać i ściągać folię itp. Nie robiłem nigdy korekty lakieru na aucie po pełnej folii, jak już to po częściowym oklejaniu i nawet na zwykłych dostawczakach w "jednowarstwowych" lakierach jakby co idzie to ładnie wyprowadzić. Nie słyszałem też aby dobra folia zrobiła jakiś bałagan po paru latach na lakierze- ale tu lepiej niech się wypowiedzą spece od folii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.