Skocz do zawartości

E34 - malowanie progów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

jestem w trakcie prac blacharskich mojej e34 - sedan, 1991, Color: vulkan-grau(329). Mam problem z wykończeniem progów, czy ktoś może mi to wytłumaczyć w jaki kolor należy je pomalować i jaką powinny mieć one strukturę? Moje auto ma teraz wymienione oba progi, poprzednie (przed naprawą) były łącznie w trzech różnych (!) kolorach z powodu dawnych prac blacharskich (miejscami były czarne, szare i ciemniejsze szaro-niebieskie), teraz chciałbym żeby było ORI. Co mnie też zastanawia, progi miały strukturę "baranka", tzn, nie były gładkie.


Rozmawiałem z kilkoma lakiernikami i teraz pytanie jak to pomalować - na czarno lub w jakiś odcień szarego? Czy do mojego koloru nadwozia, jest jakiś odpowiadający mu kolor spodu? Podobno na czarno były tylko m5 e34 (tak twierdzi malarz) ale sam już nie wiem co o tym sądzić?!


dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle progi E34 (przed liftem) są czarne lub ciemnoszare, podobnie jak dół przedniego i tylnego zderzaka. Takie fotki pokazuje też Google Grafika, więc raczej nie jest to cecha M5 lecz raczej dopłaty za progi/zderzaki w kolorze nadwozia. Maluj pod kolor dołu zderzaków. Położony baranek na progach to raczej dzieło własne właściciela (zabezpieczenie przed korozją), bo oryginalnie progi raczej powinny być gładkie. Jak się mylę, to proszę o poprawienie.

Tutaj fotka poglądowa: https://image.ceneostatic.pl/data/products/62030072/i-bmw-seria-5-e34-1990-benzyna-211km-sedan-srebrny.jpg

Przy czym czarny pas od halogenu w bok to już jakaś inwencja twórcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.